Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10

11 -  Nasze PZW / Ogólne / Odp: Komisja statutowa

Zaczęty przez slowik50 - Ostatnia wiadomość wysłana przez wb1119 dnia: March 19, 2021, 12:17:51 PM

zgadzam się, to nie są tajne dane.

12 -  Nasze PZW / Ogólne / Odp: Komisja statutowa

Zaczęty przez slowik50 - Ostatnia wiadomość wysłana przez slowik50 dnia: March 19, 2021, 10:21:22 AM

To prawda, że na walnym są podawane takie dane.
Jednak podawanie ich na stronie internetowej Koła, Okręgu czy Z.G jest wskazane, co starałem się uzasadnić w opublikowanym wątku.
 

13 -  Nasze PZW / Ogólne / Odp: Komisja statutowa

Zaczęty przez slowik50 - Ostatnia wiadomość wysłana przez wb1119 dnia: March 18, 2021, 15:19:51 PM

Dane finansowe koła są podawane do wiadomości podczas Walnego Zebrania, ponieważ Preliminarz Finansowy na dany rok oraz sprawozdanie muszą być zatwierdzone przez Walne. Chyba, że w kolegi Okręgu nie ma takich zasad.
Zarząd Główny również ma tajemnice, utajnił wyrok Sadu o złamaniu Statutu, jak również Uchwałę o zawieszeniu Zarządu Okręgu Maz.

14 -  Nasze PZW / Ogólne / Komisja statutowa

Zaczęty przez slowik50 - Ostatnia wiadomość wysłana przez slowik50 dnia: March 18, 2021, 09:07:37 AM

Witam.
Z zaciekawieniem oglądam odcinki programu „porozmawiajmy o wędkarstwie”.
Przyznam, że bardzo sceptycznie oceniam wiele z wypowiedzi, które tam padły, są też takie, które uważam za sensowne.
Przejdę do konkretów.

Pozytywem jest to, że nareszcie ktoś zauważył konieczność dokonania reform w związku i jest tam jakaś grupa ludzi, która się tym zajęła.
To jednak zbyt mało, aby przeforsować sensowne zmiany.
Uważam, że najpierw należy dobrze zdiagnozować przyczyny choroby.
Dobrym początkiem podstawowego leczenia patologii w PZW powinna być jawność działań i finansów.
Do dzisiaj nikt się o temacie jawności nie zająknął. Jest to znakomite lekarstwo na wszelakie patologie, przekręty itp.
Jawność nie jest kochana przez działaczy wszelkich organizacji, nie jest kochana również w PZW.
Czasem jawnie można się ośmieszyć lub wkopać przed wyborami. Jawność jest wrogiem sobiepaństwa i klientelizmu,
obowiązuje i dzisiaj, lecz wielu stara się to zafałszować i ukryć (art. 61 Konstytucji oraz ustawa o dostępie do informacji publicznej).
Jawność jest zasadą, niejawność wyjątkiem uzasadnionym jedynie ustawą.
Uważam, że jawność powinna zostać wpisana w pierwszych paragrafach przyszłego statutu na bardzo poczesnym miejscu, jako podstawowa i niepodważalna zasada działania PZW. To powinno być czytelnym sygnałem dla działaczy związku, że ukrywanie danych finansowych czy planów przedsięwzięć jest mocno podejrzane - powinny zostać wpisane w statucie sankcje za łamanie zasady jawności. Jeśli niejawność zwycięży, to całe przedsięwzięcie reformatorskie jest pozorne i służy jedynie doraźnym celom wyborczym jakiejś grupy.
Sam zetknąłem się z „poufnymi” uchwałami Zarządu Okręgu Kraków, wywierano na mnie naciski, bym nie publikował danych finansowych koła na stronie internetowej tego koła.

15 -  Sport / Zasady organizacji sportu wędkarskiego / Odp: Góra urodziła mysz

Zaczęty przez slowik50 - Ostatnia wiadomość wysłana przez essox_1 dnia: March 17, 2021, 17:26:18 PM

nie daję wiary , że nie została podjęta żadna dyskusja w tej sprawie ....przeczytana przez 3700 wędkarzy . widocznie taki układ wszystkim pasuje .

16 -  Sport / Zasady organizacji sportu wędkarskiego / Góra urodziła mysz

Zaczęty przez slowik50 - Ostatnia wiadomość wysłana przez slowik50 dnia: March 09, 2021, 18:33:02 PM

GK Sportowy wylał żale na wędkarzy uznał, że ci niewdzięcznicy, nie doceniają ich szczególnych zasług dla polskiego wędkarstwa i o zgrozo nie chcą ich nadal finansować. Zadam pytanie;  Koledzy sportowcy, co robiliście przez ostatnie 10 lat od momentu wejścia w życie ustawy o sporcie? Czemu nie zarejestrowaliście sportu wędkarskiego? Czemu nie szukaliście sponsorów? Podpowiem; Bo tak Było Wam wygodnie, znaleźliście sponsora w osobach szeregowych członków związku, często nawet nieświadomych tego sponsoringu. Zapomnieliście, że PZW nie jest polskim związkiem sportowym a stowarzyszeniem to taka mała różnica prawda?. Dzisiaj coś pęka w strukturach związku, ludzie widzą i czują, że nadszedł czas zmian i Wy też to widzicie, jesteście zaniepokojeni, przyszłość jest niepewna. Apelujecie do Komisji statutowej o milczenie w sprawie sportu (może to wywołać niechcianą dyskusję), czemu niechcianą? Może to właściwy moment by wreszcie poukładać te sprawy.

17 -  Wody / Ogólne / Odp: Nowe łowisko specjalne PZW

Zaczęty przez luckyjohn - Ostatnia wiadomość wysłana przez anna28 dnia: March 08, 2021, 15:22:32 PM

Wspaniale, trzeba się wybrać. :)

18 -  Nasze PZW / Ogólne / Odp: Łowienie z łódki.

Zaczęty przez - Ostatnia wiadomość wysłana przez anna28 dnia: March 08, 2021, 15:21:53 PM

Typowy przykład absurdalnego działania służb. :/ Chociaż tyle, że udało się powędkować w pięknym miejscu. Mam sentymentów do Brodów, z mężem często jeździmy tam powędkować, mimo że wcale nie mamy blisko.

19 -  Nasze PZW / Ogólne / Łowienie z łódki.

Zaczęty przez - Ostatnia wiadomość wysłana przez dnia: March 06, 2021, 22:18:36 PM

 >:(Łowienie z łódki w Brodach.
Takie pytanie. Czy da się łowić ryby w Brodach Iłżeckich z łódki? I odpowiedź: Oczywiście, że się da pod warunkiem, że zwoduje się łódkę z helikoptera. W zeszłym roku późnym latem pojechałem powędkować z łódki na zalewie w Brodach. Łódkę jak zwykle zwodowałem w miejscu do tego przeznaczonym i oznakowanym jako slip. Samochód zostawiłem obok slipu. Po jakimś czasie przyjechała do mnie do domu policja z informacją, że muszę zapłacić mandat za to, że będąc nad zalewem w Brodach nie zastosowałem się do znaku B32 (zakaz zatrzymywania się i postoju). Było to oczywistą nieprawdą bo stałem z daleka od pasa drogowego. Ale kto wygra z postaciami w mundurach policyjnych. W piśmie z policji znalazła się formułka, że jeżeli się nie zgadzam to mogę sprawę skierować do sądu Grodzkiego. Nie jestem celebrytą, politykiem czy znanym biznesmenem więc oczywiście z postaciami w mundurach nie mam szans – tak to oceniłem i mandat mimo, że niesłuszny zapłaciłem. Co ciekawe obok mojego samochodu stał samochód osoby mi znanej, jednak ta osoba żadnego mandatu nie otrzymała. Stał także inny samochód z przyczepką i prawdopodobnie też bez konsekwencji bo widziałem go tam stojący kilka razy później. Mam to udokumentowane. Zgadzam się z tym, że było to pobocze ale w jaki sposób zwodować łódkę, bez samochodu, ważącą około 200 kg? Mam ją z parkingu na przyczepce pchać własnoręcznie do wody a potem z niej wyciągnąć? Idiotyzm. Pomijając to wszystko to bardzo ciekawe i wybiórcze jest podejście policjantów patrolujących zbiornik – przyznam, że ta podłość policjantów nie dawała mi dłuższy czas spokoju. (dlatego o tym piszę)

20 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Odp: e zezwolenie a obowiązek złożenia rejestru połowów

Zaczęty przez fungal - Ostatnia wiadomość wysłana przez wojtas3333 dnia: February 24, 2021, 09:08:13 AM

E-składki to bardzo fajna rzecz.
 W przypadku ZO KIELCE niestety jest to totalna kpina.
 Wydruk e-zezwolenia nijak się ma do postanowień RAPR Kielce 2021. Mimo wielokrotnych monitów i wskazówek jak rozwiązać problem już 3 razy otrzymałem powielone zezwolenie z 2020 roku. Nikt nad tym nie panuje. Czy naprawdę konieczne jest publiczne medialne zruganie ZO Kielce ?

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.