Metody połowu - rady, porady, sprzęt, zanęty, przynęty > Spławikowa

Kleń - metoda spławikowa.

(1/2) > >>

x1patryk1x:
Dużo ludzi, głowi się jakby tu złapać klenia, niektórzy mówią że to nie jest problem, a złapać i tak nie mogą :).
Czy jest może na tym forum jakaś osoba która by mnie uświadomiła lub pokierowała na dobrą drogę, aby złapać klenia?.. mianowicie.. jakiej przynęty użyć ?? na co najlepiej słyszałem, że niektóre owoce są dobre na niego ale czy to prawda?

tomjas78:
Jak najbardziej owoce, A w szczególności wiśnie . Jeżeli interesuje cie zestaw spławikowy , to nic prostrzego . Na żyłkę główną ( ja używam na Wiśle 0,20 ) zakładam na stałe samodzielnie wystrugany z balsy spławik  (lakieruje go bezbarwnym lakierem , żeby wygladał jak kawałek patyka) ( długość 15cm , średnica ołówka ) i następnie na końcu wiążę haczyk ( kolanko ) nr 6 . I ot co cały zestaw , bez ołowiu oczywiście . Takim zestawem łowię w szybkim zagłówkowym kamienistym warkoczu , lub na płytkich przybrzeznych piaskowych blatach , gdzie woda również przyśpiesza . Na haczyk zakładam wiśnie , ustawiam grunt ok 0,5 metra i rzycam pod nurt . Po spłynieciu ponawiam próby . Haczyk z wiśnia zachowuje sie naturalnie gdyz nie jest obciażany przez ołów , a sam spławiczek dobrze reaguje na brania . W takich miejscach kleń żeruje głównie przy powierzchni . Połamania. 

x1patryk1x:
dziękuję za cenny komentarz, połamania:)

okon60:
Zlowilem klenia (48cm,1,55kg) na ziarnko kukurydzy. Ostrozna jest to ryba,zauwazy wedkarza i przynety nie lyknie,a bedzie przeplywac kolo tej przynety! Dopiero gdy kucnalem,splawik zniknal i poczulem szarpanie kija. Po kilku minutach udalo mi sie wylowic klenia. Lowilem na rzece (Nysa Luzycka).  Polamania!

aliba:
mi klenie trafiły sie przez przypadek jak łapałem na świślinie w woj.świętokrzyskim łowiiłem wtedy na bata a na przynęte urzywałem białych i pinki

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej