Sport > Sport kwalifikowany

Spinning - Nowe zasady organizacji sportu wędkarskiego 2018 (projekt)

<< < (4/10) > >>

Sebastian Mazur:
Uważam,że punktacja w teamach musi obejmować wszystkie startujące dwuosobowe zespoły. Obecny system punktacji jest dobry i uwazględnia wyniki bez względu na ilość startujących zawodników czy teamów . Pierwsze miejsce jeden punkt. Ostatnie np 60 punktów przy  60 startujących. Teamy z odległych miejsc też muszą być punktowane aby w przekroju całego sezonu GP zostały sklasyfikowane. Najsłabsze Teamy zostaną zastąpione przez  Teamy z eliminacji. Dodatkowe premie punktowe za zwycięstwa wytworzą dodatkową presję na kombinowanie i będą wyznacznikiem mistrzów jednej wody. Uważam,że bardziej wartościowy jest wynik w przekroju całego sezonu, na różnych wodach i w różnych warunkach.

jakubs:
Ja z kolei uważam, że punktacja dodatnia, gdzie punktowanych byłoby  30 pierwszych teamów w każdych zawodach, mobilizowałaby bardziej zawodników do łowienia grubych ryb. Mi osobiście takie rozwiązanie lepiej by odpowiadało. W tym celu ograniczyłbym również komplet ryb maksymalnie do 10 szt na team.

Zgadzam się z Sebastianem co do tego, że bardziej wartościowy jest wynik w przekroju całego sezonu, dlatego teamowi mistrzowie polski powinni być wyłaniani na zasadzie całego cyklu, a nie jednej imprezy.

Pozdrawiam
Jakub Sokołowski

rdzewiak:
Seba
Tak to widzę:)
1 plac 60 pnkt bonus 10 pnkt
2 plac 59 pnkt bonus 9
Itd
10 plac 51 pnkt bonus 1
Dalej do ostatniego bez bonusów
Tak jak pisał Kuba może to zdeterminuje ludzi do szukania szansy złowienia dużej ryba a nie liczenia na przyłowy^^'
A i wszyscy będą punktowani: )
 
Pozdrawiam

Łukasz Zardzewiały

fes1:
Jako że jest to projekt to możemy nad nim podyskutować.
Rozwiązanie startu jest bardzo proste, dzielimy łowisko na dwa lub trzy pod sektory i startujemy każdego dnia z innego , dodatkowo w odwrotnej kolejności numerów startowych.

Podzielam zdanie poprzedników że punktowane mają być wszystkie teamy.

A kwestia chorągiewek czy kamizelek, to miałem "przyjemność" stać w kamizelce w upale , bo na (machanie) kamizelką nie podpłyną.

Marek Pyszyński.

barwena:
W naszym GP okręgowym (Rzeszów ) stosowana jest punktacja progresywne tzn im wyższe miejsce tym więcej punktów. Za pierwsze 3 miejsca są bonusy punktowe.  Jest to najlepsze z dotychczasowych rozwiązań. Należy jednak ostrożnie podejść do bonusów za miejsca gdyż zbyt duża premia punktowa może spowodować zatracenie sensu rywalizacji już po po trzecich zawodach. Uważam że rozwiązanie proponowane przez Sebastiana jest dobre, natomiast uważam też że powinna być przyznawana premia za ilość złowionych ryb. Chodzi o  to  żeby premiować  zawodników właśnie za umiętność łowienia a nie przyłowy. Obecnie sytuacja wygląda tak że np. jeden większy okoń wyprzedza 5 mniejszych. Uważam że bardziej miarodajne jest złowienie większej ilości niż jednego przypadkowo. Zawodnik z większą ilością ryb powinien za każdą rybę poczynając od drugiej otrzymywać 10 pkt. Można też zastosować premię za komplet z danego gatunku. Dzięki  i pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej