Sport > Sport kwalifikowany

Puchar Sanu - dwa sektory na jednym obszarze ?

(1/1)

jarekk:
Pytanie: czy podczas "Pucharu Sanu" poprawnie wyznaczono sektory ?
Z powodu trudnych warunków panujących na wezbranej rzece wyznaczono dwa tożsame sektory - pokrywające się swoim obszarem. Wędkarze dwukrotnie w kolejnych turach wędkowali na tym samym terenie.
W ZOSW znajdujemy jednak zapis mówiący, że "...każdy zawodnik drużyny w każdej turze zawodów musi wędkować w innym sektorze" (5.4)
Można oczywiście przyjąć założenie, że sektory to tylko nazwa przypisana kolejnym grupom zawodników udających się na łowisko. Niestety w tym samym zbiorze zasad znajdujemy zapis który wiąże pojęcie sektora z konkretnie wyznaczonym i opisanym OBSZAREM łowiska:
"W zawodach wszystkich dyscyplin wędkarskich przyjmuje się jednakowe zasady wyznaczania i oznaczania sektorów...
...
- na wodach okresowo zmieniających kierunek lub o zatrzymywanym przepływie - rosnąco zgodnie z naturalnym nurtem..."
Nie dopuszcza się możliwości nakładania na siebie dwóch sektorów, tak jak miało to miejsce podczas rozgrywania "Pucharu Sanu".
Jeżeli w odpowiedzi usprawiedliwieniem organizatorów mają być wyjątkowe warunki rozgrywania tych zawodów, to proszę o wskazanie zapisu ZOSW dopuszczającego możliwość pomijania obowiązujących przepisów ze względu na trudne warunki.
Dziękuję i pozdrawiam :)
jarekk

andrzejl:
 
Zawody zostały rozegrane  w takiej formule , decyzją   Prezydium GKS
podjętą na podstawie   § 4 , § 5 ,  § 17    regulaminu  GKS.
 
Nie będę cytował tych  przepisów, jesteś dociekliwy po czasie, więc znajdziesz.
Mnie dziwi ( Ciebie chyba nie )  że nie zadałeś tego pytania mi osobiście . Oprócz  tego że byłem zawodnikiem, byłem tez przedstawicielem GKS na tych zawodach .
W tej sprawie  polemiki nie będzie .
 
 
                                        Koordynator  ds.  spinningu  w GKS
                                               Andrzej Leśnik

andrzejl:
Do  2 czerwca w związku z Mistrzostwami  Swiata , jestem nieobecny na forum.
                                                                                                  Andrzej lesnik

jarekk:
Leśnik Andrzej  
Zawody zostały rozegrane  w takiej formule , decyzją   Prezydium GKS
podjętą na podstawie   § 4 , § 5 ,  § 17    regulaminu  GKS.
 
Nie będę cytował tych  przepisów, jesteś dociekliwy po czasie, więc znajdziesz.
Mnie dziwi ( Ciebie chyba nie )  że nie zadałeś tego pytania mi osobiście . Oprócz  tego że byłem zawodnikiem, byłem tez przedstawicielem GKS na tych zawodach .
W tej sprawie  polemiki nie będzie .
 
 
                                        Koordynator  ds.  spinningu  w GKS
                                               Andrzej Leśnik Nie obawiaj się polemiki - nie to jest moim celem. Chciałem się dowiedzieć jak formalnie wygląda kwestia (powiedzmy tak) - modyfikacji obowiązujących przepisów ;-) . Przyjmuję, że GKS rezerwuje sobie takie prawo na podstawie własnego regulaminu.
Podczas zawodów nie pytałem Cię o to ponieważ musiałem wczytać się w ZOSW i upewnić co do moich przypuszczeń.
Wiedza taka potrzebna mi była do przygotowania recenzji z zawodów "Puchar Sanu". Dziękuję i pozdrawiam.
Recenzja dostępna TUTAJ

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej