Wody > Regulamin amatorskiego połowu ryb

Metoda Spirulino.

<< < (2/4) > >>

k_piotr:
Kolego kontakt z władzami PZW urwał się wraz z odsunięciem p. Antoniego z funkcji rzecznika. On zasypywał paragrafami i swoimi interpretacjami forum by bronić ZG (czy miał racje na dzień dzisiejszy nie ma znaczenia)
Obecny rzecznik nie robi nic, a niewygodne wątki były usuwane więc zg nie dyskutuje ze swoimi chlebodawcami i ma nas głęboko w poważaniu.
Ja co jakiś czas gdy jest jakaś wątpliwość wysyłam zapytanie np do PSR, RZGW czy starostwa i oczekuję odpowiedzi.
Proponuję ci wysłać swoje pytanie do PSR bo ich odpowiedź będzie ważniejsza niż wypociny rzecznika (o ile rzecznik coś napisze)

Rzecznik Prasowy ZG PZW:
Szanowny Kolego,
Postaram wyjaśnić w tym miejscu pewne kwestie. Zaczynając od początku, czyli Ustawy z dn. 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym stanowi:
 w Art. 7. 2. Amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu, zwany dalej "kartą wędkarską" lub "kartą łowiectwa podwodnego", a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa - posiadająca ponadto jego zezwolenie.

Czytamy dalej: 2a.  Posiadanie zezwolenia, o którym mowa w ust. 2, potwierdza dokument wydany w postaci papierowej lub elektronicznej przez uprawnionego do rybactwa w obwodzie rybackim określający podstawowe warunki uprawiania amatorskiego połowu ryb ustalone przez uprawnionego do rybactwa wynikające z potrzeby prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej w tym obwodzie rybackim, uwzględniającej w szczególności wymiary gospodarcze, limity połowu, czas, miejsce i technikę połowu ryb.
Polski Związek Wędkarski, jako użytkownik rybacki określił w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb, właśnie te ustawowe "podstawowe warunki.... i metody
W RAPR w Rozdz. V ust. 2.1. "... W czasie spinningowania nie wolno stosować żadnych dodatkowych wskaźników brań instalowanych na lince."
Literalnie czytając ten zapis, należy uznać, że wszelkie pływające elementy zamontowane na lince stanowią taki wskaźnik brań. Tego problemu nie ma w przypadku elementów tonących - będących ewidentnym obciążeniem.

longin1:
Witam Pana!
Dziękuję za odpowiedź. Czyli tonący pływak dozwolony. Teoretyczne kontrolujący nie będzie miał prawa, po Pana wypowiedzi, do innej interpretacji przepisu.
Mam nadzieję,że widzi Pan tu brak konsekwencji. Tonący tak, pływający nie! Myślę, że najwyższy czas spróbować dopasować RAPP, do coraz bardziej zmieniających się technik wędkowania.  Uściślić regulamin, bez możliwości dowolnej interpretacji.
Bo co jeżeli spirulino będzie pływające,a na haczyk założę np. skórkę chleba, czy kilka białych robaczków. A wędka będzie spoczywała na podwórkach? Nie spinniguję przecież?!

P.S. Pozwolę sobie na wydrukowanie Pańskiej odpowiedzi,która będę nosił razem z dokumentami  wędkarskimi.

Rzecznik Prasowy ZG PZW:
Szanowny Kolego,
Kontrolujący może zinterpretować tak jak zechce (niestety). Czy wydrukowana wypowiedź z forum internetowego będzie traktowana, jako oficjalna interpretacja? Raczej wątpię. Co do braku konsekwencji. "Tonący tak" - stanowi obciążenie zestawu, a to w metodzie spinningowej nie jest zabronione i tu wg. mnie, raczej wątpliwości co do przeznaczenia tego elementu nie ma.
Jeśli chodzi o drugą część postu, dotyczącą "skórki od chleba i białych robaczków" - to już nie jest metoda spinningowa (przynęty sztuczne) tylko metoda gruntowa (przynęty naturalne).

k_piotr:
Panie rzeczniku to niech pan wyjaśni, jaki wpływ na racjonalną gospodarkę rybacką ma stosowanie pływaków ?
Druga sprawa - nadinterpretacja przepisów również jest karalna - więc nie zgadzamy się z kontrolerem i idziemy do sądu bo panie rzeczniku czym wg przepisów jest pływak, a czym spławik ? Już wyjaśniam- niczym. PZW trochę przegina ale pomalutku - wędkarze czytający ustawy starają się wytykać błędy.

Ps: Zapraszam do wzięcia udziału w innych dyskusjach na Oficjalnym forum PZW oraz udzielenie odpowiedzi na masę pytań, które czekają już długo na reakcję naczelników

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej