Nasze PZW > Składki i opłaty

Ubezpieczenie wędkarzy

(1/1)

jankps:
"Ubezpieczeniu podlegają wszyscy zarejestrowani członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego zrzeszeni w Okręgu Opolskim PZW w Opolu. Podstawą stwierdzenia czy osoba jest objęta ubezpieczeniem, jest okazanie przez nią ważnej w dniu wypadku legitymacji członkowskiej PZW.

Zakres ubezpieczenia obejmuje wypadki podczas imprez, zawodów, w czasie zebrań, odpraw, podczas czynności zleconych przez PZW oraz w czasie indywidualnego wędkowania oraz w drodze do i z wyżej wymienionych miejsc.

Odpowiedzialność rozszerzona obejmuje następstwa wypadków zawału serca oraz wylewu krwi do mózgu nie spowodowane przewlekłym stanem  chorobowym bez względu na wiek."

Czy macie takie ubezpieczenie? Czy rzeczywiście jest ono obowiązkowe?

henryk_p:
Są takie okręgi gdzie ubezpieczony jest każdy wędkarz nie ponosząc dodatkowej opłaty.

pablo35:
Tak jak kolega tutaj wyżej napisał, okręgi mają określoną autonomię z tego zakresu, ustalają własną politykę, także w zakresie ubezpieczeń.
Ubezpieczenai zwykle wyłania się na podstawie analizy poszczególnych ofert, lektury OWU itd (są przecież porównywarki takie jak np Superpolisa, godzi stosunkowo łatwo można to porównać).
Bo wiadomo, że nie bierze się tego w ciemno.

bstr:
Fakt, ze dobrze jest porównać sobie takie ubezpieczenia, porównywarki jednak mają jedna wielką wadę... Mianowicie jest to porównanie ubezpieczeń pod kątem ceny, a to nie powinno być wyznacznikiem tego czy ubezpieczenie będzie dla nas dobre czy nie. Polecam zwracać uwagę na to
jaki jest zakres ubezpieczenia
jakie ubezpieczenie ma wykluczenia
wczytać się w warunki polisy
jak również poczytac sobie opinie o danym towarzystwie ubezpieczeniowym - czy przypadkiem nie ma problemów z wypłatą należnych ubezpieczeń.
Ze swojej strony mogę polecić pakiety ubezpieczeń od nationale nederlanden.  https://www.nn.pl/dla-ciebie/zycie-i-zdrowie

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej