Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: ZG zawiesiło Zarząd Okręgu we Wroclawiu  (Przeczytany 357131 razy)

henryk_p

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 253
ZG zawiesiło Zarząd Okręgu we Wroclawiu
« dnia: October 25, 2019, 21:32:11 PM »
Wiewiórki które dzisiaj z Warszawy leciały do Jeleniej Góry takie wieści niosły.Niedawno wybrany Prezes ZO we Wrocławiu oraz Zarząd Okręgu został zawieszony na wniosek Przewodniczącego GKR który był na inspekcji wraz główną księgową ZG oraz  jeszcze jedna osoba funkcji nie pamiętam,otóż ta komisja znalazła jakieś nieścisłości dotyczących środków trwałych które są w posiadaniu ZO,czytając protokół z inspekcji brak jest jakichkolwiek sugestii lub zaleceń w stosunku do ZO we Wrocławiu a jest raczej niedopatrzenie działu księgowości ZO.Okręg we Wrocławiu w mojej ocenie /nie jestem członkiem ZO we Wrocławiu/trafił w poprzedniej kadencji na reformatorów którzy doprowadzili okręg do problemów finansowych/na koniec kadencji na minusie ok.700tys./po roku nowej kadencji nowy Zarząd ZO wyprowadził okręg z tarapatów finansowych,ten okres jet dobrze opisany na forum "Wilk zawinił kozę powiesili"finał niektórzy członkowie Prezydium ZO zostali ukarani naganą.Nadzwyczajny Zjazd nowy Prezes i po pół roku tenże Przew GKR składa wniosek do ZG i wynikiem jest zawieszenie władz Okręgu we Wrocławiu, teraz przyjedzie komisarz z nadania ZG okręg poniesie koszty tak na oko od 50 do 70 tys. zł. to tylko 7 ton karpia w waszych wodach nie będzie.I jeszcze jedno GKR pod wodzą swojego przewodniczącego w ub.roku prowadził kontrolę za poprzednią kadencję /od września ub.roku do marca tego roku/do tej pory brak protokołu z tej kontroli szacuję że koszt poniesiony to ok.200 do 400 tys. zł.Działacze Wrocławscy uważajcie bo za waszą pracę społecznika dostaniecie porządnego kopniaka a nie pochwałę od obecnych władz.Uważajcie macie w swoim gronie więcej sygnalistów /nie napiszę kapusiów/ a oni mają posłuch na szczeblach władzy.
Pozdrawiam wszystkich Członków i działaczy w Okręgu Wrocławskim Henryk Pokrzywa 

henryk_p

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 253
Odp: ZG zawiesiło Zarząd Okręgu we Wroclawiu
« Odpowiedź #1 dnia: October 27, 2019, 12:24:07 PM »
????

henryk_p

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 253
Odp: ZG zawiesiło Zarząd Okręgu we Wroclawiu
« Odpowiedź #2 dnia: October 30, 2019, 18:51:56 PM »
Mam dzisiaj wieści bo widzę że ZG nie chwali się jakie zmiany od dzisiaj obowiązują w waszym okręgu.Z nadania ZG rządzi były v-ce prezes d/s ochrony i zagospodarowania w poprzedniej kadencji który nie otrzymał absolutorium na ostatnim Zjeżdzie ZO.Według mnie będąc w poprzedniej kadencji  w kierownictwie ZO współrządził okręgiem doprowadzając do finansowej dziury to czy dziś kiedy okręg jest w dobrej kondycji finansowej nie będzie powtórki z rozrywki? a zatem czy to jest logiczne? czyżby ci co kręcili lody chcą powrotu do władzy tylko dlaczego?jaki interes ma w tym ZG.

kaprys27

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 8
Odp: ZG zawiesiło Zarząd Okręgu we Wroclawiu
« Odpowiedź #3 dnia: November 06, 2019, 23:35:55 PM »
skoro zawieszony parę dni temu ZO  z finansowego  dołka zrobił górkę to nie ma czego sie dziwić ze GÓRA chce usiąść na jej czubku ...  Pół roku zawieszenia wystarczy pełnomocnikowi by na rozkaz góry posprzedawać to co jest do sprzedania i co przynosi zyski ...później odwieszą ZO bo powiedzą ze się pomylili ...

pzwochpzw

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 13
Odp: ZG zawiesiło Zarząd Okręgu we Wroclawiu
« Odpowiedź #4 dnia: November 12, 2019, 19:01:59 PM »
Ustosunkuję się do wpisu z ubiegłego roku, nawiązując do obecnych wydarzeń
Na zjeździe w Spale,   prezes Rudnik w wystąpieniu przedstawił prezentację, PROGRAM WYBORCZY

" Kandydując na Prezesa ZG PZW zamierzam wspólnie z  NOWO WYBRANYM ZARZĄDEM:

1. Zachować procedury demokratyczne wynikające ze Statutu i zwyczajów.

2. W decyzjach kierować się zasadą bezstronności.

3. Wspierać i udzielać pomocy okręgom.

4. Skutecznie realizować " przedzjazdowy program" i Uchwały Zjazdu.

5. Szukać nowych rozwiązań w kierowaniu Związkiem.

6. Szanować wszystkich działaczy. "

A teraz po kolei. Zarząd Główny najpierw udziela kary nagany kilku osobom z Prezydium (2018r.), odbywają się nowe wybory i tworzy się Zarząd. Obecnie ZG zawiesza  Zarząd we Wrocławiu. Mianuje swojego pełnomocnika, który ma usprawniać i sprawować nadzór na wrocławskim Okręgiem. I tutaj ciekawostka, mianowanym pełnomocnikiem zostaje osoba, która była v-prezesem Zarządu wrocławskiego w kadencji 2013-2017. Niby nic, ale ten  Zarząd na Okręgowym Zjeździe Delegatów NIE  OTRZYMAŁ  ABSOLUTORIUM, czyli mianowany obecnie pełnomocnik ZG również go nie uzyskał. Czyli NIE POWINIEN sprawować żadnej władzy w PZW w ciągu najbliższych 4 lat. Jaką informację zwrotną otrzymują wrocławscy Delegaci (czyli wrocławscy wędkarze, bo przecież to właśnie Oni wybrali swoich przedstawicieli),   od ZG- mamy w nosie statut, procedury demokratyczne, wasze zdanie i wasze glosowania.  A jak to się ma do szanowania wszystkich działaczy, zasady bezstronności. Trudno powiedzieć, że Członkowie i Prezes ZG nie wiedzieli, że pełnomocnik, którego mianują nie uzyskał absolutorium od wrocławskich Delegatów. Zdaniem człowieka z ulicy jest to świadoma prowokacja i pokazanie środkowego palca Wrocławiowi. Po przeczytaniu wpisów od 2018 roku na temat Wrocławia, mnie osobiście nasuwa się tylko jeden wniosek, jest to działanie celowe, niszczące Wrocław, a jaki jest jego cel wie pewnie niewielka grupa z Wrocławia i Warszawy. Informacja na stronie Zarządu Głównego właściwie nic nie mówi.
 Panie Prezesie Zarządu Głównego, brawo za prezentację wyborczą, która była tylko prezentacją dla uzyskania głosów. Niestety z bardzo gorzkim uśmiechem.

henryk_p

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 253
Odp: ZG zawiesiło Zarząd Okręgu we Wroclawiu
« Odpowiedź #5 dnia: November 12, 2019, 21:59:28 PM »
W-wa 15.10.2019
ZG PZW W Warszawie
Szanowne Koleżanki,Szanowni Koledzy

Stanowisko Prez.GKR w sprawie oceny działalności Okręgu PZW we Wrocławiu.Prez GKR po zapoznaniu się z protokołem z przeprowadzonej inspekcji w Okręgu PZW we Wrocławiu stwierdza co następuje;

-zasadnym jest wprowadzenie w trybie pilnym program naprawczego Okręgu PZW we Wrocławiu w dziedzinie działalności Statutowej,finansowej i gospodarczej, którego głównym filarem,był by powołany przez ZG Pełnomocnik.Zdaniem Prez.GKR był by on gwarantem wdrożenia w życie ww.programu.

-należy również rozważyć możliwość współpracy Pełnomocnika ZG PZW z obecnym Prezesem Okręgu PZW we Wrocławiu kol.A.Ś.

Prezydium GKR uważa za chybione stwierdzenie,że brek wniosków i zaleceń pokontrolnych uniemożliwi prawidłowe funkcjonowanie Okręgu.Członkowie władz PZW korzystając ze swojego biernego prawa wyborczego,winni bezwzględnie przestrzegać przepisów obowiązujących w PZW.

Reasumując Prez.GKR w pełni podziela wniosek Wiceprezesa ZG PZW ds.ochrony i zagospodarowania wód kol.W.H. zgłoszony na posiedzeniu ZG w dn.20.09 br. o zawieszeniu członków Zarządu Okręgu PZW we Wrocławiu.

Z wyrazami szacunku
pieczątka Przewodniczącego GKR

-protokół z przeprowadzonej inspekcji jest z 3.10.2019 a w nim brak jakichkolwiek zaleceń tylko uwagi, o sposobie realizacji Prezes ZO informuje o terminie realizacji tj.14.10.2019.
-brak do tej pory protokołu z kontroli GKR który zakończył się w marcu tego roku.
- i zasadnicze pytanie na jakiej informacji z  20.09.2019 V-ce Prezes ZG ds. ochrony i zagospodarowania stawia wniosek o zawieszenie Członków ZO we Wrocławiu jeśli super inspekcja z ZG pisze protokół z kontroli 3.10.2019.
-wiewiórki z Wrocławia mówiły że Pan O.zawiózł Pana G. do Warszawy i tam Go przedstawił i tym sposobem stare wróciło ale teraz za konkretną kasę. 

pzwochpzw

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 13
Odp: ZG zawiesiło Zarząd Okręgu we Wroclawiu
« Odpowiedź #6 dnia: November 12, 2019, 23:50:14 PM »
Przekonywanie   Zarządu Głównego jest jak gra w szachy z gołębiem!  Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak przewróci wszystkie figury, nasra na szachownicę i będzie dumny z wygranej!

henryk_p

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 253
Odp: ZG zawiesiło Zarząd Okręgu we Wroclawiu
« Odpowiedź #7 dnia: November 14, 2019, 21:12:55 PM »
Mam przed sobą" Protokół z przeprowadzonej inspekcji"z dn.3.10.2019

Osoby przeprowadzające analizę

  1.Główny Księgowy
  2.Przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej
  3.biegły rewident

Osoby uczestniczące w przeprowadzanych czynnościach:

  1.Prezes ZO
  2.Dyrektor Biura ZO
  3.Główny Księgowy

Przedmiot analizy i okresy objęte analizą:

  1.Sprawozdanie finansowe za okres 01.01.2018 - 31.12.2018
  2.Wycena wyrobów gotowych
  3.Umowy cywilnoprawne
  4.Umowy zlecenia
  5.podróże służbowe
  6.Wynagrodzenia
  7.Odpisy  aktualizujące należności
  8.Fundusz z aktualizacji środków trwałych
  9.Wykaz środków trwałych przejętych do okręgu z Zarządu Głównego

1/Brak jest w Okręgu aktualnego KRS,w którym to jest wpisana obowiązująca reprezentacja Zarządu okręgu

   -Prezes zO PZW Wrocław kol. A.S.:jest nowy KRS lecz zawiera błąd w postaci nieuwzględnienie Skarbnika ZO w wykazie.Dokumenty-wniosek złożony do KRS były prawidłowe.Będzie ponowny wniosek o poprawienie.

2/Brak aktualnego Pełnomocnictwa dla Dyrektora Biura Okręgu  W.S.Pan Dyrektor działa na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez odwołany Zarząd.

   -Prezes ZO PZW kol.A.S.:Sprawa będzie załatwiona na najbliższym posiedzenia ZO tj.14.10.2019-pełnomocnictwa zostaną uchwałą ZO wycofane.

 To co w tej chwili przepisałem jest tylko wstępem i na początek nasuwają się pytania. od kiedy następujący zarząd anuluje poprzednie uchwały.
 Ponieważ przepisuje protokół a jest to podyktowane omijaniem nazwisk, chyba że Biuro ZO opublikuje ale w to nie uwierzę bo pełnomocnik na to nie zezwoli.
 Ciąg dalszy nastąpi pozdrawiam Henryk Pokrzywa

henryk_p

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 253
Odp: ZG zawiesiło Zarząd Okręgu we Wroclawiu
« Odpowiedź #8 dnia: November 16, 2019, 21:11:24 PM »
Ciąg dalszy "Protokołu z przeprowadzonej inspekcji"

Ad1.Sprawozdanie finansowe za okres 01.01.2018-31.12.2018

* W Sprawozdaniu Finansowym za rok 2018 nie ujęte są odpisy aktualizujące należności w kwocie 34.807,58 są to należności przeterminowane - większość są to ustalone wyroki sądowe.Jest to aktyw niewiarygodny-nie może być spieniężony.W sprawozdaniu finansowym za rok 2018 ujmując tą kwotę jako odpisy aktualizujące w ciężar pozostałych kosztów operacyjnych wynik finansowy uległby zmniejszeniu o tą kwotę i zamiast zysku w kwocie 6.614,58 -wystąpiłaby strata w kwocie 28193,00-(34.807,58 - zysk 6.614,58).

    Prezes ZO PZW kol.A.Ś;Zostanie to uwzględnione w kolejnym bilansie.Tym samym wynik finansowy będzie odzwierciedlał stan faktyczny.

*Obecnie należy utworzyć odpisy na kwotę 30.326,74 uwzględniają części spłaconych należności(34.807,58- spłacone należności w części -847,27+1,48+3632,09=4.480,84).

  Prezes ZO PZW Wrocław kol.A.Ś;Zlecono wykonanie Głównej Księgowej biura ZO


  *Wykaz nieruchomości-majątek ogólnozwiązkowy przekazany do Okręgu nie zawiera wyceny działek-nieruchomości w Domaszczynie 12,52 ha - brak wyceny.Również wykaz nieruchomości - majątek ogólnozwiązkowy przekazany do Okręgu nie zawiera wyceny działek w Szczodre 30,5834 ha-brak wyceny.Te nieruchomości nie są ujęte w zestawieniu środków trwałych.Naszym zdaniem majątek trwały jest zaniżony o wartość tych gruntów.Należy ten wykaz uaktualnić(wpisując nr.inwentarzowy danego środka i wartość początkową)-wycenić wszystkie pozycje,jak również uaktualnić księgi-środki trwałe.

  Prezes ZO PZW Wrocław kol.A.Ś; Uzgodniono że zostanie to wykonane natychmiast po uzyskaniu brakujących dokumentów i zestawień ze strony biura ZG PZW-DFK.

*Fundusz z aktualizacji środków trwałych z roku 2005 na bieżąco nie był aktualizowany prawdopodobnie nie ma już samochodu Żuk,nie ma samochodu NYSA,zestawy komputerowe i drukarki z roku 1994.Należy dokonać analizy wszystkich środków trwałych ujętych w aktualizacji i rozliczyć fundusz w fundusz rezerwowy.

  Prezes ZO PZW Wrocław kol.A.Ś ;Będzie dokonana aktualizacja,powołana komisja likwidacyjna.Wykonanie do 31.10 br.

*W księgach nie ujęto należności od Pana W.T w kwocie 16.388,39-wyrok sądowy-sprawa w toku(informacja uzyskana od Pana  Radcy Prawnego).

  Prezes ZO PZW kol.A.Ś; Zgodnie z zaleceniem należność zostanie ujęta w księgach rachunkowych.

*Nie dokonano zmiany w polityce rachunkowości od dnia 1.01.2018 (zmiana przepisów podatkowych)-wartość w amortyzacji podatkowej"wskażniki kwotowe wzrastają z 3500zł do kwoty 10000 zł"co umożliwia zwiększyć amortyzację jednorazową (odpis w 100% do 10000zł).To powoduje że w roku 2018 i 2019 należy prowadzić amortyzacje podatkową i bilansową.W roku 2018 amortyzacja księgowa wolniejsza od podatkowej w środku trwałym-np. odstojnik-spowodowała zaniżenie amortyzacji podatkowej o kwotę 7352,62zł.Dlatego też należało utworzyć rezerwę na podatek odroczony w kwocie 1397zł.

  Prezes ZO PZW Wrocław kol.A.Ś;Zlecono wykonanie Głównej Księgowej biura ZO.

   -Moje zaprzyjażnione wiewiórki znające się na  księgowości twierdzą że zmiana w 2018 Głównej Księgowej mogła spowodować pewne zamieszanie ze względu na brak znajomości finansowych przepisów związkowych.Brak wyceny majątku przekazanego przez ZG  po pierwsze brak dokumentów z ZG po drugie księguje się wartość przekazaną a wycenę dokonuje się kiedy dany majątek chce się sprzedać.
  Na dzisiaj wystarczy ciąg dalszy nastąpi bo pisania dużo pozdrawiam kolegów wędkarzy z Okręgu Wrocławskiego Henryk Pokrzywa

henryk_p

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 253
Odp: ZG zawiesiło Zarząd Okręgu we Wroclawiu
« Odpowiedź #9 dnia: November 18, 2019, 21:38:29 PM »
Ciąg dalszy"Protokołu z inspekcji"

Ad.2 Wycena wyrobów gotowych

*Przedstawiona wycena wyrobów gotowych zawiera wycenę ryb,budzi wątpliwości ze względu na brak dostarczonych dokumentów żródłowych w postaci faktur sprzedaży,protokołów z odłowów stawów i dokumentów magazynowych.

  Prezes ZO PZW we Wrocławiu kol.A.Ś.Zostaną opracowane zasady dotyczące prowadzenia dokumentacji i rozliczania działalności Ośrodka Zarybieniowego w Szczodrem.Odpowiednia uchwała zostanie podjęta na posiedzeniu ZO w dn.14.10.br.

    -wszystkie dokumenty w czasie kontroli GKR która trwała od września 2018 do marca 2019 przy pomocy dwóch biur rachunkowych zostały skopiowane i zabrane gdzieś. Wrocławskie wiewiórki zajad ze śmiechu dostawały od ilości zużytego papieru do ksero,zasadnicze pytanie to gdzie są skopiowane dokumenty i brak do tej pory protokołu pokontrolnego.
    -ponieważ mi uciekło Ad1."w księgach nie ujęto należności od Pana W.T. w kwocie 16.388,39" a od kiedy księguje się należności które nie wpływają na konto Okręgu wyrok nie jest prawomocny w tej chwili trwa apelacja od wyroku w pierwszej instancji a okręg będą reprezentować działacze z nadania ZG którzy w tym czasie byli u władzy w ZO a sprawa dotyczy nie rozliczenia ryb w kadencji 2013-2017
   -GKR który kontrolował  Okręg wrześień 2018 marzec 2019 destabilizował pracę Biura Okręgu jak i Zarządu Okręgu przez pół roku. Po wyborze nowego prezesa w kwietniu oczekuje się wykonanie urojonego  planu naprawczego /takiego czegoś brak na piśmie/ to jakaś paranoja.

   -ciąg dalszy nastąpi Pozdrawiam Henryk Pokrzywa 


henryk_p

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 253
Odp: ZG zawiesiło Zarząd Okręgu we Wroclawiu
« Odpowiedź #10 dnia: November 22, 2019, 21:38:06 PM »
Koleżanki i Koledzy/Panie i Panowie/ chwilowo zawieszam swoją aktywność na forum dyskusyjnym ale temat pozostaje otwarty dla tych co w tej sprawie mają do napisania dziękuje wszystkim za zainteresowanie wywołanym tematem.Nadmieniam że nie jestem członkiem PZW w Okręgu Jeleniogórskim.Pozdrawiam  Członków zrzeszonych w PZW Henryk Pokrzywa

henryk_p

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 253
Odp: ZG zawiesiło Zarząd Okręgu we Wroclawiu
« Odpowiedź #11 dnia: December 04, 2019, 19:18:45 PM »
 :'(

henryk_p

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 253
Odp: ZG zawiesiło Zarząd Okręgu we Wroclawiu
« Odpowiedź #12 dnia: December 19, 2019, 20:46:16 PM »

pzwochpzw

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 13
Odp: ZG zawiesiło Zarząd Okręgu we Wroclawiu
« Odpowiedź #13 dnia: December 21, 2019, 00:53:31 AM »
Legnica również odpowiada,  http://www.pzw.org.pl/legnica/wiadomosci/199223/60/porozumienie_czy_nieporozumienie. Tak oto wygląda współpraca w ramach PZW. Wstyd dla Wrocławia.

pzwochpzw

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 13
Odp: ZG zawiesiło Zarząd Okręgu we Wroclawiu
« Odpowiedź #14 dnia: December 22, 2019, 08:04:48 AM »
Pełnomocnik ZG  swoim pismem i  działaniami w sprawie porozumienia z Legnicą i Wałbrzychem złamał realizację punktu 2 Uchwały  XXXI Zjazdu Delegatów  we Wrocławiu, tym samym na którym nie otrzymał wraz ze swoimi kolegami absolutorium. Zarząd Główny " spisał" się w sprawie wyboru swego pełnomocnika i po raz kolejny pokazał środkowy palec Delegatom z Wrocławia!

 

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.