Polski Związek Wędkarski

Sport => Zasady organizacji sportu wędkarskiego => Wątek zaczęty przez: rheinlander w March 27, 2013, 18:56:54 PM

Tytuł: zawody o mistrza koła
Wiadomość wysłana przez: rheinlander w March 27, 2013, 18:56:54 PM
Witam,
chciałbym klegów wędkarzy zapytać o przepisy dotyczące organizowania zawodów o mistrza koła tj. czy zarząd koła może wprowadzić uchwałą zarządzenie, że np. udział w takich zawodach mogą brać tylko i wyłącznie członkowie którzy opłacili licencję uprawniającą do połowu na zbiorniku licencyjnym należacym do tego koła?. Pytam bo zarząd naszego koła chce takie zarządzenie wprowadzić. Nadmienie, że nasze koło dysponuje zbiornikiem licencyjnym na którym wolno wędkować tylko po opłaceniu licencji. Nie ukrywam, że ja nie opłacam licencji bo cały rok nie łowię na tym zbiorniku ale chciałbym uczstniczyć w tych zawodach. Aha ja w kole opłacam tylko ogólnokrajową składkę członkowską PZW natomiast do koła nie wnosze żadnych opłat.     
Tytuł: zawody o mistrza koła
Wiadomość wysłana przez: antoni w March 28, 2013, 08:52:55 AM
Kto administruje łowiskiem ten może w ramach obowiązującego tam regulaminu ustalać zasady korzystania z tego łowiska. Co do zawodów, to jak wszędzie organizator zawodów może ustalać reguły wg których będą one rozgrywane.
Tytuł: zawody o mistrza koła
Wiadomość wysłana przez: stezyca22 w May 26, 2013, 13:42:45 PM
Panie Antoni,
Co wspólnego z postawionymi pytaniami ma Pański wywód? Zgodnie z zapisami "Zasad organizacji sportów wędkarskich": "Prawo startu w zawodach o mistrzostwo koła i klubu we wszystkich dyscyplinach mają wszyscy członkowie koła i klubu" (2.2.1) oraz "Za udział w zawodach o mistrzostwo koła, klubu mogą być pobierane opłaty startowe od zawodników". W związku z powyższym, należy stwierdzić, że uchwała ZK ograniczająca, ze względu na cokolwiek, możliwość uczestniczenia członkowi koła w zawodach o mistrzostwo koła jest nieprawna. Jeżeli organizator zamierzał zorganizować zawody na łowisku komercyjnym (licencyjnym), to w ramach pobranego startowego, na okres trwania rywalizacji, powinien wykupić wędkarzom zezwolenia na połów w takim akwenie. Niestety, nagminnym w PZW jest podejmowanie nieprawnych uchwał i decyzji przez zarządy kół i okręgów.
Tytuł: Odp: zawody o mistrza koła
Wiadomość wysłana przez: sum766 w April 08, 2014, 06:28:45 AM
Czy zawody o Mistrzostwo Koła muszą się odbyć w dwóch turach ?
Tytuł: Odp: zawody o mistrza koła
Wiadomość wysłana przez: sidek1 w April 08, 2014, 07:19:53 AM
Czy zawody o Mistrzostwo Koła muszą się odbyć w dwóch turach ?


[...]
III.1 REGULAMIN ZAWODÓW W WĘDKARSTWIE SPŁAWIKOWYM
3.4.
Zawody mistrzowskie powinny być rozgrywane minimum w dwóch turach (dopuszcza się również możliwość wyłaniania mistrza z cyklu rozgrywanych zawodów), z możliwością przeprowadzenia zawodów z podziałem na sektory i podsektory.
...
W kołach, klubach i okręgach dopuszcza się rozgrywanie dwóch tur zawodów mistrzowskich jednego dnia.
...
[...]

Jak mówi regulamin powinny, a więc nie muszą.
Tytuł: Odp: zawody o mistrza koła
Wiadomość wysłana przez: belleisle w August 18, 2014, 11:14:23 AM
Nie będę mnożył tematów i podepnę się, zwłaszcza że nagłówek pasuje.

Mam pytanie związane z eliminacjami do mistrzostw okręgu.
Czy mistrzostwa koła, stanowiące eliminacje do MO, muszą odbywać się w tym samym roku i przed MO?
W moim kole, od kilku lat próbują narzucić spinningistą, ze mistrzostwa spinningowe powinno się robić jesienią... W tym roku wpadli na pomysł, ze na MO pojedzie ten sam co jechał przed rokiem (Mistrz 2013), w tym roku zawody zrobią jesienią, a mistrz koło 2014 pojedzie na MO 2015.
Jeśli w kole mogą tak zrobić, to proszę tylko o potwierdzenie w tym temacie, jeśli powinno być inaczej to przydały by się punkty z regulaminu, żeby mieć jakieś argumenty, zwłaszcza że do MO i MP czasu mało.

Pozdrawiam
Piotr
Tytuł: Odp: zawody o mistrza koła
Wiadomość wysłana przez: arnie w August 18, 2014, 14:00:21 PM
Na mistrzostwa okręgu jedzie aktualny Mistrz Koła. Jeżeli zawody o mistrzostwo Koła zostały odwołane lub mistrz będzie wyłoniony po zawodach okręgowych to Koło wysyła aktualnego mistrza tj z 2013 r.
Tytuł: Odp: zawody o mistrza koła
Wiadomość wysłana przez: belleisle w August 18, 2014, 17:35:04 PM
Tak, ale jak w 2015 zmienię koło/okręg to i tak mimo ważnej nominacji nie będę mógł jechać... wiec takie odwlekanie w czasie  wydaje się chore.
Tytuł: Odp: zawody o mistrza koła
Wiadomość wysłana przez: arnie w August 19, 2014, 09:14:45 AM
Zmień na mój Okręg - w Mistrzostwach Okręgu Poznańskiego każdy członek okręgu może brać udział bez względu czy był mistrzem w Kole czy nie. :)
Tytuł: Odp: zawody o mistrza koła
Wiadomość wysłana przez: belleisle w August 19, 2014, 23:53:43 PM
Wiem jak u was wygląda MO i GP, wyniki też śledzę...
Tak czy siak w tym roku robiłem dopłatę na Wasz :) więc koszty te same czy bym dopłacał na "swój", czy na O/Poznań. Jak byście mieli jeszcze porozumienie na Odrę Legnicy i Wrocławia, to... ;)
Tytuł: Odp: zawody o mistrza koła
Wiadomość wysłana przez: kichote w May 07, 2016, 20:43:12 PM
...
Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.