Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Na ile wędek moge łowić?  (Przeczytany 23360 razy)

smolar97

• Newbie
  • *
Na ile wędek moge łowić?
« dnia: July 11, 2012, 00:01:20 AM »
Witam mam 15 lat ukończone w tym roku i tu nasuwa się pytanie płace połowe składki i ta babka u której opłacam mówi  że moge łowić tylko na 1 wędke czy to prawda? Czy moge łowić na 2 wędki?

joanna833

• Newbie
  • *
Na ile wędek moge łowić?
« Odpowiedź #1 dnia: July 11, 2012, 01:17:36 AM »
Nie znalazłam nic  na temat tego, że wolno ci łowić na jedną wędkę. Nie możesz tylko do 16 roku życia łowić sam w porze nocnej. Ograniczenia są kiedy nie masz ukończonych 14 lat. Poczytaj regulamin amatorskiego połowu ryb.
A tak logicznie rzecz biorąc to czy kupując ulgowy bilet np. do autobusu masz jakieś gorsze warunki? Powiedz Pani, u której opłacasz składkę niech ci pokaże to w regulaminie. Acha, no i daj znać bo sama jestem ciekawa co ci odpowie. pozdrawiam i połamania kija życzę. Joanna

4. Prawo do samodzielnego wędkowania ma
wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym, że młodzież
do 16 lat nie ma prawa do wędkowania
w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej
do opieki.
6
5. Członek PZW do lat 14 ma prawo wędkować
z następującymi ograniczeniami: w ramach
własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym
i wagowym, wyłącznie pod opieką osoby
pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską.
6. Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku
do 14 lat ma prawo wędkować:
a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień,
stanowiska i dziennego limitu połowu
ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę
wędkarską, metodą gruntowo-spławikową
maja prawo wędkować dwie osoby, każda
na jedną wędkę. Udostępnienie stanowiska
i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania
opiekuna na jedną wędkę;
b) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień
i dziennego limitu połowu, osoby pełnoletniej,
posiadającej kartę wędkarską, metodą
spinningową i muchową. Przekazanie
uprawnień nie wyklucza wędkowania
opiekuna na jedna wędkę.

zapaleniecxd

• Full Member
Na ile wędek moge łowić?
« Odpowiedź #2 dnia: July 21, 2012, 14:32:17 PM »
smolar97Witam mam 15 lat ukończone w tym roku i tu nasuwa się pytanie płace połowe składki i ta babka u której opłacam mówi  że moge łowić tylko na 1 wędke czy to prawda? Czy moge łowić na 2 wędki?

No własnie .
Ja mam 17 , więc już łowie sobie na 2x .
Ale gdy robiłem karte ( tzn. rok temu ) szefunio (czyt. prezes ) ciągle nawijał mi że moge łowic aby na jedna wędke ...

A ile kroc czytalem regulamin nic takiego nie było , może uznają jakieś stare zasady ... nie mam zielonego pojęcia.

antoni

• Hero Member
Na ile wędek moge łowić?
« Odpowiedź #3 dnia: July 21, 2012, 15:09:38 PM »
mając ukończone 14 lat oraz opłacone składki możesz wędkować w dzień na dwie wędki metodą sprawikowo-gruntowa, ale w nocy, do 16 roku życia musisz mięc zapewnioną opiekę osoby upoważnionej do takiej opieki.

szunaj42

• Opiekunowie prezentacji
  • Sr. Member
Odp: Na ile wędek moge łowić?
« Odpowiedź #4 dnia: January 03, 2014, 20:45:28 PM »
każdy członek PZW ma prawo wędkować na dwie wędki metodą spławikowa lub gruntową , wiek tutaj nie ma nic do rzeczy , ja nie wiem ,co za ludzie pracują w tych małych komórkach PZW ,że takie kity tym młodym wędkarzom pociskają. Odnawiam temat  celowo .

arturzak

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: January 04, 2014, 09:49:43 AM »
każdy członek PZW ma prawo wędkować na dwie wędki metodą spławikowa lub gruntową , wiek tutaj nie ma nic do rzeczy , ja nie wiem ,co za ludzie pracują w tych małych komórkach PZW ,że takie kity tym młodym wędkarzom pociskają. Odnawiam temat  celowo .

Wiek akurat ma tutaj znaczenie ponieważ do lat 14 może wędkować na dwie wędki posiadając zezwolenie lecz wyłącznie pod opieką osoby posiadającej kartę wędkarską ( nie mówimy tutaj o metodzie spiningowej ponieważ wtedy dopuszczalny jest połów tylko na jedną wędkę )

sidek1

• Full Member
« Odpowiedź #6 dnia: January 17, 2014, 13:06:44 PM »
Wiek akurat ma tutaj znaczenie ponieważ do lat 14 może wędkować na dwie wędki posiadając zezwolenie lecz wyłącznie pod opieką osoby posiadającej kartę wędkarską.

Dodać należy że od opiekuna wymagana jest tylko karta wędkarska.
Tak więc opiekun nie musi mieć opłaconych składek członkowskich (o ile nie wędkuje :) )

A "bajka" o jednej wędce dla młodzieży który nie ma ukończonych 14 lat, wzięła się ponieważ:
-regulamin dopuszcza wędkowanie młodzieży do lat 14 na jedną wędkę nie będącymi członkami PZW (RAPR II. PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW art 6 a) i b) )
I "ślepy" widzi tylko ten zapis :)

stasik113

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: March 24, 2014, 16:24:10 PM »
Witam ja w tym roku mam taki sam problem...
W moim kole wciskają mi, że mogę łowić na 1 wędkę. Kiedyś kłóciłem się z nimi, czytałem im regulamin, ale oni upierali się, że oni wiedzą lepie, bo oni są w komisji egzaminacyjnej, przechodzą szkolenia itp...
Do naszej rozmowy wtrącił się mężczyzna który właśnie wszedł i powiedział, że on razem z synem(chyba 14 lub 15 letnim) łowią obydwoje na 2  wędki i nigdy nie mieli problemów przy kontroli. Prezes koła i cała jego ,,banda'' powiedzieli, że mieli po prostu szczęście, że nie trafili na porządnego strażnika...
Więc nie wiem co robić, bo nie chcę zapłacić mandatu...

radoslaw84

• Full Member
« Odpowiedź #8 dnia: March 25, 2014, 09:37:20 AM »
Witam.
Kolego zgodnie z RAPR jest napisane tak jak wyżej Ci już napisali możesz wędkować na dwa kije tylko nie możesz wędkować w nocy jeżeli nie ukończyłeś 16 roku życia sam. Musi być z tobą opiekun.
Co to za dziadki tam u ciebie siedzą że nie znają prostych przepisów. Musicie zmienić prezesa i jego bandę.

Strażnik SSR

jkarp17

• Hero Member
    • Monster Fishing Polska
« Odpowiedź #9 dnia: March 25, 2014, 10:44:45 AM »
Kolego Radosławie
Jeśli udzielasz odpowiedzi ( oczywiście poprawnej ale połowicznie ) dopisz wszystko z tego tematu czyli połów dwoma wędkami.
Bez zbędnego cytowania przepisów :
Możesz łowić na dwie wędki spławikowe, dwie gruntowe, dwie żywcówki ze spławikiem, na dwie wędki razem czyli spławikowa i gruntowa. Oczywiście należy zapoznawać się z regulaminami łowisk bo czasem pojawiają się dziwne kwiatki w postaci - tylko połów na jedną lub dwie wędki spławikowe lub inne dziwne zapisy.
Nigdy nie możesz używać drugiej wędki czyli na nią łowić jeśli spiningujesz lub łowisz muchówką.
Co prawda ja niedawno usłyszałem, że młodzieży do lat 16 nie wolno łowić na żywca i to od skarbnika koła he he. Więc o tej jednej wędce wrażenia aż tak bardzo na mnie nie robi.
Należy tylko dodać, że ten zakaz być może obowiązuje na jakiejś konktretnej wodzie o czym stasik113 nam nie wspomniał.
JK

stasik113

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: March 25, 2014, 16:31:12 PM »
Chodziło mi o wody wszystkie wody pzw.

jkarp17

• Hero Member
    • Monster Fishing Polska
« Odpowiedź #11 dnia: March 25, 2014, 17:58:45 PM »
No to jak PZW patrz mój post  >:(
JK

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.