Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Strony: [1] 2 3 ... 10

1 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Odp: Składka na pół roku nie na rok.

Zaczęty przez tomekr78 - Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekr78 dnia: Wczoraj o 09:43:52

Jedno dniowki...wiecej wyniosą i więcej zachodu.To w tym roku bilans nie będzie się zgadzał bo składki podnieśli i wiem że kilka osób co znam nie będzie opłacało składek a takich w całej Polsce jest napewno mnóstwo. Będą jeździć na prywatne stawy bo te osoby jeżdżą rekreacyjnie na ryby z dziećmi, rodzinami.Nie jeżdżą w zimie łowić z pod lodu itd. Myślę że jakby były składki półroczne to wpływy mogłyby się zwiększyć.

2 -  Nasze PZW / Przepisy PZW / Ograniczenie dotyczące pływania na silnikach spalinowych do 5KM.

Zaczęty przez apteka14 - Ostatnia wiadomość wysłana przez apteka14 dnia: April 10, 2021, 15:09:59 PM

Dotyczy zbiornika Mietków koło Wrocławia.
Na zbiorniku tym obowiązuje zapis:
cytuję z zezwolenia:- "maksymalna moc silników spalinowych dopuszczonych do użytku wynosi 5 KM".
Mam łódź z zamontowanym na stałe silnikiem 50 KM i dodatkowym 5 KM.
Ostatnio pojawiła się interpretacja, że jeżeli na łodzi znajdują się dwa silniki to ich moc liczy się łącznie mimo tego, że używam tylko jednego. Policja ponoć wlepia mandaty za pływanie łodzią z przekroczoną dopuszczalną mocą silnika - pływam na silniku o mocy 5KM a mam również na łodzi silnik o mocy  50KM. Nie wiem na podstawie jakich przepisów policja próbuje wlepiać mandaty bo mnie ta sytuacja jeszcze nie spotkała. Czy ktoś z prawników mógłby wypowiedzieć się na ten temat?
Cz.Sz.

3 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Odp: Składka na pół roku nie na rok.

Zaczęty przez tomekr78 - Ostatnia wiadomość wysłana przez arnie dnia: April 10, 2021, 10:41:38 AM

Nikt nie komentuje bo nie ma czego komentować.
Składki są roczne bo są za przynależność do PZW w danym roku.
Poza tym zawsze możesz opłacać sobie jednodniówki jak będziesz chciał iść na ryby. Wtedy zapłacić tyle ile dni wędkowania.

Ps. mniejszy dochód? Bilans i tak musi się zgadzać. Jak ty zapłacić 50% mniej to ktoś inny będzie musiał zapłacić 50% więcej by wyszło na zero.

4 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Odp: Składka na pół roku nie na rok.

Zaczęty przez tomekr78 - Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekr78 dnia: April 09, 2021, 19:14:46 PM

 Związek  nie komentuje??? Boją się o mniejszy dochód? Ale taka jest prawda ,część  ludzi wedkuje pól roku to niech płacą za pół roku a nie za rok!

5 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Składka na pół roku nie na rok.

Zaczęty przez tomekr78 - Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekr78 dnia: April 07, 2021, 19:27:43 PM

 Czy nie można zrobić składki na pół roku? Jeżdżę z córką  tylko w sezonie letnim jak jest ładna pogoda i tylko w sobotę  lub niedzielę i nie widzę potrzeby opłacania na cały rok 560zł.

6 -  Nasze PZW / Przepisy PZW / Odp: Wybory zarządu kół

Zaczęty przez marcin1981vipinteriapl - Ostatnia wiadomość wysłana przez czaplasiwa dnia: April 05, 2021, 06:53:14 AM

 ;D ;D ;D

7 -  Wody / Ogólne / Odp: Nowe łowisko specjalne PZW

Zaczęty przez luckyjohn - Ostatnia wiadomość wysłana przez luckyjohn dnia: April 04, 2021, 09:01:05 AM

Warto również nadmienić, że Okręg PZW w Olsztynie wyszedł naprzeciw oczekiwaniom wędkarzy, szczególnie spoza Olsztyna i w chwili obecnej wędkarz nie musi stawić się osobiście w biurze Okręgu PZW w Olsztynie po odbiór zezwolenia, a może dokonać tego drogą mailową. Brawo!

8 -  Nasze PZW / Przepisy PZW / Odp: Wybory zarządu kół

Zaczęty przez marcin1981vipinteriapl - Ostatnia wiadomość wysłana przez slawek_k dnia: April 02, 2021, 00:47:31 AM

Tak się zastanawiam za co płacimy taką składkę. Stare pryki a już sam się do takich zaliczam jak nie potrafią nic zrobić na komputerze to niech wnuki poproszą.  Śmieci ma obowiązek każdy wędkarz po sobie posprzątać, skosić trawę może ten komu to przeszkadza a za zarybianie i tzw zarzadzanie wodami płacimy. W obecnej sytuacji przynajmniej interaktywne spotkania powinny być.

9 -  Sport / Zasady organizacji sportu wędkarskiego / Odp: Góra urodziła mysz

Zaczęty przez slowik50 - Ostatnia wiadomość wysłana przez raf7 dnia: March 24, 2021, 07:59:38 AM

GK Sportowy wylał żale na wędkarzy uznał, że ci niewdzięcznicy, nie doceniają ich szczególnych zasług dla polskiego wędkarstwa i o zgrozo nie chcą ich nadal finansować. Zadam pytanie;  Koledzy sportowcy, co robiliście przez ostatnie 10 lat od momentu wejścia w życie ustawy o sporcie? Czemu nie zarejestrowaliście sportu wędkarskiego? Czemu nie szukaliście sponsorów? Podpowiem; Bo tak Było Wam wygodnie, znaleźliście sponsora w osobach szeregowych członków związku, często nawet nieświadomych tego sponsoringu. Zapomnieliście, że PZW nie jest polskim związkiem sportowym a stowarzyszeniem to taka mała różnica prawda?. Dzisiaj coś pęka w strukturach związku, ludzie widzą i czują, że nadszedł czas zmian i Wy też to widzicie, jesteście zaniepokojeni, przyszłość jest niepewna. Apelujecie do Komisji statutowej o milczenie w sprawie sportu (może to wywołać niechcianą dyskusję), czemu niechcianą? Może to właściwy moment by wreszcie poukładać te sprawy.


Kolego (a może Koleżanko) - widać, że ten sport jest solą w oku dla wielu wędkarzy, tylko czy ktoś kiedyś zadał sobie pytanie ile tak naprawdę kosztuje ten "straszny i kosztowny" sport kosztuje przeciętnego Kowalskiego? Otóż na cały ten sport każdy z Nas płaci (nie pamiętam dokładnie kwoty) coś koło 1,80zł - na pewno mniej niż dwa złote rocznie. Jeżeli ktokolwiek uważa, że ta kwota coś zmieni, jeśli pozostanie ona do dyspozycji ZG, to delikatnie mówiąc - jest w dużym błędzie.

Poza tym warto sobie zadać pytanie, gdzie dziś byłoby nasze wędkarstwo, gdyby nie sport wędkarski? To włąsnie sport rozwinął nasze wędkarstwo do poziomu, w którym dziś jesteśmy. Nie chcę pisać, że bez rozwoju sportu i wszelkich nowinek sprzętowych do dziś łowilibyśmy na leszczynowe kije i bambusy, ale pewnie dużo lepiej by nie było. I tak jest w każdej dziedzinie naszego życia - choćby przemysł motoryzacyjny - coś co dziś jest testowane w Formule 1 za kilka lat będzie w naszych seryjnych samochodach. I czy myślicie, że tego Kowalskiego, który przychodzi do salonu samochodowego tak bardzo boli zadek o to, że w cenie jego samochodu sa 2 czy 3 Euro przeznaczone własnie na rozwój sportu - a tym samym technologii, bezpieczeństwa itd? Myślę, że nie......

A dlaczego u nas każdy w sklepie wędkarskim szuka spławików zawodniczych, zanęty zawodniczej, haczyków zawodniczych... Dlaczego ? Dlatego, że ktoś już wcześniej wydał kupę pieniędzy (własnych) i spędził nad tym mnóstwo czasu (własnego), żeby te rozwiązania czy receptury sprawdzić, dopracować... Skąd się wzięły ultra długie czy ultralekkie wędziska - bo wcześniej zostały opracowane na potrzeby wędkarzy wyczynowych czyli tych "niedobrych" sportowców.

Proponuję spojrzeć na to wszystko z dystansem i zastanowić się, czy warto o te 2 zł podnosić taki lament i żalić się jak to strasznie ci "zwykli" wędkarze są wykorzystywani i "muszą" sponsorować tych leniwych sportowców, którzy przez 10 lat nie poszukali sobie sponsorów i nic nie zrobili..... Polecam jednak przyjrzeć się temu dokładniej - każde z zawodów GPX maja tytularnego sponsora i wielu innych mniejszych, startowe zawodników, które często płacą sami w pełni pokrywa (z reguły z nawiązką) koszt organizacji zawodów.... Pieniądze na sport idą też a może przede wszystkim na kadry, które nota bene ostatnimi czasy osiągneły wiele sukcesów i tytułów, do których przypinał się każdy... A teraz nagle sport w PZW jest BE i idźcie sobie gdzieś indziej ten sport uprawiać..... Jeszcze raz polecam to wszystko przemyśleć... może pójść nad wodę przewietrzyć głowy, bo widać, że i covid i zima nie służą racjonalnemu myśleniu...

Pozdrawiam wszystkich wędkarzy sportowców i tych nie uprawiających sportu !!!

Rafał Kubicki

10 -  Nasze PZW / Ogólne / Odp: Komisja statutowa

Zaczęty przez slowik50 - Ostatnia wiadomość wysłana przez slowik50 dnia: March 19, 2021, 16:44:53 PM

W PZW nie ma chronionych ustawowo danych z wyjątkiem
 "RODO" i pewnych danych handlowych związanych z działalnością gospodarczą (enigmatycznie zwane tajemnicą handlową).
Tajemnice ma jedynie część działaczy i usiłuje je skrzętnie ukrywać, to inny temat.

Strony: [1] 2 3 ... 10
Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.