Sport > Sport amatorski

Covid 19 a zawody

(1/1)

szczepan2:
Co jest obiektem sportowym dla wędkarza ? Ostatnie przepisy obostazeniowe pozwalają na przeprowadzenie działań do 25 uczestników na obiektach sportowych. Dla nas taki obiekt to staw ale definicja taka nie znajduje się w przepisach. Może ZG PZW by coś zaczął w tej sprawie działać.

Administrator_:
Organizacja zawodów wędkarskich do 25 kwietnia 2021 r.
Aktualności | 2021-04-17 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

W związku z opublikowaniem w dniu 15 kwietnia 2021 r. poz. 700, Rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Główny Kapitanat Sportowy PZW informuje, że dodanie w w/w Rozporządzeniu zapisu w § 9 ust. 16a  nie zmienia dotychczasowych ograniczeń w rozgrywaniu zawodów wędkarskich, co oznacza że do dnia 25 kwietnia 2021 r. rozgrywanie takich zawodów jest niezgodne z prawem.

W momencie ukazania się nowego Rozporządzenia w tej sprawie, niezwłocznie poinformujemy o wprowadzonych zmianach i ewentualnej możliwości rozgrywania zawodów wędkarskich, lub dalszym zakazie ich rozgrywania.

Jednocześnie informujemy, że do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy odpowiedzi  na przesłane pisma do Kancelarii Prezydenta RP, Premiera Rady Ministrów i Ministerstwa Zdrowia w sprawie możliwości organizacji zawodów przez PZW. 

https://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/217353/60/organizacja_zawodow_wedkarskich_do_25_kwietnia_2021_r

szczepan2:
Rozumiem, że staw nigdy nie będzie obiektem sportowym bo nikt nie będzie za tym chodził żeby go wpisać w katalog obiektów je.

:
Zasadniczo w związku z brakiem możliwości rozgrywania zawodów, należy zastanowić się nad zawieszeniem działalności GKS. Kolejne ogłoszenia o braku możliwości organizacji zawodów wędkarskich może przecież publikować osoba zajmująca się obsługą strony. Są ciężkie czasy i każda złotówka zaoszczędzona z nie wypłacania diet jest mile widziana... 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej