Nasze PZW > Składki i opłaty

Opłaty przez internet

(1/3) > >>

cyniu181:
Witam, jest 21 wiek i nadal nie można opłacić karty przelewem internetowym, wszyscy członkowie muszą swoje odsiedzieć by kilka znaczków trafiło do karty, takie podejscie doprowadza do opuszczania związku na korzyść prywatnych posiadaczy jezior, poza tym wielu młodych wędkarzy żali się że nie moą znaleść konkretnych kwót do zapłacenia karty, wszelkie opłaty są rozdrobnione  , nie ma konkretnych kwot całościowych, to powoduje zniechecenie do pzw , pewnie pora by zmienić zasady na europejskie .

golden:
Witam,

Po pierwsze należy rozróżnić:
1. Karta wędkarska (wydawana przez organy administracji samorządowej - starostów powiatów i prezydentów miast) - opłata jednorazowa najczęściej 10zł. - wydawana teoretycznie jednorazowo bezterminowo

2. Legitymacja członka PZW - wydawana w Kołach PZW - do niej wklejane są znaczki. Niestety razem ze znaczkami wydawane są również zezwolenia opatrzone znaczkiem hologramowym... tego nie ominiemy przez internet... ;).
Czy to tak dużo czasu te 15min. na wypisanie zezwoleń, uzupełnienie legitymacji o bieżące znaczki i ew. uaktualnienie danych? Na rok? A potem na rybach setki czy tysiące godzin...? Nie dajmy się zwariować....

Wiem, że zaraz ktoś napisze, że musi w kolejkach czekać itp., ...z własnego doświadczenia wiem, że można tak zorganizować wydawanie zezwoleń, aby ludzie nie czekali w kolejkach...

Z wędkarskim pozdrowieniem
Rafał

kiler17:
Cyniu181 - Całkowicie Cię popieram.

Poszedłbym jeszcze dalej wprowadzić terminale i opłaty mobilne i elektroniczną bazę danych członków Związku co pozwoliłoby odejść od papierowych legitymacji i znaczków i ułatwiłoby również kontrole czytnikami przez SSR PSR itp. Obniżyło by znacznie koszty po legitymacja byłaby "dożywotnia" i nie trzeba wydawać kasy(nie małej) na znaczki, koszt to tylko kawałek plastiku, druk i chip.

Czas na wielkie zmiany w Związku a chcąc zmian należy aktywnie uczestniczyć w Walnych Zgromadzeniach i tu mam APEL do młodych członków - weźcie się do działania i zróbcie w Związku wreszcie porządek, inaczej możecie tylko sobie po hejtować w internecie.
Tylko że władze Związku(a w szczególności te oddolne) nie wyrażą zgody bo ograniczy się "szachrajstwo" w szczególności opłat za pracę na rzecz koła, często jest tylko stempelek "Praca wykonana" a nie kwota zapłaty i okręg nie wie ile kasy wpłynęło rzeczywiście do koła.

Golden - Możesz rozwinąć temat: "...z własnego doświadczenia wiem, że można tak zorganizować wydawanie zezwoleń, aby ludzie nie czekali w kolejkach..."
Pochwal się jak zorganizować prace w kołach aby było lepiej i zapisać to w Statucie/Regulaminie pracy koła, aby nikt się od tego nie migał.

wb1119:
killer17, nie posądzaj wszystkich o szachrajstwo, napisz, że w twoim kole, podaj numer koła i okręg, jest szachrajstwo i będzie ok. W moim kole Nr 64 Okręg Mazowiecki, nie ma szachrajstwa.

kiler17:
wb1119 - Uderz w stół to zaraz nożyce się odezwą.  :-\
"W moim kole Nr 64 Okręg Mazowiecki, nie ma szachrajstwa." już się bronisz?

Z mojego doświadczenia życiowego mogę powiedzieć że nie znam osoby mającej dostęp do pieniędzy i ich wydawania, której by ręce nie zaswędziały. A prowadząc kiedyś swoją działalność gospodarczą przez ponad 25 lat nigdy państwa nie oszukałem(mówię o podatkach, zusie itp).
Uczciwość to mój priorytet!!! zawsze był, jest i będzie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej