Sport > Sport kwalifikowany

Zmiana trenerów... - wędkarstwo spinningowe

(1/2) > >>

darek_zgnilec:
W tym tygodniu na posiedzeniu ZG odwołani zostali ze swoich funkcji "trenerskich, koordynatorskich i kierowniczych" - Andrzej i Tomek. Ciekawe kto zajmie ich miejsce. Może zawodnicy mają jakieś pomysły, sugestie itp. kto powinien zająć ich miejsce, jakie to powinny być osoby i czym się charakteryzować tak aby 100 zawodników GPx i kilkudziesięciu z eliminacji byli zadowoleni, również żeby potencjalni organizatorzy naszych zawodów nie narzekali, no i ogólnie żeby dyscyplina spinningowa na szczeblu okręgów, klubów i kół rozwijała się.

jasiek_dybczak:
Czy myślisz Darku, że ZG uwzględni jakiekolwiek pomysły, sugestie itp.? Jeśli mam być szczery- to nie sądzę… Pozdrawiam serdecznie ;) 

kempi:
A czy ktoś wie może jaka jest procedura wyboru trenera?

:
Moim zdaniem, odnosząc się do wypowiedzi Darka, powinno być dwóch trenerów a cała liga zreformowana. Mam tu na myśli rozbicie ligi na zawody pstrągowe w formule FIPsed (GPx i MP w połowie pstrąga z brzegu) oraz zawody teamowe ( GPx i MP teamowe). Oczywiście w każdej formule wyłaniana była by kadra, która reprezentowała by Polskę na zawodach międzynarodowych. Tak funkcjonują zawody na świecie i powinniśmy do tego dążyć, bo tylko tak można się rozwijać. Specjalizacja nas nie nie ominie.
Trenerem każdej z dyscyplin zostawała by osoba z najwyższym rankingiem w cyklu wieloletnim - narastającym. Gdyby  chciała uczestniczyć jako zawodnik jej funkcję na czas zawodów przejmował by kierownik drużyny wybrany przez trenera a przy zawodach teamowych "partner" trenera.
W takim układzie trenerami pewnie zostali by na początek Sebastian dla pstrągowych i Daniel lub Rajmund dla teamowych.
Pozdrawiam
ps może jakieś pismo napisze do ZG  8)     

kempi:
Jeśli chodzi o reorganizację, to przyznaję Ci 100% racji, musimy się dostosować, bo świat nam coraz bardziej ucieka. Natomiast pomysł, żeby trener był jednocześnie zawodnikiem uważam za kiepski, mieliśmy tego przykład. Żeby być dobrym trenerem, nie wystarczą dobre wyniki, bo poza wiedzą sportową, trzeba jednocześnie być dobrym organizatorem, mieć szacunek u zawodników i pomysł na zbudowanie dobrej drużyny. Oczywiście błędem było by, gdyby trenerem został ktoś z poza GP, ktoś kto nie zna aktualnej sytuacji i zawodników. Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej