Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zmiany w organizacji zawodów spinningowych  (Przeczytany 2848 razy)

maka551

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 23
Zmiany w organizacji zawodów spinningowych
« Odpowiedź #30 dnia: February 06, 2010, 21:55:56 PM »
Kol. Dalton.
To już ostatni post w tym wątku bo zdaję sobie sprawę, że zaczynam być nudny. Chcę tylko Ci wyjaśnić, że u nas o składzie reprezentacji nie decyduje żadne gremium a punkty. Od kwietnia do października, co miesiąc rozgrywamy zawody i każdy zawodnik gromadzi na swoim koncie punkty. Najlepsi startują. Przez pierwsze dwa lata Artur i ja byliśmy zdecydowanie najlepsi i widać było destrukcyjny wpływ tego układu na Klub. Wprowadziliśmy więc pewną modyfikację, która umożliwia na zasadzie "fartu" udział innych kolegów. Możesz poznać te zasady zaglądając do Regulaminu rozgrywania zawodów naszego Klubu. W praktyce Artur jako ten wybitny, nigdy jeszcze nie był zagrożony a mnie od czasu do czasu pokonują młodsi koledzy. Grand Prix Okręgu to dla nas abstrakcja i musieliśmy zastąpić je wewnętrzną rywalizacją. Nawiasem mówiąc Atrur nie startuje na Turawie bo nie chce. Chyba cieszą go sukcesy klubu bardziej niż własne. Będę musiał nad nim pracować. Poza tymi nieścisłościami, przy założeniu ,że macie jakieś rozgrywki Grand Pix Okręgu, twoje rozumowanie jest logiczne i spójne. Postaw się jednak w mojej sytuacji.
Pozdrawiam.
Maciej Miernik

dalton

 • Opiekunowie prezentacji
 • Sr. Member
 • *****
 • Wiadomości: 62
Zmiany w organizacji zawodów spinningowych
« Odpowiedź #31 dnia: February 06, 2010, 23:35:47 PM »
Kol. Maćku.
Wcale nie uważam tej dyskusji za nudną, a wręcz przeciwnie.
Tylko w spokojnej rzeczowej dyskusji można poznać argumenty innych i wyciągnąć wnioski dla siebie.
A właśnie za taką uważam dyskusje z Tobą.
Wiadomo że tam gdzie dwóch polaków tam trzy zadnia, ale tylko tak można dojść do jakiegoś porozumienia.
Oczywiście różnimy sie w poglądach ale to zapewne wynika z innych doświadczeń własnych.
Nieskromnie muszę sie przyznać że GPX Okręgu jest głównie moją zasługą. Lubię zawody ( tą adrenalinkę z nimi związaną) a ponieważ poza MO były tylko jedne lub czasami dwoje zawodów w Okręgu sam się za to wziąłem. Stworzyliśmy cykl zawodów, ułożyliśmy do nich jasny i bardzo precyzyjny regulamin i teraz poza MO mamy sześć zawodów każde na innej wodzie (w tym roku 3 na rzekach i 3 na zbiornikach). Co roku na zakończenie sezonu robimy spotkanie kadry i przedstawicieli klubów (mamy ich w Okręgu kilkanaście) omawiamy to co było i ewentualnie wprowadzamy poprawki do regulaminu bo wszystkiego nie da się przewidzieć.
Szanuję to co robi Kol. dla Swojego klubu, i nie mam zamiaru przekonywać Kol. żeby coś u siebie zmieniał, bo skoro to zdaje egzamin to tylko się cieszyć. Jednak GPX Polski jest dla wszystkich. Nie tylko dla naszego czy Waszego klubu. Trzeba wypracować takie zasady które dadzą wszystkim równe szanse. Zarówno tym dużym jak i małym (ale ambitnym) klubom. Bo wybitni zawodnicy mogą być nawet w tych najmniejszych. A właśnie o to chodzi żeby na arenie światowej reprezentowali Polskę zawodnicy wybitni a nie tylko z dużych i bogatych klubów.
Oczywiście niech nikt nie myśli że uważam że do tej pory tak było. Tego nie mówię. Chciałbym tylko żeby nigdy w przyszłości do tego nie doszło.
Uważam że zmiany w regulaminie czasami są konieczne, bo nigdzie nie jest powiedziane że pierwszy pomysł musi być zawsze tym najlepszym. Życie czasem pokazuje że to co wydawało się idealne takim nie jest i wtedy trzeba to zmienić, a nie z uporem maniaka trzymać sie tego co się nie sprawdza.
Jakie będą nowe przepisy czas pokarze, dobrze jednak żeby ci co je tworzą wiedzieli jakie jest zdanie tych co je mają przestrzegać.

aras_as

 • Sr. Member
 • ****
 • Wiadomości: 54
Zmiany w organizacji zawodów spinningowych
« Odpowiedź #32 dnia: February 08, 2010, 11:30:44 AM »
Koledzy Dalton i Maćku widzę iz dyskusja przeszła do tego że chcemy aby najlepsi reprezentowali nasze kluby, oraz kraj na zawodach wędkarskich, tylko żeby tak było, to najpierw Ci "najlepsi" musza mieć równe szanse startu w zawodach GP. Reasumując juz wcześniej pisałem iż zawodnicy powinni być w klasyfikacji GP traktowani jednakowo bez względu na to czy startują w GP kilka lat, czy awansowali do tego cyklu indywidualnie z eliminacji (pierwsza dziesiątka eliminacji), czy z drużyną (pierwsza dziesiątka), czy też poprzez wyniki w zawodach GP okręgu czy też klubu. Ilość zawodników w zawodach jest ograniczona (z jakkich powodów już pisałem wcześniej), więc uważam iz Ci którzy już się dostali powinni mieć równe szanse.
Pozdrawiam Arkadiusz Strzyżewski
WKS Dragon Bydgoszcz

dalton

 • Opiekunowie prezentacji
 • Sr. Member
 • *****
 • Wiadomości: 62
Zmiany w organizacji zawodów spinningowych
« Odpowiedź #33 dnia: February 08, 2010, 21:16:16 PM »
Zgadzam się z Kol. w całej rozciągłości.
Każdy zawodnik powinien mieć równe szanse.
Jeśli awansuje indywidualnie. Bo jeżeli awansuje drużyna w której w jednych zawodach startował zawodnik X w drugich Y to kto powinien mieć prawo startu w MP ???
A jeśli w awansującej drużynie z drugiej ligi w zawodach pierwszej staruje jeszcze inny zawodnik to on też powinien mieć prawo startu w MP ?
Gdyby o awansie decydowały tylko wyniki indywidualne nie było by żadnego problemu, przy drużynach zaczyna się problem. Czy prawo startu w MP mieli by mieć tylko ci zawodnicy którzy w zawodach eliminacyjnych nie zmieniali składu drużyn? A w pozostałych drużynach jeżeli zmieniał sie tylko jeden to prawo startu miałby mieć tylko ten co się nie zmieniał? A jeśli drużyna awansowała tylko dlatego że lepiej połowił ten co się zmieniał, to gdyby nie było zmian drużyna mogła by nie awansować więc dlaczego ten co łowił słabo ale we wszystkich zawodach miałby mieć prawo startu???
Jak to rozwiązać przy punktacji drużynowej?!?

andrzejl

 • Sr. Member
 • ****
 • Wiadomości: 73
Zmiany w organizacji zawodów spinningowych
« Odpowiedź #34 dnia: February 09, 2010, 19:59:30 PM »
Witam. Przy obecnych propozycjach, zmiana powinna być taka że, o wszelkich spadkach i awansach, oraz prawach startu  decyduje wynik zawodnika. W GPx będzie prowadzona punktacja klubów  ( nie drużyn ), tak że GPx Polski będzie zdobywał klub, a indywidualnie ( + MP ) tytuł " Wędkarz Roku "
     pozdrawiam  Andrzej Leśnik

jelabo

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 18
Zmiany w organizacji zawodów spinningowych
« Odpowiedź #35 dnia: February 09, 2010, 21:55:20 PM »
Fajnie, że pojawił się już tekst nowego regulaminu zawodów spinnigowych. Ale mam przy okazji kilka pytań- jak znam życie nie tylko mnie ciekawiących. Może ktoś   podejmie się udzielenia odpowiedzi:
1. Jak interpretować zapis "Ryba zahaczona poza otworem gębowym nie jest zaliczana do punktacji". Czy chodzi o otwór gębowy wewnątrz czy także na zewnątrz - np. zapięcie ryby przy ataku na przynętę na zewnątrz otworu gębowego?
2. Na ile jest możliwość kontrolowania tego zapisu w przypadku zawodów z brzegu ?
3. Jak należy interpretowac zapis "przetrzymywać ryby w siatce w dobrej kondycji"?
4. Czy nie jest celowe (np. przypadki zagubionych kart po zdaniu prze zawodnika sędziemu) wprowadzenie obowiązku prowadzenia kart złowionych ryb przez sędziów na podsektorach?
5. Czy zmniejszenie punktacji za jazia i klenia (150 pkt) to nie pomyłka?
To tak po pierwszej lekturze regulaminu. Być może niektóre pytania są naiwne, jednakże chciałbym znać na nie odpowiedź. Pozdrawiam Jerzy Łaboński.
[/b]

aras_as

 • Sr. Member
 • ****
 • Wiadomości: 54
Zmiany w organizacji zawodów spinningowych
« Odpowiedź #36 dnia: February 10, 2010, 14:43:47 PM »
Panie Andrzeju. Czy ja źle zrozumiałem, czy Pan źle napisał, jak można prowadzic klasyfikację klubów, a nie drużyn, kiedy w 1 lidze kilka klubów ma kilka drużyn, a inne po jednej.

andrzejl

 • Sr. Member
 • ****
 • Wiadomości: 73
Zmiany w organizacji zawodów spinningowych
« Odpowiedź #37 dnia: February 10, 2010, 16:15:03 PM »
Witam. Uzbierało się troszkę pytań, ale to bardzo dobrze.
Zaczniemy od tego  w  czym miałem udział. Jaź i Kleń mają faktycznie zmieniona [punktacje startową , czyli   za 25cm -   150 pkt  ale za to podwyższona punktacja za centymetry dodatkowe na 35 pkt. za każdy centymetr. Wynika to z tego że dotychczas  przy 250/25 trzy małe  kleniki  tzw „ z piasku” ( waga około 700 g) dawały  ( długość zaliczana 25,1 )  825 pkt.  A duży kleń  np.  42 cm  ( około 1 kg )  tylko   675 pkt.
W porównaniu z sandaczem lub szczupakiem 50cm -  750 pkt, kleniki  wygrywały, a duży kleń  ( prawie okaz na nasze wody ) przegrywał, mimo że wagę ma zbliżoną do  szczupaka 50 cm ) . Po zmianie te dysproporcje się wyrównały .  Kleń 42 -  745 pkt., a małych  trzeba na szczupaka   4sztuki.Sumując, zmiana ma na celu premiowanie większych ryb.
„Zapięta w okolicy otworu gębowego” – nie znam nawet wnioskodawcy tego przepisu ( dokonano to też na ZG ) ale ustalę i wyjaśnię, w chwili obecnej składam wniosek o odstąpienie od tego przepisu, który można interpretować „według potrzeb”, a  jak zauważyłeś  z egzekwowaniem to już szopka.
Przetrzymywanie w  siatce w dobrej kondycji. To już jest jaśniejszy przepis. Oznacza że ryba po zmierzeniu powinna sama  odpłynąć.  Zawodnik wkładając rybę do siatki musi wykazać maksimum staranności o nią, szybko zgłaszać sędziemu chęć pomiaru , nie przetrzymywać  długo ( aż dołowi więcej), nie uszkadzać przy wypinaniu itp. Rozumiem że może paść pytanie o długie oczekiwanie na sędziego, ale kwestie sędziowania  to już w innym poście  i zapewne zabrałby głos ktoś z sędziów.
Sędziowie posiadają karty kontrolne ( maja taki obowiązek ) jeżeli nie wpisują ryby w swojej karcie , powinniśmy się tego domagać jako zawodnicy, oraz zgłaszać fakt sędziemu sektorowemu lub głównemu.
 
Kol. Arek zadał trudne pytanie. Ten temat to propozycja do nowych przepisów , na pewno będzie nie raz dyskutowana, a czy będzie czy nie taki przepis  , zobaczymy.
W skrócie na czym miałby on polegać. Fakt jest że niektóre kluby maja po kilku zawodników , część po dwóch, a są i takie co po jednym. Więcej zawodników w I lidze, to mocniejszy klub. Ale wynik klubu w danych zawodach , to wynik dwóch najlepszych zawodników. Przy takim  podejściu, wszyscy zawodnicy z danego klubu maja szanse pracować dla swojego w całym sezonie. Do chwili obecnej , gdy któraś z drużyn z danego klubu jest już na niższej pozycji , to tez pracuje ale nie łowiąc ( a może??) tylko biegając  i zajmując miejscówki, stanowiska  koledze z mocniejszej drużyny . To tylko część powodów, myślę że jeszcze długo będziemy dyskutować na ten temat.
 Pozdrawiam        Andrzej lesnik

aras_as

 • Sr. Member
 • ****
 • Wiadomości: 54
Zmiany w organizacji zawodów spinningowych
« Odpowiedź #38 dnia: February 10, 2010, 20:34:04 PM »
Panie Andrzeju. Czytając te nasze rozmowy mam pewne propozycje, a mianowicie: każdy zawodnik który reprezentował klub w zawodach GP w pozostałych w danym sezonie nie może reprezentować innej drużyny, jeżeli ktoś sie nie spisze to moze go zastąpić inny członek klubu (stwarza to rywalizację wewnątrz klubów), prawo startu w Mistrzostwach Polski 2 osoby dla drużyny z GP, 1-60 sezonu ubiegłego oraz mistrzowie okręgu  - wielu zawodników by spełniało dwa lub wszystkie podane przeze mnie warunki, więc nie spowodowało by to nadmiaru uczestników.

 

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.