Szanowny Kolego,
Postaram wyjaśnić w tym miejscu pewne kwestie. Zaczynając od początku, czyli Ustawy z dn. 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym stanowi:
w Art. 7. 2. Amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu, zwany dalej "kartą wędkarską" lub "kartą łowiectwa podwodnego", a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa - posiadająca ponadto jego zezwolenie.
Czytamy dalej: 2a. Posiadanie zezwolenia, o którym mowa w ust. 2, potwierdza dokument wydany w postaci papierowej lub elektronicznej przez uprawnionego do rybactwa w obwodzie rybackim określający podstawowe warunki uprawiania amatorskiego połowu ryb ustalone przez uprawnionego do rybactwa wynikające z potrzeby prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej w tym obwodzie rybackim, uwzględniającej w szczególności wymiary gospodarcze, limity połowu, czas, miejsce i technikę połowu ryb.
Polski Związek Wędkarski, jako użytkownik rybacki określił w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb, właśnie te ustawowe "podstawowe warunki.... i metody
W RAPR w Rozdz. V ust. 2.1. "... W czasie spinningowania nie wolno stosować żadnych dodatkowych wskaźników brań instalowanych na lince."
Literalnie czytając ten zapis, należy uznać, że wszelkie pływające elementy zamontowane na lince stanowią taki wskaźnik brań. Tego problemu nie ma w przypadku elementów tonących - będących ewidentnym obciążeniem.