Sport > Zasady organizacji sportu wędkarskiego

Zmniejszony wymiar ochronny na zawody

(1/4) > >>

jakto:
Na jakiej podstawie zmniejszane są wymiary poniżej ustawowego na zawodach wędkarskich i kto może to zrobić w zgodzie z obowiązującym prawem ?

robocek:

--- Cytat: jakto w October 12, 2014, 10:13:55 AM ---
Na jakiej podstawie zmniejszane są wymiary poniżej ustawowego na zawodach wędkarskich i kto może to zrobić w zgodzie z obowiązującym prawem ?

--- Koniec cytatu ---

Może to zrobić tylko ustawodawca.PZW może tylko zwiększyć ustawowy wymiar w górę,nigdy w dół i tylko na wodach będących w gestii  tegoż związku.Lecz cóż,dla "pogromców "rybiego drobiazgu na zawodach liczy się tylko waga.Organizować zawody na żywej rybie i zgodnie z ustawowo  obowiązującymi wymiarami-tak być powinno.

piotr_0206:
Cuda się zdarzają. U nas w kole.kol. prezes zezwoli zabrać ze sobą  na zawody żywca. Temat będzie wkrótce poruszony na ogólnym forum.

jakto:
Na jakiej podstawie zostały zmniejszone wymiary  ochronne poniżej ustawowego na zawodach Muchowego  GPP  oraz MMP 2014  ? Czy Pan Rzecznik prasowy  ZG PZW  może coś na ten temat napisać oraz dlaczego punktowano zawodników mierząc ryby poniżej wymiaru ochronnego regulowanego ustawą co za tym idzie niestosując się do Uchwały w sprawie  Zmiany zasad rozgrywania zawodów eliminacyjnych w dyscyplinie muchowej do Grand Prix Polski na 2015 rok w sezonie 2014.  ?

jacek_plachecki:
Podpisuję się również pod tym pytaniem , bardzo prosząc Pana rzecznika PZW aby przedstawił, jakie jest w tej sprawie stanowisko Zarządu Głównego naszego stowarzyszenia ?  Wymiary ochronne ryb, które organizatorzy wędkarskiego sportu muchowego bardzo często stosują na zawodach obniża się    do 20 cm (chodzi o pstrągi potokowe i lipienie). Czy tak wolno robić i na jakiej podstawie obowiązującego w Polsce prawa ?
Z poważaniem
Jacek Płachecki

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej