Metody połowu - rady, porady, sprzęt, zanęty, przynęty > Gruntowa

koszyk czy ciezarek?

(1/1)

adem:
Jestem poczotkujocym wedkarzem,i mam pytanie jezeli chodzi o zasiadke na karpie.Niewiem czy lepiej uzywac jako obciozenia koszyka wypelnionego zaneto,czy samego ciezarka[oczywiscie po uprzednim zaneceniu obszaru w polu zestawu]Niewiem ale wydaje mi sie ze koszyk bardziej odstrasza niz sam ciezarek?

arnie:
karpiarze nie uzywają koszyczków ponieważ przynęta leży nieruchomo niekiedy przez wiele godzin, a zanęta z koszyczka uwalnia się w kilkanaście minut. Jeśli zanęciłeś jedno miejsce to koszyczek zanętowy bedzie zbędy. Lepiej zastosować ciężarek, lub ciężarek z miejscem na atraktor.

rodryg:
Sam ciężarek - do karpoiwego łowienia nie używaj patyków z agrafką do których doczepia sie koszyki, ani sprężyn. Zanętę możesz podawać w PVA (specjalne torebki rozpuszczające się w wodzie - doskonałe do nęcenia karpi)

mistrzzen:
jeśli będziesz łowił jak rasowy karpiarz i trzymał zestaw cały dzień w wodzie to urzyj ciężarka, ale ty jesteś początkujący wię pewnie będziesz przerzucał zestaw co jekies 30 - 60 minut. W tym wypadku lepiej urzyć koszyczka

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej