Dzieci i młodzież > Ogólne

Udział młodych w PZW

(1/2) > >>

pop110wppl:
Witam,
Czasami się zastanawiam, dlaczego nie ma udziału młodych ludzi w życiu kół. Czy udział w zawodach na środkach pływających jest dobry dla młodych wędkarzy? Nie sądzę... jeżeli nie ma się rodziców ustawionych to niestety nie ma się pieniążków na łódkę czy ponton. Nie mówię już o aku plus silniku.

W oczach młodych wędkarzy PZW jest to gro starszych ludzi, którzy nie dbają o całość, ale o siebie. Nie myślą o przyszłości. Ani wód, ani stanowisk.

Jeżeli będziemy, (celowo liczę siebie jako społeczność) wystawiać takie składki dla osób początkujących (ogólnie za wysokie, dla członków również), to nie dziwota, że młode społeczeństwo będzie się brzydziło " legalnego" wędkarstwa.

Moim zdaniem powinniśmy pomyśleć nad zmianami. Narazie małymi krokami powinniśmy propagować wędkarstwo jako sport, turystykę. Jest to czas na relaks a jednocześnie dbanie o przyrodę.

Ja mam wielu młodych ludzi jako znajomych, którzy lubią ze mną przebywać i dzięki ogniskom, bądź wędkowaniu potrafią posprzątać las.

Podążajmy w kierunku przyszłości natury, wędkowaniu i wolności, którą tak uwielbiamy.

Co Wy o Tym sądzicie ?

jakubk:
Tak jak napisałeś: dbają o siebie .....
Kolejna sprawa, która działa przeciw młodym zapisy w regulaminie. Zamiast złagodzić trochę przepisy to cały czas te same i jak młodzi mają się uczyć. Nie rozumiem zapisu, że dziecko do któregoś roku może wędkować w ramach limitu opiekuna i na jedną wędka, opiekun też na jedną (jakoś tak to leci). Ci co to napisali powinni się puknąć w łeb no ile takie dziecko ryb złapie. Co by się takiego stało, że dziecko na dwie i opiekun na 2, a jak ktoś idzie z dwójką dzieci to sam nie połapie i jak ma uczuć.

jakubk:
Kolejna sprawa, więcej niż ta młodzież to złapią mięsiarze.
Ale my nic nie poradzimy. Jak ci co teraz rządzą nie oddadzą władzy innym, tym co będzie zależeć na zbiornikach, rybach, przyjemności z wędkowanie a nie na własnych stołkach to będzie jeszcze gorzej.

wb1119:
Młody na dwie i opiekun na dwie - cztery wędki dla "opiekuna". Czy o to chodzi? Młody ma się uczyć i relaksować a nie nałowić ryb.

jakubk:
No właśnie ma się uczyć. To niech łowi na dwie, na jednej taki zestaw na drugiej taki i obserwuje na co lepiej biorą, przy okazji uczy podzielność uwagi.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej