Metody połowu - rady, porady, sprzęt, zanęty, przynęty > Podlodowa

KRUCHY LÓD !!!

<< < (2/2)

bobmarley:
Mówią że nie wchodź na lód jest krychy jak życie. Czyli że nie wchodź na taki np. 5cm?? Czy jak lód ma 15 cm to też niebezpiecznie i wogóle???

P.S. Przy okazji podajcie mi bezpieczną grubość lodu, waże 62 kg

bobmarley:
Albo jak były już roztopy i teraz leży śnieg ale np. co dwa dni jest plus 2 a w nocy cały czas minus 2-3 to jest jeszcze szansa na okonie spod lodu???

arnie:
<a></a> bobmarley ja nie wierze, że w wielkopolsce jeszcze w tym roku na lodzie połowię. Obecnie na jeziorach w mojej okolicy lód ma 1 cm grubości.

Co do twojegu pytania to nie da się jednoznacznie wskazać grubości. Wytrzymałość lodu jest zależna od wielu czynników. Jak zamarzał, ile sniegu było na powierzchni, jak długo trwa odwilż, czy sa podwodne prądy i źródła itp. W zeszłym roku strach było chodzić po 20 cm lodzie bo był zbudowany z zamarzniętego śniegu a w tym roku śnieg nie pozwolił na równomierny przyrost pokrywy lodowej i od brzegu lód miał 15cm a już 15 m od brzegu tylko 5. Na pewno 5 cm to dla lodu jest za mało by smiało chodzić, nawet przy dobrej jego strukturze. Ogólnie przy jednolitej 10 cm tafli można już wchodzić na lód a przy 15 cm organizować zawody.

Bezpiecznego wędkowania. Pozdrawiam

marcinryska:
Osobiscie bylem w tym roku juz z 15 razy lowic z pod lodu, poczynajac od grudnia.
Efekty bardzoo rozne. zazwyczaj sporadyczne brania okoni i jeszcze skapsze plotek i leszczy.
Udalo mi sie raz trafic na prawdziwe branie okoni ale trwalo to zaledwie 15 minut. ale warto bylo!  kazde zanuzenie i siedzi...cos pieknego!
Innym razem wybralem sie przy tej samej pogodzie, tym samym cisnieniu, no wszystko wydawalo sie takie samo i....nic...zero pobicia na 50 dziur nic...i to w roznych stawkach gdzie kazde miejsce znam doskonale.
Na lod zawsze chodze z kolega...inaczej odpada...slyszalem wersje ze 7 cm- utrzymuje czlowieka, 10cm- 2 ludzi 15-skuter itd... najlepiej samemu sie przekonac...
przy odwilzy wole wieksze stawy gdyz wolnie sie topia, coprawda przy brzegu zawsze trzeba uwazac ale  na srodku czasem jest naprawde gruby lod...
polomania kiwoka;)

nadrzej59:
mam pytanie jak gruby jest lod na stawach w okolicach tarnowa ostatnio bylem w styczniu obawiam sie ze warstwa nie jest dosc gruba prosze o odpowiedz

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej