Ochrona środowiska > Ochrona środowiska

rozróżnianie wód

(1/2) > >>

pelucha:
co to znaczy wody otwarte oraz wody zamknięte? czy chodzi tu o dopływy,odpływy, czy dostępność do nich

tomaszokret:
Do PELUCHA: Nie chodzi o dostępność do wód, tylko o to, czy woda posiada zamknięte granice (np. staw, jezioro), czy też tych granic nie da się określić (rzeka)

pelucha:
wprowadzę poprawkę dot; powyżej, wody otwarte to takie jak; rzeki,zalewy, zbiorniki zaporowe z dopływem i odpływem, wszelkie glinianki z dopł. i odpł..   a zamknięte to te bez przepływu.Chodzi mi o to że nasi przedstawiciele bez rozróżniania jakie to są wody zarybiają je jak popadnie bez wymaganych zezwoleń np, ministerialnych czy w sprzeczności z operatami wodnymi dla takich wód. Pozdrawiam :D

tomaszokret:
Do PELUCHA: Możesz sprecyzować, o co Ci chodzi? I podać jakieś przykłady?

pelucha:
może ktoś jeszcze to poczyta. Niedawno dowiedziałem się,że zbiorniki zaporowe są zaszeregowane jako zbiorniki otwarte czyli z przepływem i takowe nie mogą być zarybiane rybami które nie wchodziły  w skład ichtiofauny tej wody a tu zarybia się gatunkami obcymi wręcz hodowlanymi np. karpiami, na które okręgi muszą mieć zgodę ministerstwa środowiska. Takich zgód nikt nigdy nie wydawał. Nikt z wędkarzy nie bije na alarm ,że karpie przerwą łańcuch pokarmowy naszych rodzimych ryb i dlatego mamy takie marne efekty łowności naszych wód.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej