Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Przetrzymywanie ryb żywych w siatce  (Przeczytany 13558 razy)

stan24

• Jr. Member
  • **
Przetrzymywanie ryb żywych w siatce
« dnia: August 15, 2012, 15:34:09 PM »
Wybieram się na kilka dni nad wodę i będę łowił ryby.Regulamin mówi że ryby można przechowywać w siatce max.24 godz.Pytanie 1.Czy po upływie 24 godz.należy je zabić i można skonsumować lub przechować w lodówce turystycznej.Pytanie 2.Czy po złowieniu węgorza lub inną rybę można ją zabić i przechowywać np.w.plecaku ,lodówce ,koszyku ,chlebaku ,torbie foliowej itp.-dotyczy to połowów gruntowych ,spiningowych,spławikowych.
pozdrawiam

arnie

• Opiekunowie prezentacji
  • Hero Member
« Odpowiedź #1 dnia: August 15, 2012, 22:16:30 PM »
Odpowiedź na oba pytania brzmi: TAK

szczepan2

• Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: August 19, 2012, 09:22:37 AM »
Przechowywanie ryb nie dłużej niż 24 godz. dotyczy żywych ryb co wyraźnie określa regulamin

pawel72

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: August 23, 2012, 14:33:30 PM »
Dodajmy, że nie dotyczy to ryb łososiowatych, których w stanie żywym przetrzymywać nie wolno.

dyrekto

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: September 22, 2012, 15:41:35 PM »
prawie dobrze koledzy wszystko się zgadza, z tym że doba administracyjna w tym przypadku jest od 0.00 do 24.00. więc jeżeli przykładowo zwędkujesz o 22.00 "nawet" leszczyka to wolno ci go teoretycznie trzymać w siatce do 24.00 (dwie godziny). pozdrawiam, połamania...

antoni

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: September 23, 2012, 10:14:24 AM »
Kol. dyrekto, to nie tak. Ryby w stanie żywym można przechowywać w siatce nie dłużej niż 24 h, ale w siatce można przetrzymywać nie więcej ryb, niż wynika to z limitów dobowych. Tak więc połów może więc trwać różnie, ale ryby złowione w trakcie połowu nie mogą być przechowywane dłużej niż 24 godziny i ten przepis dotyczy okresu przechowywania ryb w stanie żywym. Natomiast jeśli chodzi o ilość ryb przetrzymywanych w siatce to nie może ich być więcej niż wynosi limit dobowy. Ta zaś zaczyna sie o 0.00 i trwa do 24.00.

dyrekto

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: September 23, 2012, 12:30:53 PM »
masło maślane panie Antoni. a co ja napisałem ? i co nie tak... bo dla mnie wszystko jest "hallo". zrozumiałe jest że w siatce-soczu trzyma się to co należy.  pozdrawiam . 

antoni

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: September 24, 2012, 09:12:43 AM »
Otóż nie, bo chodzi o dwa różne zagadnienia. Z jednej strony chodzi o maksymalny okres przetrzymywania żywych ryb w siatce, a z drugiej - o iliść ryb w stanie żywym przechowywanych w siatce. Ryby mogą być przechowywane w siatce do 24 h. Czyli, jak wrzucimy je o 22.00 to mogą w niej pozostać najwyżej do 22.00 dnia następnego.  Natomiast jeśli chodzi o ich ilość to musimy przestrzegać limitów dobowych.Tu dodam, że limity połowu nie dotyczą amura, tołpygi, krąpia, karasia strebrzystego, leszcza, pstrąga tęczowego oraz trawianki, czebaczka amurskiego i sumika karłowatego. Problem ten musi sobie rozwiązać wędkarz nad wodą, ale nie jest to masło maślane, skoro istniała potrzeba uregulowania tych spraw w zapisach RAPR.

dyrekto

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: September 24, 2012, 23:28:28 PM »
- rzecznik prasowy ZG PZW Antoni KustuszOtóż nie, bo chodzi o dwa różne zagadnienia. Z jednej strony chodzi o maksymalny okres przetrzymywania żywych ryb w siatce, a z drugiej - o iliść ryb w stanie żywym przechowywanych w siatce. Ryby mogą być przechowywane w siatce do 24 h. Czyli, jak wrzucimy je o 22.00 to mogą w niej pozostać najwyżej do 22.00 dnia następnego.  Natomiast jeśli chodzi o ich ilość to musimy przestrzegać limitów dobowych.Tu dodam, że limity połowu nie dotyczą amura, tołpygi, krąpia, karasia strebrzystego, leszcza, pstrąga tęczowego oraz trawianki, czebaczka amurskiego i sumika karłowatego. Problem ten musi sobie rozwiązać wędkarz nad wodą, ale nie jest to masło maślane, skoro istniała potrzeba uregulowania tych spraw w zapisach RAPR.
 jest pan w błędzie panie rzecznik. niby w jaki sposób udowodnisz mi że rybę złowiłem o 07.00 a nie np. o 22.00. a skoro wg pana tezy tak jest to dziś o godz 22 00  złowię 3 karpie a powiem że od 00.00 do 00.15 miałem brania to jak mi udowodnicie że kłamię .... więc o 23.59 daję w łeb i do wora (to przykład) i znowu mam limit do wyboru już po następnej 00.00...a nad wodę dotarłem o 21.00 , więc jak to jest? proszę teraz się ustosunkować

antoni

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: September 27, 2012, 10:08:53 AM »
Szanowny Kolego, przepisy RAPR są napisane dla porządnych i przyzwoitych wędkarzy, którzy chcą łowić etycznie i potrzebują określonych zasad. To nie jest instrukcja dla SSRyb, jak udowadniać wędkarzom, że są kłusownikami. O tym, ile godzin mogę przetrzymywać ryby w stanie żywym w siatce to ja muszę sam zdecydować w swoim sumieniu, bo po co te biedne ryby męczyć aż 24 h w sieci? Ale mam przepis, że nie może to być dłużej niż 24 ha i muszę się do niego zastoswać. O tym zaś,że jeśli mają być w siatce przechowywane żywe ryby, dla których istnieje limit dobowy to ja muszę wiedzieć zanim wrzucę rybę do tej siatki. Kiedy na moje stanowisko przyjdzie strażnik, to ja niczego mu nie muszę udowaniać. Ja pokazuję mu swoją siatkę i on ma tam zobaczyć, że znajdują się w niej ryby są w stanie żywym, zgodnie z limitami dobowymi i koniec. O ropoczęciu wędkowania decyduje wpis w rejestrze połowów, a nie stan zamoczenia siatki do przechowywania ryb w stanie żywym. Odnotowałem dzień, to choćby to było o 22.00, to i tak w momencie kontroli mogą się w mojej siatce znajdować tylko ryby w ilości zgodnej z limitami dobowymi.

dyrekto

• Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: September 27, 2012, 19:19:20 PM »
nie zgadzam się (mam takie prawo) z panem , panie Antoni! wg. pana wersji zrozumienia i interpretowania tego przepisu otwiera pan furtkę dla mięsiarzy. wystarczy pomyśleć. jeżeli pan jako rzecznik nie rozumie znaczenia tego przepisu a pańska wypowiedź wręcz daje podstawę do większej swobody nad wodą to gratuluję! proszę jeszcze raz sobie przanalizować co, z czym i gdyby tak... ups! doszło to do pana? proszę nie brnąć dalej w zaparte. ja dziękuję za polemikę i nie oczekuję komentarza. jest zbyteczny. pozdrawiam do następnego faux pas.
cóż, mogę się mylić, ale jeżeli już, to tylko w tym względzie że ten przepis jest tak specjalnie skonstruowany pod tzw.mięsiarzy. ja znalazłem lukę, więc inni pewnie też. a żaden ze mnie omnibus.pozdrawiam . dobrze że jest coś takiego jak screen, wydrukuję sobie na pamiątkę.

antoni

• Hero Member
« Odpowiedź #11 dnia: September 28, 2012, 11:47:02 AM »
W takim razie ad vocem. Prawo do zachowania swojego zdania - jak najbardziej, ale twierdzenie, ze to bład? To trzeba wydyskutować, bo widać, że raczej chce Kol. instrukcji karania, a nie powodu do myslenia. Ja jestem za tym by wedkarze nad wodą mieli prawo do myślenia w imię zasad etyki oraz w granicach przepisów. A szukanie dziury w całym to nie jest sposób na spokojne wędkowanie. W moim przekonaniu, a także po dyskusjach z uczestnikami procesu tworzenia RAPR twierdzę, że istnieje stan, taki jak opisałem, czyli, że  sa różnice w rozumieniu zasady przechowywania żywych ryb do 24 h, a wymogiem przechowywania w siatce ryb w ilości zgodnej z limitem dobowym. Jedno wynika z powodfu konieczności zachowania dobrostanu żywych ryb znajdujących się w siatce, a drugie wynika z konieczności przestrzegamnia limitów ochronnych. Obie sprawy wynikają z innych przepisów, a znalażly się w tym paragrafie RAPR ponieważ dotyczy sprawy wykorzystywania siatki do przechowywania zywych ryb. Wsio.

piotr_katowice

• Newbie
  • *
od sprawy
« Odpowiedź #12 dnia: November 23, 2012, 11:22:49 AM »
Zgadzam się z wypowiedzią pana rzecznika po pierwsze jeśli faktycznie złapiemy rybkę o 23:30 to logiczne jest że możemy ją chociaż do rana w siatce przetrzymać a nie jak mówią przepisy o limicie do 00:00 bo to faktycznie był by bez sens co to oznacza w praktyce ano to że za 30 minut po złowieniu musiałbym zdecydować wypuść lub zabij ale tu pojawia się problem bo o ile pamiętam żeby zabić i zarbac to trzeba zakończyć wędkowanie niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, a więc reasumując dzięki takiemu wyjściu mogę rybkę w ilościach dozwolonych dobowo do rana przetrzymać i potem wybrać jak złapię drógą to mogę zawsze wybrać wagowo mi otpowiadającą a drugiej darować życie ( ja tak robię) a jak złapię tę jedną to spokojnie zabieram tak więc uważam że obecny przepis to nie furtka dla mięsiaży czy klusowników bo szczeże to oni mają gdzieś przepisy i pewnie jak złapię za dużo albo za małe to i tak zabiją do auta czy w krzaki schopwają dranie jedne (@#$@#@) no ale cóż ucziwy wędkarz ma przynajmniej w tym przypadku dobrze określoną sytuację. 

Pozdrawiam

banitapgn

• Newbie
  • *
Przetrzymywanie ryb żywych w siatce-czy aby "regulamin"
« Odpowiedź #13 dnia: March 03, 2013, 20:47:25 PM »
Czytając wpisy kolegów wędkarzy, to nie do końca jestem przekonany o waszej znajomości "regulaminu"

banitapgn

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: March 03, 2013, 20:48:54 PM »
stan24Wybieram się na kilka dni nad wodę i będę łowił ryby.Regulamin mówi że ryby można przechowywać w siatce max.24 godz.Pytanie 1.Czy po upływie 24 godz.należy je zabić i można skonsumować lub przechować w lodówce turystycznej.Pytanie 2.Czy po złowieniu węgorza lub inną rybę można ją zabić i przechowywać np.w.plecaku ,lodówce ,koszyku ,chlebaku ,torbie foliowej itp.-dotyczy to połowów gruntowych ,spiningowych,spławikowych.
pozdrawiam
<fieldset>A kt tak naprawde jest wstanie stwierdzić o której godzinie ryby zostały złowione :?: </fieldset>

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.