Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: jak założyć koło wędkarskie?  (Przeczytany 13219 razy)

demol

• Newbie
  • *
jak założyć koło wędkarskie?
« dnia: September 17, 2010, 12:00:12 PM »
Mam serdeczną prośbę , a mianowicie mamy zbiornik wodny ,który powstał na łące kolegi. Bobry zrobiły swoja robote jest to bardzo fajne miejsce na zarybienie i przyjemnego wedkowania. W zwiazku z tym chcielibyśmy zawiazac koło wędkarskie i.... co dalej? Jak to zrobic? Prosze o pomoc i porady.Z góry serdecznie dziekuję.

tomjas78

• Hero Member
« Odpowiedź #1 dnia: September 17, 2010, 20:23:45 PM »
demolMam serdeczną prośbę , a mianowicie mamy zbiornik wodny ,który powstał na łące kolegi. Bobry zrobiły swoja robote jest to bardzo fajne miejsce na zarybienie i przyjemnego wedkowania. W zwiazku z tym chcielibyśmy zawiazac koło wędkarskie i.... co dalej? Jak to zrobic? Prosze o pomoc i porady.Z góry serdecznie dziekuję.
 A po co chcesz zakładać koło . Jako prywatny właściciel łąki możesz zarybić zbiornik i za opłatą pozwolić łowić wędkarzom " wędkarzom " -powtarzam , bo jak badylarzy wpuścicie to wam wszystko powyciągaja .

antoni

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: September 18, 2010, 08:55:41 AM »
Koła PZW nie zaklada się po to, by wspólnie, tzn. w kilka osob zagospodarować i wykorzystywać jakiś zbiornik wodny, ale po to by wspólnie, minimum w 15 osob, zgodnie z Ustawą o stworzyszeniach i Statutem PZW, realizować cele statutowe Związku na określonym terenie. Koło PZW na wniosek grupy inicjatywnej, która liczy minimum 15 osob i deklaruje chęć przynależności do PZW, tworzą zarządy okregów, określając w swojej uchwale teren działania koła, liczbę minimalna jego członków (do osiągnięcia i utrzymania) oraz zakres sprawowanej opieki nad wodami. W tym sensie ma to być woda PZW, a nie prywatny akwen, bo takich akwenów PZW nie utrzymuje i nie zagospodarowywuje. Chyba, że ich właściciel przekaże taką wodę w dzierżawę lub w użytkowanie dla okregu PZW, a ten przekaże ją pod opiekę danego koła, okreslając przy tym zakres tej opieki oraz plan zagospodarowania pozyskanej wody.

okonopstrag

• Hero Member
Odp: jak założyć koło wędkarskie?
« Odpowiedź #3 dnia: November 03, 2021, 17:12:15 PM »
Dokładnie tak jak piszą. By użytkować wodę, i to na prywatnym polu nie trzeba zakładać koła PZW. Można założyć stowarzyszenie - wymagane 7 osób, a można samemu. No i najpierw czy ta woda wogóle może być wydzierżawiona? Bo właściciel pola może powiedzieć NIE, i z koła itd co przyjdzie?
Artur S.

okonopstrag

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: December 02, 2021, 09:53:22 AM »
Panowie mam dylemat.
pomijam problem techniczny, a chcę byśmy tu omówili zapis regulaminu koła PZW.

1. Zasady organizacyjne koła
§ 1.
5. Powołanie koła może nastąpić z inicjatywy własnej zarządu okręgu lub 15 osób,
zwanych dalej inicjatorami. Zarząd okręgu może odmówić inicjatorom powołania koła
podejmując stosowną uchwałę z uzasadnieniem.
5.1 . Wniosek w sprawie powołania, inicjatorzy składają wraz z następującymi
załącznikami:
1/ listą inicjatorów wraz z deklaracjami przynależności do PZW,
2/ informacją o terminie i miejscu wyznaczenia zebrania założycielskiego.
5.2 Zebranie założycielskie obraduje, z udziałem członka zarządu okręgu, według
następującego porządku :
1) otwarcie zebrania przez członka zarządu okręgu,
2) wybór przewodniczącego i sekretarza zebrania,
3) uchwalenie planu pracy „koła w organizacji” oraz jego budżetu,
4) wybór władz i organów „koła w organizacji”: prezesa zarządu, zarządu oraz komisji
rewizyjnej i sądu koleżeńskiego .
5.3 Zarząd okręgu, w terminie 30 dni od daty odbycia zebrania założycielskiego, jeśli co
najmniej 20 osób jest członkami „koła w organizacji” podejmuje, w obecności
przedstawicieli zarządu „koła w organizacji” uchwałę o powołaniu koła PZW.

Zgodnie z tym zapisem ile muszę mieć osób na zebraniu założycielskim?
15 czy 20 inicjatorów koła?

pytam się o minimalną ilość.

ponieważ jak wiadomo wielu che, ale nie chce chodzić na zebrania. wielu też w danym czasie nie będzie mogło bo pracuje. Tak w niedzielę tez się pracuje.

Dlatego też pytam się Was.

bo osoby z ZG PZW mimo że to ustaliły, jak są pytane to mówią że one nic do tego nie mają :-D

a jest mi to bardzo potrzebne, by powołać koła i dbać o wody, by kasa wędkarzy opłacających składki, która jest w kole szła na zarybienia dodatkowe zgodnie z operatem. By pozyskać kasę na ten cel, i zarybić zgodnie z operatem materiałem podchowanym, a nawet tarlakami zgodnie z operatem na te wody. Co pozwoli odbudować stada tarłowe tych ryb.
Każdy wędkarz co opłacił składkę członkowską zostawia w kole 30-45% jej wartości. czyli płacąc pełna bez zniżek zostawiamy 35-45 zł. cześć można przeznaczyć na dodatkowe zarybienia i na infrastrukturę wędkarską.
Artur S.

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: December 02, 2021, 21:02:21 PM »
15 występuje z wnioskiem o założenie koła, a na pierwszym zebraniu wyborczym musi być minimum 20.

okonopstrag

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Wczoraj o 18:53:01 »
15 występuje z wnioskiem o założenie koła, a na pierwszym zebraniu wyborczym musi być minimum 20.

Jak to wydedukowałeś?
bo ja to widzę że 15 osób, tak jak nawet na walnym wyborczym by wybrano cały skład organów. jak jest np 14 rezygnują z sądu koleżeńskiego, bo tak statut pozwala.

a 20 członków misi mieć koło. many na listach 26, ale na założycielskim nie wszyscy chcą być, tak jak i na walnych w kołach.
Artur S.

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Wczoraj o 19:48:33 »
Z Sądu może koło zrezygnować pod warunkiem, że jeden Sąd będzie dla kilku kół.
Przepraszam, a co to za członkowie założyciele którzy nie chcą być na zebraniu.
Do tej 15-ki dodaj Komisję Skrutacyjną której członkowie nie mogą kandydować. P{rzepraszam, ale czyżbyś miał sklep wędkarski?

ppiotr

• Opiekunowie prezentacji
  • Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Wczoraj o 20:18:42 »
Kół wędkarskich w Polsce jest pod dostatkiem, można wybrać te, które naszym zdaniem jest najbardziej warte naszej uwagi.  Nowe koła często chcą zakładać osoby, dla których nie dzieje się po ich myśli w obecnych kołach, np. mała grupka tyczkarzy w kole kilkuset osobowym często chce, aby reszta ich sponsorowała, a reszta nie chce.

okonopstrag

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Dzisiaj o 16:37:58 »
Kół wędkarskich w Polsce jest pod dostatkiem, można wybrać te, które naszym zdaniem jest najbardziej warte naszej uwagi.  Nowe koła często chcą zakładać osoby, dla których nie dzieje się po ich myśli w obecnych kołach, np. mała grupka tyczkarzy w kole kilkuset osobowym często chce, aby reszta ich sponsorowała, a reszta nie chce.

nie nie mam sklepu wędkarskiego itd. Tak nie dzieje się po naszej myśli. I nie chodzi tu o zawody wędkarskie a o wydawanie naszej kasy i brak dbania o wody.

np. w kole zostaje 45% składki członkowskiej.
My chcemy połowę tego przeznaczać na dodatkowe zarybienia podchowanym materiałem zgodnie z operatem. Na ten cel chcemy pozyskiwać kasę.
chcemy troszkę zadbać o infrastrukturę wędkarską. Czyli dojazdy do wód Jeden taki zrobiłem przy współpracy z wójtem i WP, pozyskałem na to środki. drugi już częściowo powstał.
zawody
już w przeszłości zrobiłem o puchar wójta, i nic ze składek nie poszło. 10 złoty składka na grilla.
więc budżet zaoszczędzony i można zadbać o wody.

a co do koła z którego pochodzę.
miałem sprawę za to że wójt dał ponad 3000 zł na pracę z młodzieżą i wskazał świetlice gdzie byśmy się z dziećmi spotkali. zarzut "che prowadzić szkółkę wbrew ich woli"
inna sprawa że ich pomawiam. okazało się że wniosek podrobiony na kompie bez podpisu i niby osoba która się zapiera że jego nie złożyła, była u mnie bo go w coś wrabiali itd. ukrywali dowody w sprawie i mataczyli.
teraz mnie pomawiali, i są bezkarni bo zbratali się z przewodniczącym OKR.

a są tak pewni siebie. że wice przewodniczący OKR na fb napisał że cieszy się że nie pozwolili mi puszkę wystawić, itd. że komisja do pozyskiwania środków była niepotrzebna. cieszył się że wszystko oni przegłosowali na nie.

wracając do zarządu i organów koła.
prezes i zarzad to 5 osób
kr to 3 osoby
sk to 3 osoby. wiec łącznie 11 osób.

komisja skrutacyjna to 2-3 osoby. wiec 15 i tak nadto.
Artur S.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.