Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zbiornik Pogoria 3 w Dąbrowie Górniczej  (Przeczytany 3211 razy)

piotr_gruszeczka

• Full Member
Zbiornik Pogoria 3 w Dąbrowie Górniczej
« dnia: October 19, 2016, 21:18:39 PM »
Jest to zbiornik pochodzenia antropologicznego - zalana była kopalnia piasku. Duży, o powierzchni ok 200 ha. Woda o sporej przejrzystości, dno piaszczyste, w większości pokryte w strefie litoralu łąkami ramienicowymi. Na większej głębokości dno pokryte warstewką mułu, poza podwodnymi górkami i grzbietami. Głębokości przeciętne około 8 metrów w części północnej, w południowej 3 do 5 metrów, najgłębsze miejsca w narożniku, na tzw "słupach" - około 18 metrów.

Znam ten zbiornik dobrze (nurkuję w nim często z kamerą) i mogę polecić go z czystym sumieniem wędkarzom. Rybostan bardzo bogaty (jezioro solidnie zarybiane) - występują w nim piękne płocie, ławice bardzo dużych okoni, dużo węgorza, leszcza, dużo suma, szczupaka (sporego) i amura. Prawdziwą perełką dla wędkarzy są ogromnej wielkości karpie (moi dobrzy znajomi od kilku lat), które pokazuje poniższy film:

http://www.youtube.com/watch?v=q6PMPbtS4VA

P.S. Chciałbym od czasu do czasu, maksymalnie kilka razy w roku opowiedzieć Wam w ten sposób o jakimś akwenie. Jeżeli jednak uważacie, że posty opowiadające o akwenach i ich ichtiofaunie są na tym forum nieodpowiednie to po prostu dajcie znać. Nie będę już wtedy ich wstawiał więcej.

Pozdrawiam
Piotr

doczu

• Jr. Member
  • **
Odp: Zbiornik Pogoria 3 w Dąbrowie Górniczej
« Odpowiedź #1 dnia: December 28, 2016, 19:06:51 PM »
Wrzucaj wrzucaj. Miło jest po czytaniu narzekaczy, ze ryby nie ma, zobaczyć, że jednak coś tam pływa :)
A swoją drogą bardzo mnie ciekawią moje okoliczne zbiorniki.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.