Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Jezioro Niesłysz  (Przeczytany 2948 razy)

piotr_gruszeczka

• Full Member
Jezioro Niesłysz
« dnia: October 18, 2016, 19:22:47 PM »
Przy okazji odbywającego się przez 3 dni w październiku 2016 r zakończenia sezonu, połączonego ze sprzątaniem dna jeziora Niesłysz, pokusiłem się na podstawie obserwacji o skromne pokazanie spod wody tego jeziora jako łowiska.

http://www.youtube.com/watch?v=HVDiyh2S7Y8

Jezioro Niesłysz z tego co zobaczyłem jest średnio rybnym jeziorem typu szczupakowo - linowego. Woda jeziora charakteryzuje się dużą przejrzystością (3 - 4 metry), dzięki czemu litoral sięga tam aż do ok 7 metrów głębokości. Zarówno trzcinowiska jak i litoral zajmują na tym jeziorze duży procentowo obszar. Przeciętna głębokość jeziora poza litoralem i podwodnymi górami to około 10 metrów. W jeziorze jest również duży rejon z głębią sięgającą prawie 40 metrów.

Litoral jeziora składa się głównie z łąk ramienicowych, moczarki kanadyjskiej, egerii i wywłócznika kłosowego. Występują w nim licznie szczeżuje, racicznice, oraz raki, niestety pręgowane. Ze świata ssaków w wodzie spotkać można bobry, a ptaki dominujące na akwenie to łabędzie, łyski i kurki wodne.

Ichtiofauna to szczupaki (także spore), okonie (są też duże) i węgorze, oraz ukleja, płoć, piękna i liczna wzdręga, leszcz i lin, którego o czym przekonałem się pływając również w nocy jest całkiem sporo. Zaobserwowano również amura, które to ryby ponoć dostały się do jeziora po tym, jak otwarto przejście pomiędzy nim a kanałem Ołobok.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.