Nasze PZW > Przepisy PZW

Ustawa o rejestracji jachtów do 24 m 01.08.2020 - pytanie o ponton

(1/1)

przemoppp:
Zakupiłem ponton, złożyłem wniosek o rejestrację ale przypadkiem dowiedziałem się, że z dniem 01.08.2020 wchodzi ustawa o rejestracji jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24m, która niby znosi ten obowiązek dla jednostek służących do amatorskiego połowu ryb o długości do 24m i mocy silnika 15km. Czy to prawda? Rejestruję ponton na niecałe 2 miesiące? Ktoś się orientuje na 100 % czy od sierpnia nie trzeba rejestrować pontonów?

Dziękuję za odp.

arnie:
Zgadza się. Wchodzi w życie 1 sierpnia.
Nie będzie trzeba rejestrować ale będzie można.
PS. Poczekaj z rejestracją bo będziesz musiał wymieniać dowód rejestracyjny. Te zarejestrowane przed 1 sierpnia będą tylko przez krótki czas i trzeba je wymienić na nowe inaczej wygasną jak ważność kart wędkarskich sprzed 85


przemoppp:
Dzięki za odp,dostałem info, że zarejestrowany:) ale w tej sytuacji nie naklejam numeru na ponton bo to bez sensu ( chce popływać do sierpnia ale szkoda mi naklejac tego dziadostwa, moze jakaś taśma?) skoro  nie trzeba mieć zarejstrowanego to szkoda pontonu...jeśłi nie będę chciał miec zarejestrowanego to po prostu ten numer teraz nadany wygaśnie za jakiś czas i tyle, nie będę musiał mieć nowego...chyba, że będę chciał...dobrze kminie?:)

arnie:
Jak już masz i chcesz wędkować z niego to naklej.
Będziesz miał spokój nad wodą, nie wiadomo czy do wszystkich ta informacja dotrze po 1 sierpnia :) a po co się tłumaczyć.

doczu:
Przede wszystkim należy uściślić.
Rejestracji nie podlegają jachty i jednostki pływające przeznaczone do amatorskiego połowu ryb, do dł 7,5m lub mocy silnika 15kW(nie 15KM), oraz jednostki napędzane wyłącznie siłą mięśni ludzkich.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej