Nasze PZW > Przepisy PZW

Wydanie Karty Wędkarskiej

(1/1)

margolka:
Witam!
Zacytuje fragment z tego portalu:
                                                                                                                                                                             
"Warunkiem niezbędnym uprawiania wędkarstwa w Polsce jest posiadanie karty wędkarskiej, którą wydaje, właściwy dla miejsca zamieszkania, starosta po przedłożeniu zaświadczenia o złożeniu przed komisją egzaminacyjną PZW, właściwą dla miejsca zamieszkania, egzaminu ze znajomości przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym. O miejscu i terminach przeprowadzania egzaminów informacji udzielają biura Zarządów Okręgów PZW."
                                                                                                                                                                             
Czym jest starosta, właściwy dla miejsca zamieszkania??
Mieszkam obecnie pod Wrocławiem (powiat Oławski), natomiast zameldowanie mam w woj. podkarpackim. Chce się zapisać do koło w okręgu Wrocławskim.

Po zdaniu egzaminu, do którego starostwa mam się udać : Oława czy tego w woj. Podkarpackim??

yusek:
Praktyka w moim Kole jest taka ,że każdy kto u nas zdawał egzamin na kartę nie miał kłopotów z uzyskaniem karty w swoim starostwie /chodzi o miejsce zameldowania/.Myslę że podobnie jak z rejestracją pojazdów jak udowodnisz
staroście w Oławie że tam mieszkasz to uzyskasz tam kartę choć problemów będziesz miał sporo.Najlepiej więc wysłać
do "swojego starosty " dokumenty z zdanym egzaminie i póżniej odebrać karte.Pamiętaj o tym że opłacenie składek PZW nie uprawnia do łowienia dopóki nie będziesz posiadał Karty Wedkarskiej .Pozdrowienia.

margolka:
Dziękuje za odpowiedź. Do miejsca mojego zameldowania mam daleko - 8h jazdy pociągiem tylko w jedną stronę, więc nie uśmiecha mi się za bardzo taka podróż. Mam nadzieje, że uda mi się jakoś to załatwić w Oławie. Tak to już jest, że jak trzeba coś załatwić, to trzeba mieć zameldowanie, mimo że zniesiono obowiązek meldunkowy :) Pozdrawiam

arnie:
w Poznaniu niektórzy załatwiali takie coś okazując potwierdzenie pobytu czasowego z urzędu miasta i na tej podstawie mimo, zaakceptowano adres zamieszkania a nie zameldowania.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej