Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Przetrzymywanie ryb żywych w siatce  (Przeczytany 13228 razy)

piotr_katowice

• Newbie
  • *
witam
« Odpowiedź #60 dnia: July 23, 2013, 17:37:04 PM »
Przepraszam ale muszę się ponownie wypowiedzieć w temacie, więc tak bardzo doglębnie ponownie przeczytałem RAPR i w IV rozdziale pod. 3.5 jest wyraznie napisane, że ryby w stanie żywym można przetrzymywać do 24 godzin, (złapanych zgodnie z limitem ilościowym dobowym jednak nigdzie nie jest napisane, ze nie mogę mieć ryb które złapałem dzień wcześniej np o 23:00 bo nastawiłem się na nockę, uważam że o ile ktoś nie poda mi dokładnego przepisu to z RAPR nie wynika, że mi tego uczynić nie wolno po prostu jeśli o godzinie 23:00 złapałem 2 węgorze to nawet jeśli w rejestr wpisze kolejny dzień wędkowania to i tak ze względu na to ze w siatce mogą być 2 szt, węgorza każdą następną sztukę wypuszczam, Pan  Rzecznik urzywa jeszcze sformuowań typu zakończenie i rozpoczęcie wędkowania ale RAPR reguluje tyko że w wodach ogólnodostępnych PZW można wędkować 24h z wyłączeniem wód krainy pstrąga i lipienia. Natomiast ja uważam że to rzadne zakończenie czy rozpoczęcie przecież to kontynuacja. Proszę kolegów o wypowiedź w temacie

strazak37

• Jr. Member
  • **
Przetrzymywanie ryb żywych w siatce
« Odpowiedź #61 dnia: July 23, 2013, 22:56:13 PM »
Powiem tak: W RAPR są niescisłości jak nap w pkt 3.3 mówi się o tym iż wedkarz ma obowiązek przestrzegania limitów dziennych złowionych ryb /natomiast w pkt 3.5 pisze całkiem coś innego!
Pytam więc co w koncu przestrzegać limity dzienne czy dobowe?
następna sprawa co do rozpoczęcia wędkowania aby było wszystko zgodne z trzymaniem ryb przez 24 godziny należało by w rejestrze wpisywać godzinę złapania ryby i od tego momentu liczyć te 24 godziny skoro mogę tyle czasu je trzymać w siatce,ale nie!!!!!! bo stoi to w sprzeczności z limitami dobowymi czy dziennymi!!!! tu nic z tego nie wynika tylko tyle zeby uwalic wedkarza!!! 
Czytając RAPR można odnieść wrażenie ze nic z niego nie wynika .

strazak37

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #62 dnia: July 23, 2013, 23:05:20 PM »
Co do rozpoczynania wędkowania i konczenia to też niezrozumiałe.
Jak przyjeżdzam na ryby na trzy dni i ciągle   wedkuje to znaczy ze wedkuje 3 dni i ani mi sie sni konczyć co dziennie i rozpoczynać czy jak kto woli co 24 godziny to debilny przepis a 48 godzin juz nie wolno????
Przyjeżdzam na ryby np 27.06 i zostaję do 29.06 to muszę co 24 godziny robić wpis ze zaczolem i kończe wedkowanie  a nie starczy ze np 27.07 rozpoczołem wedkowanie i ciągle siedzę nad wodą i np o godz>4 złapałem sandacza więc wpisuje godzine złapania itd aby moc go 24 godziny trzymać w siatce licząc od godziny 4 itd z każda rybą natomiast gdy złapałbym kolejnego 28.06 wpisuję wiec ze został złapany w tym dniu o godz x itd a zjeżdzam z łowiska wpisuje datę i godzinę zaończemnia wedkowania i już
Kto pisał ten RAPR???? idioci? 

hydro

• Sr. Member
« Odpowiedź #63 dnia: July 24, 2013, 00:34:02 AM »
Wiesz, w hotelach jest doba hotelowa, czyli dwa dni pobytu. Nad morzem jak chcesz się zatrzymać w pensjonacie to płacisz za dwa dni. Wszystko zależy od drugiego człowieka. Jeden policjant za przejście na czerwonym pokiwa palcem, a drugi wsadzi Cie na ławę sądową.
Wracając do regulaminu i samej karty połowów, to na wielu łowiskach nie jest ona wymagana. I tak PZW Poznań nie wymaga prowadzenia rejestru połowów i ja takowego nie posiadam. Na wodach RGZW też nie jest to wymagane. Mam tylko przestrzegać dobowych limitów. Jak udowodnić, że jestem dwa dni na łowisku i dlatego mam 4 sandacze w siatce? Proste, mam rozbity namiot albo przyczepę i wszystko dookoła wskazuje na to, że koczuję w danym miejscu. Jeżeli stoje sobie luzakiem w trampkach i jednym pudełkiem przynęt i mam tylko 0.5l wody do picia, a w siatce 4 sandacze, to raczej nie ma mnie tu od dwóch dni.

strazak37

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #64 dnia: July 24, 2013, 08:01:32 AM »
w skrócie pzw jedna organizacja jeden cyrk koniec komentarza 

hydro

• Sr. Member
« Odpowiedź #65 dnia: July 24, 2013, 14:10:39 PM »
Myślę, że zapisy w tej kwestii trzeba traktować jako zasady etyki wędkarskiej. Jest to bardziej kwestia moralna. Mogę zabrać np. w przeciągu 3 dni 6 sandaczy. Pierwszego złowiłem 3, przez następne dwa nic. Teoretycznie mogę zabrać te 3, bo na to łowisko nie wrócę przez np. miesiąc. Ale gdy chcę zjęść dwa lub jednego, to tylko tyle zabieram, a resztę wypuszczam. Proste.
Mniej proste, dzieciak złowił szczupaka 36cm i poszedł do siatki, bo mały chce go wypuścić na koniec łowienia. Przykładowo jest 12:00, a o 14:30 lecimy na obiad i zwijamy sprzęt. O 13:30 przychodzi mi PSR i co wtedy? Jak trafię na człowieka, to zrozumie, że dzieciał chciał się nacieszyć ta rybą i od czasu do czasu na nią popatrzeć. Ale jak trafię na panów z Gorzowa Wlkp, o których tu na forum już było głośno, to mogę skończyć jako kłusownik (ze sprzętem za ponad 1500 zł za jeden komplet spinningowy). Pytanie - co w takiej sytuacji? Zupełnie poważnie! To jest zwykła ludzka rzecz i każdy może znaleść się w takiej sytuacji. Czy strażnik ma wytyczne zachować się jak człowiek i po ocenie sytuacji (drogi sprzęt) nie uzna mnie za kłusola, a zrozumie, czy będzie chciał zdobyć ten sprzęt? St.Croix to fajne wędki i drogie. Inny przykład - łowię okonie. Wrzucam jak leci do siatki. Na koniec dnia wybieram 1-2 duże, a reszta do wody. Ale co w sytuacji, jak trafi mi się sztuka 1-2cm poniżej wymiaru ochronnego w siatce i przyjdzie Pan PSR z Gorzowa?

antoni

• Hero Member
« Odpowiedź #66 dnia: July 29, 2013, 08:35:05 AM »
Dobre podejście kol. Krzysztofie, ale z jednym wyjątkiem, a mianowicie z tym dzieciakiem. Bo cokolwiek by nie powiedzieć o potrzebie wychowywania następców, np poprzez zwracanie uwagi na szkodliwość takiego macania niewymiarowego szczupaka, to jeszcze są na to odpowiednie przepisy, a w RAPR taki przepis brzmi jednoznacznie: ,,złowione ryby niewymiarowe lub będące pod ochroną muszą być bezwlędnie, z ostrożnością wypuszczone do wody\'\'. Uczmy się więc od małego, najpierw mierzymy, a dopiero później podziwiamy.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.