Dzieci i młodzież > Przepisy PZW

Łódki zanętowe

(1/2) > >>

georgej50:
Od pewnego czasu na łowiskach możemy spotkać łódki zanętowe wywożące zarówno zanętę jak i przynęty na duże odległości i w stałe miejsce. Miejsce takie zwykle (karpiarze ) ale i inni ....oznaczają sobie bojami zakotwiczonymi na stałe na dnie zbiornika. Przy małych akwenach ,boje bardzo przeszkadzają i stanowią informację dla pozostałych wędkarzy , że tutaj ktoś sobie "zajął" miejsce i może się w dowolnej chwili pojawić. Niestety nie znalazłem informacji  czy takie boje można stosowac i czy należy je usuwać po zakończonym łowieniu.  Bardzo proszę o odpowiedz na moje pytanie lub podanie informacji gdzie takie przepisy mogę znależść.

pppow:
Stosowanie wszelkiego rodzaju wywożenia i oznaczania łowiska jeśli nie zabrania tego regulamin łowiska są dozwolone. Nie mogą być to jednak żadne boje , ale markery , które po zakończeniu łowienia karpiarz jak i każdy inny miłośnik wywózki zabiera z łowiska.Na wodzie , którą opiekuje się nasze koło wszelkie oznaczenia z butelek pet i inne takie wynalazki są traktowane jak śmieci i usuwane z wody.Kluczowa jest tutaj wielkość akwenu, jeśli jest to kilka czy kilkanaście hektarów to w oczywisty sposób wywózki utrudniają życie innym wędkarzom i walne zgromadzenie koła -opiekuna wody powinno takich praktyk zakazać.

georgej50:
Dzięki za podpowiedz...chciałbym jednak wiedzieć czy sprawę zdejmowania markera po skończonym łowieniu określają przepisy PZW. Czy jest to tylko wewnętrzna sprawa zarządcy łowiska ? Na "moim " małym akwenie (ok.4ha ) stoją na stałe  boje markery tyczkowe w ilości 10szt. Nikt ich nie zdejmuje od 2lat a zarząd chyba nie wie co z tym zrobić. Łowiący też nie wiedzą czy to jest legalne czy nie. Szukamy przepisu.

pppow:
Jako gospodarz wody z ramienia okręgu pzw macie prawo te markery usunąć.Woda nie jest własnością wędkarzy ,którzy ustawili markery więc są zobowiązani je pozabierać.W razie jakichś hałasów zawsze można wezwać policje i ssr , a następnie dołożyć po mandacie za zaśmiecanie łowiska.A tak na marginesie to przy tak maleńkiej wodzie markery to jakaś pomyłka i powinniście ich zakazać uchwałą zarządu koła lub walnego zgromadzenia.

weteran:
Uchwała Zarządu Koła lub Walnego Zebrania Koła nie obowiązuje wędkujących z poza koła . Aby zakaz był obowiązujący na danym łowisku , należy złożyć wniosek do Zarządu Okręgu . Koła nie mają osobowości prawnej .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej