Dzieci i młodzież > Ogólne

Proszę o pomoc na starcie

(1/4) > >>

krystianbrus:
Jestem początkującym wędkarzem , mam na imię Krystian ,od nie dawna mam kartę wędkarską i mam nadzieje że od tego sezonu zacznę przygodę z wędkarstwem. Mam kilka pytań  może będzie ktoś z państwa miał ochotę i czas odpisać na nie  a więc : gdyż jestem osoba niepełnosprawną poruszającą się jedynie przy pomocy wózka inwalidzkiego, szukam miejsca gdzie dojadę jak najbliżej brzegu wody samochodem a później żebym dał rade wózkiem dojechać do  stanowiska łowienia. Na obszarze Czech – Dziedzic, Kaniowa, Chybia chodzi mi o wody stojące . Następnie czy miał by ktoś ochotę z państwa poświecić mi trochę waszego cennego czasu i zabrać mnie na lekcje wędkowania ,sposobem gruntowym bo ja nie mam o tym pojęcia ( mam własny samochód to dojechał bym na miejsce wskazane ) i ostatnie pytanie, Czy  miałby ktoś z państwa odsprzedać podstawowy używany sprzęt którego już nie używacie a mi przyniesie jeszcze wiele radości do łowienia metoda gruntową za nie wielka kwotę? Serdecznie z góry dziękuję za pomoc i rady Krystian.

lechsulim:
witam ,
gratuluję wyboru hobby , to wspaniałe chwile do spędzenia czasu , rozumiem utrudnienie które  Ci towarzyszy , znam temat i środowisko osób z niepełnosprawnością ............informacje o które pytasz , wiele z nich znajdziesz na stronach internetowych , na forach kół i innych , mogę służyc jedymi drogą w sieci internetowej dotyczącą wędkowania . co do sprzętu to jeszcze pomyślimy .......pozdrawiam i polecam stronę internetową mojego koła

krystianbrus:
Dziękuję
panu za pomoc i rady poza tym przeczytałem pana posty na forum naprawdę
ciekawe,  znalazłem na forum temat ,,Wędkarstwo niepełnosprawnych,,
ale nie znalazłem tam konkretnych odpowiedzi np. gdzie na terenie
śląskim w okolicach miasta Czechowic – Dziedzic mogę znaleźć
stanowisko przystosowane dla wędkarza niepełnosprawnego ruchowo
poruszającego się na wózku inwalidzkim ,ale nie poddaje się będę
szukał dalej ,słyszałem o dwóch miejscach nie przystosowanych do
osób nieprawnych ale ponoć  dam rade dojechać wózkiem ( Zalew
Goczałkowicki i Kopalniok ), a poza tym naczytałem się już
wystarczająco dużo na temat łowienia itd. więc teoria  za mną
czas najwyższy na praktykę!!!a może jednak uda mi się kogoś na
mówić na wspólny wypad na rybki a przy okazji coś pod patrze
haha.  Czekając  na cieplejsze dni zanim wyruszę na na łowy
chciałbym skompletować sprzęt Gruntowy ( nie mam nic ) zaczynam od
zera  , mógłby mi ktoś doradzić gdzie kupić coś używanego  i
jakiej firmy a może  mają państwo od sprzedać za rozsądna
cenę?Pozdrawiam

zibizagorze:
Na wstępie gratuluję wyboru.
    Pewnie masz dość dużo czasu na łowienie (czego bardzo Ci zazdroszczę) i w takiej sytuacji poświęciłbym dużo czasu na wybranie trzech łowisk do których zaglądałbym non stop.
Niestety mieszkam kilkadziesiąt kilometrów dalej i w sprawie łowisk nie bardzo jestem w stanie pomóc. Chociażby dlatego że sam jeżdżę na ryby dość rzadko.
Popatrz na innych portalach (np. wędkuję.pl) może znajdziesz jakieś ciekawe łowiska w pobliżu.
Pojedź na nie i sam sie rozejrzyj bo dla mnie może być niemożliwe dojechać tam wózkiem a Ty sobie dasz radę.
Jeśli chodzi o sprzęt to nie wiem o jakich kwotach mówisz ale na początek proponuję jakiś niedrogi sprzęt nawet z targu czy taniego sklepu .Jak zaczniesz łowić to sam z czasem będziesz wiedział czego oczekujesz od sprzętu którym łowisz.Niestety nie mogę podarować Ci niczego ze swoich "zbiorów" ponieważ mam pod opieką syna znajomej który przy zakupie mojej nowej wędki odziedzicza mój sprzęt dotychczasowy.Nie to żebym oddawał wędki za setki złotych (bo mnie na to nie stać) ale właśnie taki tańszy i chłopak łowi.Sam w tym roku mam zamiar połowić coś więcej niż płotki i leszcze średniaki ale na początek to wystarczy. Najbardziej sie zdenerwuję jak młodemu się zachaczy coś większego i sprzęt nie podoła ale tu o to chodzi żeby były emocje.
Z pozdrowieniami
Zibi

zibizagorze:
A jeśli chodzi o nasz cenny czas przy łowieniu z gruntu i poświęcenie ,to przy łowieniu z gruntu jest mnóstwo czasu żeby porozmawiać i przekazać swoją wiedzę no chyba że branie jest co dwie minuty. wtedy może być trudno ale przy stanie rybostanu jaki mamy jest to rzadkością lub wręcz niemożliwe.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej