Metody połowu - rady, porady, sprzęt, zanęty, przynęty > Spinningowa

Żyłka FLuo

<< < (2/2)

tomjas78:
Dylewski Dariusztomjas78Nie . Absolutnie nie . Zyłka jest tak wyprodukowana , że im głębiej puszczasz przynętę ta żyłka staje się bardziej  niewidoczna . Oczywiście nie na wszystkie gatunki ryb ona jest dobra . Podam ci na przykładzie .
Łowię wyłącznie na Wiśle . Zawsze mam dwie dodatkowe szpule zapasowe .
1. jasnozielona ( normalna ) 0,18mm - na klenie , bolenie , jazie przy warkoczach i zalanych kamieniach ( ryby te sa bardziej ostrożne ) , używam małych woblerków , błystek obrotowych , paprochów
2    fluo   2,2-2,5mm    - na sandacza , okonia ,  szczupaka . użuwam wszelkiego rodzaju gum z główkami od 10-35g , woblery , duże obrotówki i wahadła .
3  jasnobrązowa  2,0 mm - na piachy . Czasami wbrew wszystkiemu ryby potrafia żerować na płytkich ( 0,5-1m ) blatach przybrzeżnych .
To nie znaczy , że zmieniam co chwilę szpule z zyłką . Nastawiam się na konkretne łowienie w zależności od warunków panujących na łowisku . Jest też żyłka , która jest kompromisem na wszystko , jest to tzw. "tęcza" kiedyś też używałem . 
Tomjas to ile Ci żyłki z punktu nr. 2 i 3 wchodzi na kołowrotek ;-) miałeś chyba na myśli 0,22 - 0,25 w punkcie 2 i 0,2 w punkcie 3. 
Tak oczywiście masz rację , chodziło oczywiście o 0,22 i 0,25 . Mam nadzieję , że wiadomo o co chodzi . i dzię kuję za podpowiedź.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej