Wody > Ogólne

Karta wędkarska - opłaty

(1/2) > >>

m1978:
Witam. Od dłuższego czasu nurtuje mnie fakt, że opłacając kartę za rok, tak na prawdę opłacamy ją do końca grudnia. Ja osobiście chciałbym opłacać np: od kwietnia i móc łowić do kwietnia, a nie do końca grudnia. Uważam, że jest to krzywdzące i niesprawiedliwe. Może PZW coś z tym zrobi? Może jakaś petycja?

henryk_p:
Kol.m1987 opłaty w PZW są dokonywane na rok kalendarzowy a nie na rok składkowy proponuje postudiowanie statutu PZW par.12 pkt. 3   par.14pkt.8  par.30 pkt.6i7. Państwo czyli fiskus nie odpuści nawet 1grosza w rozliczeniu rocznym na szczeblu okręgu i ZG myślę że takie rozwiązanie przez Kol. jest wysoce mało prawdopodobne,ale istnieją przecież opłaty jednodniowe.

osamark:
Nie ma pojęcia "opłacania karty". Karta to dokument państwowy, wyrobiona raz ważna do końca życia.
Wykupuje się "zezwolenie" na Amatorski Połów Ryb w obwodach rybackich.
PZW miesza te opłaty, iż nie bardzo wiadomo za co się płaci ?

Jednodniowe ? Mistrzostwo manipulacji, trzy, pięć dni i prawie opłata roczna ?
A dla niezrzeszonych, przegięcie świata !!!

bonczkow:
Kolego, nie opłacasz Prawa Jazdy - opłacasz OC ewentualnie AC i tak samo jest z opłatami wędkarskimi ;)

Rzecznik Prasowy ZG PZW:
Witam,
W Polskim Związku Wędkarskim, tak jak i w innych stowarzyszeniach, członkowie wnoszą składki członkowskie na rzecz tego stowarzyszenia. W PZW obejmują one:
- składkę członkowską ogólnozwiązkową - na działalność statutową, finansowanie zadań organizacyjnych i sportu wędkarskiego. Po jej wniesieniu nabywa się prawa członka Związku określone w Statucie;
- składkę członkowską na ochronę i zagospodarowanie wód - na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem, ochroną i zagospodarowaniem wód udostępnionych do wędkowania, w zamian za co otrzymuje się zezwolenie na amatorski połów ryb.
Dodatkowo nowo wstępujące osoby: wpisowe członkowskie
Natomiast osoby niezrzeszone, chcące wędkować na wodach użytkowanych przez dany Okręg PZW, dokonują opłaty za zezwolenie na amatorski połów ryb.
Składki członkowskie ogólnozwiązkowe i składki na ochrony i zagospodarowanie wód - roczne, jak i opłaty (niezrzeszony) - roczne, wnoszone są za dany rok kalendarzowy.
Zarówno w ramach składki członkowskiej na ochronę i zagospodarowanie wód oraz w opłatach za zezwolenie dla osób niezrzeszonych, ustanowione są  składki i opłaty terminowe.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej