Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zakaz połowu na przynęty powyżej 5 cm - bubel w Pozwoleniu  (Przeczytany 27703 razy)

tejot

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
Zakaz połowu na przynęty powyżej 5 cm - bubel w Pozwoleniu
« dnia: February 03, 2023, 11:08:00 AM »
Witam.

Chciałbym poruszyć kwestię bubla regulaminowego jaki pojawił się w pkt 8 Przepisów Ogólnych Pozwolenia na 2023 r. PZW Okręg Wrocławski.

O ile sama idea zakazu połowu na przynęty powyżej 5 cm w trakcie okresu ochronnego szczupaka i sandacza, czyli od 1 stycznia do 30 kwietnia, jest słuszna, o tyle interpretacja pomiaru przynęt (do długości wlicza się ster/czeburaszka/główka oraz kotwiczka/haczyk) to już po prostu absurd sprawiający, że zdecydowana większość woblerków i błystek na pstrąga, klenia czy jazia, jest w Okręgu Wrocławskim zakazana do 30 kwietnia!

Najzabawniejsze jest to, że treść artykułu 8 jest po prostu kopią zapisu, jaki wprowadzono w Okręgu Mazowieckim w 2018 bodajże roku! Tam wojna o zmianę interpretacji (wreszcie długość przynęty wyznacza korpus) trwała około 4 lat. Mam nadzieję, że u nas uporamy się z tym bublem szybciej. Dlatego proszę wszystkich kolegów wędkarzy, miłośników pstrągów, kleni i jazi, o pisanie maili w tej sprawie do Zarządu Okręgu. Może jak im zasypiemy skrzynkę mailową, to ktoś się tam w łeb walnie i ten absurd poprawi.

ps.
Poniżej link do nowej interpretacji długości przynęt obowiązującej w Okręgu Mazowieckim PZW. Moim zdaniem warto się na tę interpretację powoływać pisząc do naszego Zarządu.

https://ompzw.pl/news/zmiana-interpretacji-pomiaru-przynety-do-5cm?fbclid=IwAR3UA7wuwxRRGlyKX7VWlbUUQrgJuj9MbGzJBzjeUuEpQ3giwesd0WzD568 

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.