Dzieci i młodzież > Wędkowanie i udział w zawodach

Na ile wędek moge łowić?

<< < (2/3) > >>

arturzak:

--- Cytat: szunaj42 w January 03, 2014, 20:45:28 PM ---
każdy członek PZW ma prawo wędkować na dwie wędki metodą spławikowa lub gruntową , wiek tutaj nie ma nic do rzeczy , ja nie wiem ,co za ludzie pracują w tych małych komórkach PZW ,że takie kity tym młodym wędkarzom pociskają. Odnawiam temat  celowo .

--- Koniec cytatu ---

Wiek akurat ma tutaj znaczenie ponieważ do lat 14 może wędkować na dwie wędki posiadając zezwolenie lecz wyłącznie pod opieką osoby posiadającej kartę wędkarską ( nie mówimy tutaj o metodzie spiningowej ponieważ wtedy dopuszczalny jest połów tylko na jedną wędkę )

sidek1:

--- Cytat: arturzak w January 04, 2014, 09:49:43 AM ---
Wiek akurat ma tutaj znaczenie ponieważ do lat 14 może wędkować na dwie wędki posiadając zezwolenie lecz wyłącznie pod opieką osoby posiadającej kartę wędkarską.

--- Koniec cytatu ---

Dodać należy że od opiekuna wymagana jest tylko karta wędkarska.
Tak więc opiekun nie musi mieć opłaconych składek członkowskich (o ile nie wędkuje :) )

A "bajka" o jednej wędce dla młodzieży który nie ma ukończonych 14 lat, wzięła się ponieważ:
-regulamin dopuszcza wędkowanie młodzieży do lat 14 na jedną wędkę nie będącymi członkami PZW (RAPR II. PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW art 6 a) i b) )
I "ślepy" widzi tylko ten zapis :)

stasik113:
Witam ja w tym roku mam taki sam problem...
W moim kole wciskają mi, że mogę łowić na 1 wędkę. Kiedyś kłóciłem się z nimi, czytałem im regulamin, ale oni upierali się, że oni wiedzą lepie, bo oni są w komisji egzaminacyjnej, przechodzą szkolenia itp...
Do naszej rozmowy wtrącił się mężczyzna który właśnie wszedł i powiedział, że on razem z synem(chyba 14 lub 15 letnim) łowią obydwoje na 2  wędki i nigdy nie mieli problemów przy kontroli. Prezes koła i cała jego ,,banda'' powiedzieli, że mieli po prostu szczęście, że nie trafili na porządnego strażnika...
Więc nie wiem co robić, bo nie chcę zapłacić mandatu...

radoslaw84:
Witam.
Kolego zgodnie z RAPR jest napisane tak jak wyżej Ci już napisali możesz wędkować na dwa kije tylko nie możesz wędkować w nocy jeżeli nie ukończyłeś 16 roku życia sam. Musi być z tobą opiekun.
Co to za dziadki tam u ciebie siedzą że nie znają prostych przepisów. Musicie zmienić prezesa i jego bandę.

Strażnik SSR

jkarp17:
Kolego Radosławie
Jeśli udzielasz odpowiedzi ( oczywiście poprawnej ale połowicznie ) dopisz wszystko z tego tematu czyli połów dwoma wędkami.
Bez zbędnego cytowania przepisów :
Możesz łowić na dwie wędki spławikowe, dwie gruntowe, dwie żywcówki ze spławikiem, na dwie wędki razem czyli spławikowa i gruntowa. Oczywiście należy zapoznawać się z regulaminami łowisk bo czasem pojawiają się dziwne kwiatki w postaci - tylko połów na jedną lub dwie wędki spławikowe lub inne dziwne zapisy.
Nigdy nie możesz używać drugiej wędki czyli na nią łowić jeśli spiningujesz lub łowisz muchówką.
Co prawda ja niedawno usłyszałem, że młodzieży do lat 16 nie wolno łowić na żywca i to od skarbnika koła he he. Więc o tej jednej wędce wrażenia aż tak bardzo na mnie nie robi.
Należy tylko dodać, że ten zakaz być może obowiązuje na jakiejś konktretnej wodzie o czym stasik113 nam nie wspomniał.
JK

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej