Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10

41 -  Sport / Ogólne / Odp: Blogi o wędkowaniu

Zaczęty przez anna28 - Ostatnia wiadomość wysłana przez arkoreks dnia: January 14, 2021, 09:15:06 AM

Trochę odkopuję temat, ale może się komuś przyda :D
zaglądałem ostatnio często na bloga decathlonu - fisher/pl i bolw/pl - sporo aktualizowanej wiedzy i ciekawostek  :)

42 -  Dzieci i młodzież / Ogólne / Odp: Grillowanie ryb

Zaczęty przez pablo35 - Ostatnia wiadomość wysłana przez arkoreks dnia: January 14, 2021, 09:09:56 AM

Mój sposób na rybę z grilla to dobra marynata - bez tego ani rusz :D Białe wino, oliwa, czosnek, przyprawione cytryną, solą i pieprzem, minimum godzinę, a najlepiej znacznie dłużej w lodówce, po czym wrzucam na ruszt, luzem albo w folii, zależy na jakim grillu. I gotowe :D

43 -  Nasze PZW / Ogólne / "Nic nie będzie po staremu"

Zaczęty przez jacek_plachecki - Ostatnia wiadomość wysłana przez jacek_plachecki dnia: January 13, 2021, 12:14:39 PM

Koledzy z Zarządu Głównego obiecują, że „nic nie będzie po staremu”. Dlatego mam pytanie, czy doczekamy się takich czasów, kiedy to w całej Polsce będzie możliwość opłacenia składek członkowskich i gospodarczych, co będzie wiązało się z otrzymaniem zezwolenia na wędkowanie, za pośrednictwem internetu lub telefonu komórkowego ?
Myślę, że na internetowej stronie ZG PZW powinna być dostępna aplikacja z mapą  Polski, na której  wyszczególnione zostaną wszystkie Okręgi, z możliwością powiększenia terenu i przejścia na poszczególne łowisko, gdzie również wyświetli się obowiązujący regulamin.
Podstawowe usprawnienie takiej aplikacji  powinno dotyczyć możliwości wykupywania składek i otrzymania w tym systemie e-zezwolenia. Zarówno dla członków naszego stowarzyszenia, wędkarzy niezrzeszonych oraz obcokrajowców i to bez względu na to, czy dotyczy wód ogólnodostępnych, czy łowisk specjalnych.
Moim zdaniem, w każdym Okręgu powinien funkcjonować jednakowy program informatyczny, który usprawni w krótkim czasie otrzymanie e-zezwolenia na dowolną wodę użytkowaną przez całe PZW. Przypuszczam, że większość wędkarzy zdało już sobie sprawę, że nie będzie powrotu „do starego”, tzn. jednej składki, która w czasach PRL-u uprawniała  do poławiania w całym kraju, ale przynależność do jednego wielkiego stowarzyszenia, jakim jest PZW, zobowiązuje do równego i uczciwego traktowania wszystkich jego członków. Oczywiście, różnice w wysokości składek i opłat w poszczególnych Okręgach są dla mnie zrozumiałe, ponieważ wynikają z ponoszonych kosztów, ale z tym równym traktowaniem, zwłaszcza dot. dostępu wędkarzy do wszystkich łowisk, bywa różnie i dlatego najwyższy czas to naprawić. Dodam jeszcze, że w kilku Okręgach już taki system dystrybucji e-zezwoleń dobrze działa i tylko należy podziękować działaczom związku , że potrafili otworzyć się na wymogi nowoczesności.
Wodom Cześć !
Jacek Płachecki/ koło PZW Barskie

44 -  Nasze PZW / Przepisy PZW / Odp: Odnowienie członkostwa PZW i zmiana koła.

Zaczęty przez tejot - Ostatnia wiadomość wysłana przez wb1119 dnia: January 11, 2021, 11:59:01 AM

1. Nie musisz. Oprócz opłat wpłacisz dodatkowo wpisowe, jak się nie mylę to 25,- zł
2. Staż 10 lat liczy się do ulg z racji wieku, na pewno w opłacie członkowskiej i w niektórych okręgach od okręgowej.
3. poszukaj na stronie swojego okręgu, albo dowiedz się w kole do którego zamierzasz wstąpić.

45 -  Nasze PZW / Przepisy PZW / Odnowienie członkostwa PZW i zmiana koła.

Zaczęty przez tejot - Ostatnia wiadomość wysłana przez tejot dnia: January 11, 2021, 11:30:08 AM

Witam szanowną brać wędkarską!

Po powrocie z zagranicy postanowiłem odnowić swoje członkowstwo w PZW (ostatni raz składki płaciłem w 2006 r.), niby czytałem te wszystkie paragrafy, artykuły i posty na ten temat, ale że przez te już ponad 14 lat sporo się pozmieniało to "nie całkiem ogarniam".

Dlatego proszę szanownych kolegów o pomoc i odpowiedź na 3 pytania:

1. Czy po tak długim okresie "niebycia" członkiem PZW, muszę występować do koła, do którego należałem przed wyjazdem o przekazanie kartoteki?
2. O co biega z tą Kartą Ewidencyjną Wędkarza (wprowadzoną w 2015 r.), w szczególności z pkt. "9. Wymagany staż 10 lat."
3. Czy istnieje w internecie możliwość sprawdzenia, które koło opiekuje się jaką wodą (odcinkiem rzeki)?? Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale chciałbym opłacać składki w tym kole, na którego wodach głównie będę łowił.

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
2.

46 -  Nasze PZW / Przepisy PZW / Odp: Rejestr

Zaczęty przez - Ostatnia wiadomość wysłana przez wb1119 dnia: January 10, 2021, 17:11:59 PM

U nas nie wpisuje się każdej złowionej ryby, tylko po zakończeniu łowienia te które zabieram. Oczywiście w spinningu każdą wpisuję, i tak trzeba ją uśmiercić.

47 -  Nasze PZW / Przepisy PZW / Rejestr

Zaczęty przez - Ostatnia wiadomość wysłana przez dnia: January 10, 2021, 09:40:29 AM

Takie mam uwagi.
Wędkarzem jestem od ponad czterdziestu lat. Takich absurdów jakie dzieją się obecnie, przez te ponad czterdzieści lat nie doświadczyłem. Uwielbiam wędkowanie, jest ono moją pasją i jak to niektórzy mówią nawet stylem życia. Do tej pory jechałem na ryby aby się zrelaksować, odpocząć i oczywiście złowić jakieś fajne ryby. Nigdy nie brałem ryb niewymiarowych lub ponad limit. Nie jestem sadystą więc nie łowię ryb tylko po to by je bez sensu męczyć. Gdybym miał łowić ryby wyłącznie po to by je wypuszczać to wolałbym ich nie łowić albo tylko oglądać, może przy pomocy jakichś kamer lub jakiegoś takiego sprzętu. Nie narażał bym ich na niepotrzebny stres i utratę odporności. Złowiona ryba wymiarowa jest trofeum – jest to odruch atawistyczny, który niektórzy mężczyźni jeszcze posiadają. O wiele przyjemniej jest zjeść złowioną przez siebie rybę (poczęstować nią innych) niż kupioną w sklepie.
Kolejna sprawa to prowadzenie rejestrów. Okazuje się, że nie tylko mam wpisywać złowione przez siebie ryby ale wpisywać każde pojawienie się na rybach. Początkowo czytałem wyjaśnienia, że rejestr jest niezbędny do prowadzenia prawidłowej gospodarki rybackiej. Ktoś, kto to wymyślił ma z pewnością ogromny deficyt intelektualny. Już sobie wyobrażam te rzesze pracowników, którzy wypisują uważnie wszystkie ryby umieszczone w rejestrze i umieszczają je w odpowiednich rubrykach a potem przeprowadzają naukową analizę na podstawie wpisów wędkarzy. Teraz z kolei słyszę, że rejestr jest po to by dyscyplinować wędkarzy. Nieprawdopodobne używanie mają wszelkiej maści kontrolerzy. Miałem z takimi wielokrotnie do czynienia. Staje taki na de mną na szeroko rozstawionych nogach, ręce z tyłu i mówi – pokarz rejestr. Rejestr jest najważniejszy, nie ważne czy wieje wiatr i leje deszcz masz natychmiast wpisać swój pobyt na rybach (łatwo wtedy go nawet stracić) bo jak nie to kara. Jest to fajna sprawa dla wszelkiej maści swołoczy aby się dowartościować, bo co mi taki kontroler może zarzucić oprócz tego, że siedzę sobie na rybach i zapomniałem albo nie miałem warunków aby wpisać się w rejestr. Proszę mi wierzyć bo mam w tym względzie wieloletnie doświadczenie, ten stróż do kłusownika z prawdziwego zdarzenia nie podejdzie. Moja żona gdy po raz kolejny zobaczyła papiery, które przyniosłem do domu po opłaceniu składek powiedziała, że powinienem bezwzględnie zatrudnić i wozić ze sobą sekretarkę. Wszyscy muszą wiedzieć kiedy, gdzie i ile razy jestem na rybach. Jak pajace chcą pozbyć się kłusowników to niech ustalą kary za zabranie nie wymiarowej ryby lub ponad limitowej w wysokości zaczynającej się od jednego tysiąca złotych za każdą niewymiarową a także ponad limitową rybę. Wystarczy, że kilku taką karę zapłaci i kłusownictwo się skończy bez żadnych rejestrów.   
Teraz jak jestem na rybach to zamiast wypoczywać, to się stresuję czy dam radę wpisać w rejestr pobyt lub złowioną rybę. Jakbym zgubił długopis, zepsuł się lub wypisał to mam po rybach. Nawet nie wspominam o tym, że zamiast spokojnie sobie nadal łowić po złowieniu ryby ( np. gdy jestem na łódce) to spędzam sporo czasu na wyjęciu rejestru, odpowiedniego sprzętu do pisania, wpisu i pochowaniu wszystkiego bo po złowieniu odpowiedniej ryby nie mogę ponownie zarzucić wędki bo bez wykonania tych wszystkich czynności grozi mi surowa kara. Ci co te bzdury wymyślają chyba w ogóle na ryby nie chodzą i nie potrafią w inny sposób zadbać ani o wędkarzy ani o ryby jak tylko poprzez wytwarzanie coraz to głupszych regulaminów.
 Wędkarz, który prowadzi (rozszerzony) rejestr powinien być zobowiązany do pobytu na rybach odpowiednią długość czasu na określonym zbiorniku i łowić wskazanymi metodami. Za to powinien jak za pracę być wynagradzany a za nie wywiązywanie się z tego karany. (Wymagało by to uszczegółowienia.)
Z wędkarskim pozdrowieniem

48 -  Wody / Ogólne / Odp: Staw Paruszowiec (nr 608) Okręg PZW w Katowicach

Zaczęty przez tobiasz021 - Ostatnia wiadomość wysłana przez arkoreks dnia: January 08, 2021, 13:22:37 PM

Przyłączam się do pytania. Również niebawem mam zamiar tam się wybrać.

__________________
Zobacz tutaj na 70mai Midrive D08

49 -  Wody / Ogólne / Odp: Wody górskie okręgu krakowskiego

Zaczęty przez md13 - Ostatnia wiadomość wysłana przez arkoreks dnia: January 08, 2021, 13:21:39 PM

Zgadzam się. Ciekawe czy zmieni się coś w temacie.

__________________
https://twojcel.to/biotyna-10mg-z-naturalnym-krzemem-100-tabletek.html

50 -  Wody / Ogólne / Odp: Kompresor do pompowania sprzętu wodnego

Zaczęty przez pablo35 - Ostatnia wiadomość wysłana przez arkoreks dnia: January 08, 2021, 13:20:50 PM

Wielkie dzięki za podpowiedź. Mój kompresor właśnie się zepsuł i potrzebuję zakupić nowy.

_________________
Tu zamówisz moskitiery na wymiar w Warszawie

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10
Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.