Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Mapa wędkarza  (Przeczytany 3523 razy)

witold65

• Newbie
  • *
Mapa wędkarza
« dnia: May 01, 2017, 21:38:54 PM »
witam wszystkich wędkarzy, na pewno każdy wie, gdzie i na jakich zbiornikach może łapać ryby, ale czy na pewno ????? że każde koło opisuje na jakich wodach można łapać i na jakich odcinkach to wiemy ale czy wszyscy się orientują, tak na 100% na pewno nie.

Proponuję by każde koło w Polsce stworzyło własną mapę połowów z zaznaczeniem zbiorników, i odcinków rzek, kanałów ,gdzie  można łowić a gdzie jest zakaz, na pewno bardzo by to ułatwiło wędkarzom dojazd od dalszych odcinków i nie kolidowało z innymi kołami, a może już jakieś koła posiadają takie mapy, super by było mieć taką mapę w telefonie, jako aplikacje. To na pewno byłby hit wędkarski .

jakubk

• Full Member
Odp: Mapa wędkarza
« Odpowiedź #1 dnia: May 02, 2017, 07:16:03 AM »
Taka mapa lub aplikacja powinna być już dawno stworzona, w końcu płacimy składki.

swzaman32

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: May 02, 2017, 10:35:29 AM »
Macie Panowie racje! Ale kto ma to zrobić? O składki to cały czas się dopytują ale coś dla członków PZW to już się nie chce!

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: May 02, 2017, 18:24:55 PM »
Jadąc gdzieś łowić musisz mieć zezwolenie. W zezwoleniu są wyszczególnione wody i zakazy na tych wodach, wystarczy przeczytać. Z moich rozmów z wędkarzami wynika, że 80% nie czyta tego co pisze w zezwoleniu na temat wód.

patriota

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: May 02, 2017, 22:15:44 PM »
Jest to poważny problem ponieważ nie wszystkie wody należą do PZW .Mapki dzierżawionych wód okręgu lub koła PZW powinny być ogólnodostępne .Są w Polsce wody państwowe na które nie jest potrzebne zezwolenie lecz tylko Karta Wędkarska. Kontrolujący nie ma  prawa żądać wtedy od nas zezwolenia a tym bardziej Karty Członkowskiej i opłat.Są również wody prywatne oraz innych dzierżawców.Rozumiem że są jeszcze tablice informacyjne ,ale nie zawsze.Mapki wykazu wód są niezbędne.Podam przykad;koło dzierżawi jeden ze stawów a obok jest kilka . Na którym wędkować.

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: May 08, 2017, 07:40:53 AM »
w moim kole jest taki przypadek - jest kilkanaście stawów, są ponazywane ale za chiny nie wiem który jest który choć wiem gdzie są wszystkie. Jednak uważam że to pierdoła i tyle.

Podam przykad;koło dzierżawi jeden ze stawów a obok jest kilka . Na którym wędkować.

Co do mapek - pomysł fajny i uważam że każdy czynny członek koła na kolanie takową narysuje i zaznaczy co i gdzie. Wymóg mapki to chyba dla przyjezdnych bo to obowiązkiem członka PZW jest posiadanie wiedzy gdzie może wędkować, a gdzie nie - wb1119 napisał że każde koło czy okręg daje listę łowisk.
Już sobie wyobrażam mapkę w wersji papierowej np: OM  ;)
boję się, ssr...m

maksm

• Full Member
« Odpowiedź #6 dnia: May 08, 2017, 19:35:53 PM »
U nas w kole jest pozwolenie na łowienie na kilka wód ale ja łowie na dwóch bo nie wiem jak reszta się nazywa więc mapki by się przydały:)

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: May 09, 2017, 13:24:01 PM »
Przecież można wejść w google lub zumi i poszukać zbiornika wodnego. Widziałem mapki papierowe niektórych okręgów, może zanim się napisze na forum, warto sprawdzić w swoim okręgu. Osobiście mam mapkę kaliskiego i jeszcze innego /nie chce mi się grzebać w mapkach żeby zobaczyć/

dziadznadwody

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: May 09, 2017, 18:51:59 PM »
Kolego "patriota" nie wprowadzaj ludzi w błąd nie ma czegoś takiego jak wody publiczne bez zezwolenia . Jeżeli woda publiczna nie ma urzytkownika rybackiego RZGW może wydać zezwolenie bezpłatne na dany obwód rybacki ale wędkarz zgodnie z ustawą o rybactwie śródlądowym ma obowiązek posiadać zezwolenie w formie papierowej lub elektronicznej . http://www.gk24.pl/turystyka/atrakcje-turystyczne/a/gdzie-mozna-wedkowac-za-darmo-rzgw-wydaje-bezplatne-pozwolenia,9930558/  i  http://www.poznan.rzgw.gov.pl/obwody-rybackie/wedkarstwo   tak dla przykładu . Myślisz ,że dlaczego wydawali bezpłatne zezwolenia ? Bo ustawa wymaga zezwolenia mimo że nie ma opłaty na daną wodę . Co do mapek niektóre okręgi udostępniają mapki ( bo to okręg jest uprawnionym do rybactwa i to jego wody ,a nie kół ) na swoich stronach . Reasumując mapki na niektóre wody można znaleźć ,a zezwolenie na każdą wodę trzeba mieć .  ;D chyba że ktoś ma za dużo kasy i nie chce mu się ruszyć d... po darmowe .
« Ostatnia zmiana: May 09, 2017, 19:00:23 PM wysłana przez dziadznadwody »

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.