Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Strony: 1 ... 8 9 [10]

91 -  Dzieci i młodzież / Ogólne / Umowa o pracę

Zaczęty przez bstr - Ostatnia wiadomość wysłana przez bstr dnia: January 22, 2021, 11:17:37 AM

Witam , czy będąc na zwolnieniu(L4) z umowy o pracę z innej firmy można wykonywać czynności jako prezes mianowany w innej sp.z.o.o ? Czy L4 zamyka jakiekolwiek czynności ?

92 -  Wody / Ogólne / Odp: Nowe łowisko specjalne PZW

Zaczęty przez luckyjohn - Ostatnia wiadomość wysłana przez luckyjohn dnia: January 15, 2021, 23:17:19 PM

...

93 -  Wody / Ogólne / Nowe łowisko specjalne PZW

Zaczęty przez luckyjohn - Ostatnia wiadomość wysłana przez luckyjohn dnia: January 15, 2021, 10:11:14 AM

Chcę Kolegów poinformować, że pierwszy raz od 1996 roku doszło do udostępnienia szerszemu gronu wędkarzy zrzeszonych w PZW legendarnego odcinka tzw. "pelnikowskiego" rezerwatowej rzeki Pasłęka. Odcinek ten przed 1989 rokiem był udostępniony do wędkowania, ale wyłącznie dla prominentnych wędkarzy PRL. Od 1996 roku na mocy kolejnych zarządzeń rezerwatowych wydawanych przez Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody oraz porozumień zawieranych z Zarządami Okręgu PZW, jako użytkownika rybackiego obwodów rzeki Pasłęka i Giłwa, wyłączność na wędkowanie w odcinku "pelnikowskim"  posiadali tylko Członkowie Towarzystwa Miłośników Pasłęki "Passaria". W tym miejscu, ażeby nawiązać do problematycznych zasad wędkowania ogłoszonych w dniu 22 grudniu 2020 roku na stronie:
https://pl-pl.facebook.com/pzwolsztyn
a później na stronie:
http://www.pzw.org.pl/olsztyn/cms/27820/rzeka_pasleka__zasady_wedkowania_w_2021_r
należy przedstawić kilka faktów:
1. Od dnia 01.02.1996 r. dawny Klub "Passaria" przy ZO PZW stał się Towarzystwem Miłośników Pasłęki "Passaria", który zarejestrował działalność gospodarczą w Krajowym Rejestrze Sądowym i w tym momencie uzyskał osobowość prawną odrębną od ZO PZW. Automatycznie, zgodnie z przepisami związkowymi zawartymi w Statucie PZW przestał w tym momencie być Klubem wchodzącym w skład struktury organizacyjnej PZW, mimo, że większość jego Członków to jednocześnie Członkowie PZW.
2. Przez ćwierć wieku Wojewódzki Konserwator Przyrody a później Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska, w swoich kolejnych zarządzeniach rezerwatowych, określali TMP "Passaria" jako użytkownika rybackiego odcinka "pelnikowskiego". Dopiero opinia Głównego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie z 2020 roku spowodowała, że RDOŚ był zmuszony w swoim zarządzeniu nr 52 z 13 października 2020 roku usunąć TMP "Passaria" z szeregów użytkowników rybackich, ponieważ wcześniej przekraczał swoje kompetencje, gdyż "Passaria" nigdy nie była jakimkolwiek użytkownikiem rybackim.
3. Ta radykalna zmiana przepisów spowodowała, że już następnego dnia tj. 14 października 2020 roku ZO PZW zawarł z TMP "Passaria" nowe porozumienie, w którym to porozumieniu, pierwszy raz od 26 lat odebrano "Passarii" wyłączność na wędkowanie w odcinku "pelnikowskim", ale za to przyznano pierwszeństwo w uzyskaniu zezwoleń na wykonywanie amatorskiego połowu ryb w rezerwacie rzeki Pasłęka, co nadal preferuje to oddzielne od PZW stowarzyszenie. Z tekstem tego porozumienia można zapoznać się tutaj:
http://passaria.org/2020/12/25/nowe-porozumienie-zo-pzw-w-olsztynie/
Przy okazji będę trochę uszczypliwy. Ponieważ na stronie https://pl-pl.facebook.com/passaria/  pod tematem z dnia 25 grudnia 2020 r. pojawiło się kilkanaście wpisów gratulujących "Passarii" zawartego porozumienia, tak jakby odstąpienie od wyłączności na wędkowanie było zasługą tego stowarzyszenia.   :-)

Zaznaczam, że nikt nie przeczy zasługom TMP "Passaria", ale jeżeli za jej działalność na terenie rezerwatu z puli 260 sztuk zezwoleń na Pasłękę, przydzielonych Okręgowi PZW przez RDOŚ, stowarzyszenie to otrzymywało 60 sztuk zezwoleń, to już mamy tu do czynienia ze znacznym wyróżnieniem. Do tego na podstawie § 15 Statutu PZW Okręg może wystąpić o przyznanie odznaczeń, których posiadanie uprawnia do zniżek w opłatach. Natomiast, tak daleko idące wyróżnianie stowarzyszenia, które nie wchodzi w strukturę organizacyjną PZW, musi wywołać falę niezadowolenia u pozostałych wędkarzy zrzeszonych w naszym Związku. Przecież w Polsce dzięki zaangażowaniu różnych wędkarzy i Klubów PZW utworzono odcinki specjalne m.in. na Sanie, Dunajcu, czy Łupawie, ale każdy może tam powędkować, a nie tylko ich organizatorzy i opiekunowie.

Istnieje tu także istotny aspekt ekonomiczny. We wspomnianym porozumieniu podkreśla się wkład finansowy tego stowarzyszenia w wysokości 50% wartości minimalnej dawki zarybieniowej dla obwodu rybackiego Pasłęka nr 8. Biorąc pod uwagę, że w 2020 roku przez Okręg PZW do tego obwodu rybackiego zostało wpuszczone 23,5 tyś. szt. narybku letniego pstrąga potokowego (dane zamieszczone na stronie internetowej Okręgu PZW), to przy cenie 0,40 – 1,00 zł/szt. i 50% wartości dawki zarybieniowej daje kwotę w granicach około 5 – 11 tyś. złotych. Teraz poprzez analogię do łowiska specjalnego utworzonego na górnej Łynie. Przez kilkanaście lat, aż do 2016 roku, TMP „Passaria” „gospodarowała” także na odcinku rzeki Łyna płynącej przez rezerwat przyrody „Las Warmiński”. Dopiero od początku 2017 roku cały ten odcinek przez jego prawowitego użytkownika rybackiego, czyli Gospodarstwo Rybackie Szwaderki, potraktowany został jako łowisko specjalne. Zakup zezwoleń odbywa się wyłącznie przez przejrzysty system „e-zezwolenia”, dostępny na stronie Gospodarstwa. W 2020 roku do sprzedaży udostępniono zezwolenia w cenie jednostkowej 53 zł, a ich liczba jest limitowana przepisami rezerwatowymi do 2 sztuk na dzień i cieszy się dużym zainteresowaniem;
https://zezwolenia.szwaderki.pl/lowiska.php?wid=85
https://szwaderki.pl/cennik-zezwolen.html
Biorąc pod uwagę powyższe rozwiązanie, dziwi fakt, że do tej pory Okręg PZW nie postąpił podobnie. Rachunek ekonomiczny jest prosty – 8 miesięcy sezonu pstrągowego i dodatkowo 4 miesiące sezonu lipieniowego, razy 10 wejściówek limitu rezerwatowego dziennie i razy 50 zł, przy 100% wykorzystaniu dałoby kwotę około 180 tyś. zł. rocznie. Zakładając, że z różnych względów tylko połowa dniówek byłaby rezerwowana przez wędkarzy z całej Polski, to i tak Okręgowi dałoby to kwotę w wysokości około 90 tyś. zł. rocznie.

A chciałem tu dodać, że zarówno rezerwatowy odcinek Łyny oraz odcinek "pelnikowski" Pasłęki warte są wydania tych 50 zł za dniówkę. I nie chodzi tu o same ryby, tylko o możliwość przebywania w ciszy i samotności na łonie nieskażonej przyrody warmińskiej.


94 -  Nasze PZW / Ogólne / Odp: Sieradz Piotrków Skierniewice utarli nosa okręgowi mazowieckiemu

Zaczęty przez piotr_okrasa - Ostatnia wiadomość wysłana przez piotr_okrasa dnia: January 14, 2021, 16:36:56 PM

[/quote]

95 -  Nasze PZW / Ogólne / Sieradz Piotrków Skierniewice utarli nosa okręgowi mazowieckiemu porozumiewając

Zaczęty przez piotr_okrasa - Ostatnia wiadomość wysłana przez piotr_okrasa dnia: January 14, 2021, 14:26:02 PM

Łódzki wędkarz ma teraz wybór

96 -  Sport / Ogólne / Odp: Blogi o wędkowaniu

Zaczęty przez anna28 - Ostatnia wiadomość wysłana przez arkoreks dnia: January 14, 2021, 09:15:06 AM

Trochę odkopuję temat, ale może się komuś przyda :D
zaglądałem ostatnio często na bloga decathlonu - fisher/pl i bolw/pl - sporo aktualizowanej wiedzy i ciekawostek  :) A tak szczerze mówiąc to uwielbiam wszelkiego rodzaju internetowe poradniki. Ostatnio na przykład sporo dowiedziałem się na temat pościeli tu.

97 -  Dzieci i młodzież / Ogólne / Odp: Grillowanie ryb

Zaczęty przez pablo35 - Ostatnia wiadomość wysłana przez arkoreks dnia: January 14, 2021, 09:09:56 AM

Mój sposób na rybę z grilla to dobra marynata - bez tego ani rusz :D Białe wino, oliwa, czosnek, przyprawione cytryną, solą i pieprzem, minimum godzinę, a najlepiej znacznie dłużej w lodówce, po czym wrzucam na ruszt, luzem albo w folii, zależy na jakim grillu. I gotowe :D

98 -  Nasze PZW / Ogólne / "Nic nie będzie po staremu"

Zaczęty przez jacek_plachecki - Ostatnia wiadomość wysłana przez jacek_plachecki dnia: January 13, 2021, 12:14:39 PM

Koledzy z Zarządu Głównego obiecują, że „nic nie będzie po staremu”. Dlatego mam pytanie, czy doczekamy się takich czasów, kiedy to w całej Polsce będzie możliwość opłacenia składek członkowskich i gospodarczych, co będzie wiązało się z otrzymaniem zezwolenia na wędkowanie, za pośrednictwem internetu lub telefonu komórkowego ?
Myślę, że na internetowej stronie ZG PZW powinna być dostępna aplikacja z mapą  Polski, na której  wyszczególnione zostaną wszystkie Okręgi, z możliwością powiększenia terenu i przejścia na poszczególne łowisko, gdzie również wyświetli się obowiązujący regulamin.
Podstawowe usprawnienie takiej aplikacji  powinno dotyczyć możliwości wykupywania składek i otrzymania w tym systemie e-zezwolenia. Zarówno dla członków naszego stowarzyszenia, wędkarzy niezrzeszonych oraz obcokrajowców i to bez względu na to, czy dotyczy wód ogólnodostępnych, czy łowisk specjalnych.
Moim zdaniem, w każdym Okręgu powinien funkcjonować jednakowy program informatyczny, który usprawni w krótkim czasie otrzymanie e-zezwolenia na dowolną wodę użytkowaną przez całe PZW. Przypuszczam, że większość wędkarzy zdało już sobie sprawę, że nie będzie powrotu „do starego”, tzn. jednej składki, która w czasach PRL-u uprawniała  do poławiania w całym kraju, ale przynależność do jednego wielkiego stowarzyszenia, jakim jest PZW, zobowiązuje do równego i uczciwego traktowania wszystkich jego członków. Oczywiście, różnice w wysokości składek i opłat w poszczególnych Okręgach są dla mnie zrozumiałe, ponieważ wynikają z ponoszonych kosztów, ale z tym równym traktowaniem, zwłaszcza dot. dostępu wędkarzy do wszystkich łowisk, bywa różnie i dlatego najwyższy czas to naprawić. Dodam jeszcze, że w kilku Okręgach już taki system dystrybucji e-zezwoleń dobrze działa i tylko należy podziękować działaczom związku , że potrafili otworzyć się na wymogi nowoczesności.
Wodom Cześć !
Jacek Płachecki/ koło PZW Barskie

99 -  Nasze PZW / Przepisy PZW / Odp: Odnowienie członkostwa PZW i zmiana koła.

Zaczęty przez tejot - Ostatnia wiadomość wysłana przez wb1119 dnia: January 11, 2021, 11:59:01 AM

1. Nie musisz. Oprócz opłat wpłacisz dodatkowo wpisowe, jak się nie mylę to 25,- zł
2. Staż 10 lat liczy się do ulg z racji wieku, na pewno w opłacie członkowskiej i w niektórych okręgach od okręgowej.
3. poszukaj na stronie swojego okręgu, albo dowiedz się w kole do którego zamierzasz wstąpić.

100 -  Nasze PZW / Przepisy PZW / Odnowienie członkostwa PZW i zmiana koła.

Zaczęty przez tejot - Ostatnia wiadomość wysłana przez tejot dnia: January 11, 2021, 11:30:08 AM

Witam szanowną brać wędkarską!

Po powrocie z zagranicy postanowiłem odnowić swoje członkowstwo w PZW (ostatni raz składki płaciłem w 2006 r.), niby czytałem te wszystkie paragrafy, artykuły i posty na ten temat, ale że przez te już ponad 14 lat sporo się pozmieniało to "nie całkiem ogarniam".

Dlatego proszę szanownych kolegów o pomoc i odpowiedź na 3 pytania:

1. Czy po tak długim okresie "niebycia" członkiem PZW, muszę występować do koła, do którego należałem przed wyjazdem o przekazanie kartoteki?
2. O co biega z tą Kartą Ewidencyjną Wędkarza (wprowadzoną w 2015 r.), w szczególności z pkt. "9. Wymagany staż 10 lat."
3. Czy istnieje w internecie możliwość sprawdzenia, które koło opiekuje się jaką wodą (odcinkiem rzeki)?? Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale chciałbym opłacać składki w tym kole, na którego wodach głównie będę łowił.

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
2.

Strony: 1 ... 8 9 [10]
Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.