Metody połowu - rady, porady, sprzęt, zanęty, przynęty > Spinningowa

Porady dla początkującego spinningisty.

<< < (2/2)

bosch_127:
Witam ponownie dziękuję za cenne rady, zastosowałem większe haki i udało mi się wyciągnąc szczupaka 63cm 2,5Kg, o dziwo wzioł przy samym brzegu jakieś 2m jak wyciągałem gumkę z wody było tam może 40cm głębokości.Gumka biała z czerwoną główką niezawodne kolory, tyle że po 2-3 braniach gumka jest juz zniszczona dlatego chce spróbować z woblerkami i nie mam pojęcia jakie kupic na płytkie wody 1-2m głębokoścki, wiem ze na takie wody pływające po wodzie były by leprze ale wątpie w ich skuteczność bo przez to są slabo widoczne dlatego chciał bym zainwestowac w nurkującego woblera ale czy nie będzie często zaczepiał z dwomak kotwicami na tak płytkiej wodzie.Prosze was o rade i porade w tej sprawie.

mentoos:
No Pisałem Ci post wyzej, że na takich wodach mi najlepiej sprawdzaja sie woblery bezsterowe wolnotonące. Wszystko masz napisane wyzej :)

tomjas78:
Michał ma absolutną racje jeżeli chodzi o woblery . Ale jeżeli faktycznie chcesz również połowić na gumy , to możesz zastosować bardzo leciutkie główki ( 2-5g ) na większych hakach i z powodzeniem łowić na 10 cm kopytka . Możesz również i kopytka dozbroić dodatkowa kotwiczka . Sa dostępne w sklepach wędkarskich specjalne systemiki do zbrojenia gum . Polecam bo sam używam . I oczywiście sama technika łowienia  jest z goła odmienna od woblerków , ale wszystkiego należy wypróbować . No a co powiesz na duże lekkie obrotówki ? np ze skrzydełkiem typu "long " czasami jak wszystko zawodzi są najskuteczniejsze.  

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej