Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: wprowadzenie elektronicznego rejestru wędkarzy  (Przeczytany 49190 razy)

ciernik

 • Full Member
 • ***
 • Wiadomości: 35
Odp: wprowadzenie elektronicznego rejestru wędkarzy
« Odpowiedź #15 dnia: December 15, 2015, 21:54:48 PM »
WITAM - mam przed sobą Kartę Ewidencji Wędkarza , gdzie w części ,,opisowej"powołują się na Uchwałę Z G nr.98 z dnia 21 11 2015 , która to jest   ZATWIERDZONA UCHWAŁĄ ZARZĄDU GŁÓWNEGO w dn.  18 GRUDNIA  2015 . - dobre !!!

Witam! kolego jak możesz to wstaw foto lub skan "twojego" wzoru karty, bo widzę że w skali kraju pojawiły się różnego rodzaju wzory Kart informacyjnych  - będzie mi niezbędna do skierowania pisma do GIODO!

uszy

 • Sr. Member
 • ****
 • Wiadomości: 55
Odp: wprowadzenie elektronicznego rejestru wędkarzy
« Odpowiedź #16 dnia: December 16, 2015, 08:04:25 AM »
WITAM  - kolego ,,ciernik " . Wchodząc na stronę ZG PZW masz po lewej stronie Wiadomości Okręgów . Okręg OPOLE pokazuje tą kartę - moja jest identyczna . POZDRAWIAM !

uszy

 • Sr. Member
 • ****
 • Wiadomości: 55
Odp: wprowadzenie elektronicznego rejestru wędkarzy
« Odpowiedź #17 dnia: December 16, 2015, 08:51:33 AM »
W temacie - to tak samo , jak z wyborem ,,do przodu " dwóch sędziów T K . A co będzie, gdy 18 grudnia nie zaklepią uchwały ? - No k..wa sejm na Twardej !

notecdm

 • Opiekunowie prezentacji
 • Jr. Member
 • *****
 • Wiadomości: 14
  • Mapy łowisk wędkarskich
Odp: wprowadzenie elektronicznego rejestru wędkarzy
« Odpowiedź #18 dnia: December 16, 2015, 09:19:22 AM »
Karta udostępniona przez Okręg w Opolu różni się nieznacznie choć istotnie od karty udostępnionej jako załącznik do uchwały ZG. Swoją drogą nasza wiedza na ten temat się kończy. Nie wiemy jako wędkarze jak będą administrowane i przetwarzane te dane przez firmę zewnętrzną.
Ja osobiście na podstawie nikłej wiedzy jaką posiadam w tym temacie boję się przekazywać swoje choćby podstawowe dane osobowe w formie tej karty.
Uważam, że dla tak poważnego przedsięwzięcia przydałaby się konsultacja ZG PZW i opinia Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych odnośnie poprawności tego systemu.

ciernik

 • Full Member
 • ***
 • Wiadomości: 35
Odp: wprowadzenie elektronicznego rejestru wędkarzy
« Odpowiedź #19 dnia: December 17, 2015, 03:08:49 AM »
W Gorzowie jest takiego wzoru
Karta informacyjna wędkarza
na potrzeby centralnego rejestru członków Polskiego Związku Wędkarskiego w systemie eOkon.pl

Art. 36 ust. 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) nakłada na Polski Związek Wędkarski (PZW), jako administratorów danych osobowych, obowiązek zastosowania środków technicznych i organizacyjnych zapewniających ochronę przetwarzanych danych osobowych członków PZW odpowiedni do zagrożeń oraz kategorii danych objętych ochroną, a w szczególności nakłada obowiązek zabezpieczenia danych osobowych jego członków przed ich udostępnieniem osobom nieupoważnionym, zabraniem przez osobę nieuprawnioną, przetwarzaniem z naruszeniem ww. Ustawy oraz zmianą, utratą, uszkodzeniem lub zniszczeniem. Zgodnie Art. 36 ust. 2 ww. Ustawy PZW zobowiązany jest prowadzić dokumentację opisującą sposób przetwarzania tych danych oraz środki, o których mowa w ust. 1. W celu realizacji obowiązków wynikających z Ustawy o ochronie danych osobowych PZW nakazuje wszystkim członkom wypełnienie poniższej Karty informacyjnej.   

Karta Informacyjna wędkarza na potrzeby centralnego Rejestru Członków PZW w systemie eOkon.pl

1.   Imię ………………………………………………………………………………………………….………………
2.   Nazwisko ……………………………………………………………………………………………………………
3.   Adres e-mail ……………………………………………………………………………….………………………
4.   Nazwa koła wędkarskiego   …………………….…………………………………………………………………
5.   Numer karty wędkarskiej ………….……………… wydanej przez ……………………………………………
6.   Numer legitymacji PZW ………………………………..…………………………………………………………
7.   Data wstąpienia do PZW …………………………………………………………………………………………
8.   Adres zamieszkania (ulica, nr domu/mieszkania, kod pocztowy, miasto) …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..………………………
9.   Pełnione funkcje w kole/okręgu/naczelnie i od kiedy (data) ….…………………………………………………………………………………….………………………………

….…………………………………………………………………………………………..…………………………
10.   Odznaczenia nadane przez okręg / odznaki krajowe (złota z wieńcami, złota, srebrna) / Członek Honorowy PZW
……………….………………………………………………………………………………………………………

….……………………………………………………………………………………………………………………
11.    OŚWIADCZENIE CZŁONKA PZW
Niniejszym wyrażam zgodę na:
a)   dostarczanie drogą elektroniczną na wskazany powyżej adres poczty elektronicznej informacji o zmianie Regulaminu Członkostwa w PZW oraz informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (informacje handlowe),
b)   przekazanie przez PZW do administratora systemu eOkon.pl moich danych osobowych zawartych w Karcie Informacyjnej oraz na przetwarzanie moich danych osobowy dla potrzeb działań marketingowych podejmowanych przez administratora systemu eOkon.pl oraz PZW, a w szczególności informacje na temat organizowanych zawodów wędkarskich, zarybieniach, akcji marketingowych, akcji charytatywnych, inicjatyw oddolnych i innych  podejmowanych przez PZW.
c)   przetwarzanie przez administratora systemu eOkon.pl danych osobowych podanych przeze mnie w Karcie Informacyjnej oraz innych dokumentach rejestracyjnych dla celów prowadzenia Rejestru Członków PZW w systemie eOkon.pl,
                                                                                                    Data oraz czytelny podpis wędkarza
                                                          ……………………………………………………….………………………………………………..
                                                       Podpis osoby przyjmującej Kartę Informacyjną w imieniu Koła PZW
                                                       ……………………………………………………….………………………………………………..
                                                    Podpis osoby przyjmującej Kartę Informacyjną w imieniu Okręgu PZW


Rzecznik Prasowy ZG PZW

 • Administrator
 • Sr. Member
 • *****
 • Wiadomości: 50
Odp: wprowadzenie elektronicznego rejestru wędkarzy
« Odpowiedź #20 dnia: December 17, 2015, 11:05:26 AM »
Myślę, że niektórzy Koledzy zbyt emocjonalnie podchodzą do sprawy. Podjęte przez Zarząd Główny działania, są pierwszym etapem stworzenia elektronicznego centralnego rejestru członków PZW. W tym celu konieczne jest przekształcenie „papierowych” kartotek na wersję elektroniczną. Takie działanie wymaga uzyskania „oświadczenia-zgody” na przetwarzanie danych osobowych.
Opracowywana ankieta nie jest niczym innym, jak tylko uaktualnieniem w sposób jednakowy dla wszystkich jednostek organizacyjnych, posiadanych kartotek członków PZW oraz zgodnie z wymogami ustawowymi umożliwi okręgom utworzenie baz danych.
W związku z tym, w dniu 26 listopada Prezydium ZG podjęło Uchwałę nr 98 w sprawie wprowadzenia elektronicznej bazy danych członków PZW oraz tworzenia bazy danych przez Okręgi PZW. Jako załącznik do uchwały dołączony został projekt ankiety dostarczonej przez firmę, która opracowuje system. Ze względu na to, że oświadczenie w niej zawarte wykraczało poza założone cele oraz budziło wiele zastrzeżeń pod względem zgodności z Ustawą o ochronie danych osobowych, został opracowany i przesłany wzór obowiązującej ankiety, którego ostateczna wersja zostanie zatwierdzona przez Zarząd Główny na posiedzeniu w dniu 18 grudnia br.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i wnioskom wędkarzy, centralny rejestr poprzez jego rozbudowę, ma w przyszłości umożliwiać na przykład wykupowanie znaków i prowadzenie rejestrów połowu przy pomocy aplikacji telefonicznych czy też przekształcenie dokumentów takich jak zezwolenia i legitymacja członkowska na formę „plastikowej karty” ze wszystkimi możliwościami jakie oferuje internet. Jednakże, aby te założenia można było zrealizować, potrzebny jest pierwszy krok, stworzenie narzędzia, którym jest baza danych. Na tym etapie obecnie jesteśmy.
« Ostatnia zmiana: December 17, 2015, 11:11:15 AM wysłana przez Rzecznik Prasowy ZG PZW »

notecdm

 • Opiekunowie prezentacji
 • Jr. Member
 • *****
 • Wiadomości: 14
  • Mapy łowisk wędkarskich
Odp: wprowadzenie elektronicznego rejestru wędkarzy
« Odpowiedź #21 dnia: December 17, 2015, 12:47:50 PM »
Dziękuję Panie Rzeczniku za udzielenie odpowiedzi w tym wątku. Myślę, że to nie jest zbyt emocjonalne podejście do sprawy, a jedynie duża świadomość wielu wędkarzy odnośnie swoich praw wynikających z ustawy o ochronie danych osobowych i związane z tym wątpliwości.
Zrozumiałym jest, że podstawowe dane odnośnie członka związku muszą być gromadzone, a w dzisiejszych czasach jedyna rozsądna forma ich gromadzenia to rejestr elektroniczny.
W moim przypadku duże wątpliwości budzą jedynie trzy zgody w pkt. 11 "załatwiane" obligatoryjnie jednym podpisem. O ile konieczność wyrażenia zgody, o której mowa w lit. c) jest zrozumiała i akceptowalna, to zgody z lit. a) i b) powinny być na zasadzie dobrowolności z możliwością wyboru: TAK lub NIE.
Jeśli karta ta "przyjdzie" jutro na posiedzeniu Zarządu bez zmian to osobiście przy wypełnianiu jej wykreślę te zgody i myślę że wielu wędkarzy uczyni podobnie.
Myślę też, że tak istotne dla członków związku "innowacje" powinny znaleźć się wśród informacji na głównej stronie portalu związkowego, a nie ukryte w zakładkach wśród wielu innych uchwał ZG wyszukane jedynie przez co bardziej dociekliwych użytkowników. 
Naturalnym jest, że ludzie odczuwają strach i niepokój przed zmianą czy przed czymś czego nie znają. W tym przypadku najgorszy jest brak klarownych informacji wyjaśniających. Fajnie jakby Pan w formie artykułu wyjaśnił użytkownikom "o co chodzi?".

arnie

 • Opiekunowie prezentacji
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 821
Odp: wprowadzenie elektronicznego rejestru wędkarzy
« Odpowiedź #22 dnia: December 17, 2015, 15:24:44 PM »
notecdm - popieram post

weteran

 • Sr. Member
 • ****
 • Wiadomości: 59
Odp: wprowadzenie elektronicznego rejestru wędkarzy
« Odpowiedź #23 dnia: December 18, 2015, 18:55:24 PM »
Co mają podać ci , co nie mają e-maila ?

uszy

 • Sr. Member
 • ****
 • Wiadomości: 55
Odp: wprowadzenie elektronicznego rejestru wędkarzy
« Odpowiedź #24 dnia: December 18, 2015, 19:09:31 PM »
W moim kole blisko 80% członków to ludzie ,,wiekowi " - nie mają E-maila . Choćby przez to zostają wykluczeni , za sporą część z nich muszę wypełniać tą NIEPRZEMYŚLANĄ kartę . Co mi dostarczy przychodzący z innego koła ? - LIPA !!!

ciernik

 • Full Member
 • ***
 • Wiadomości: 35
Odp: wprowadzenie elektronicznego rejestru wędkarzy
« Odpowiedź #25 dnia: December 19, 2015, 23:53:51 PM »
Myślę, że niektórzy Koledzy zbyt emocjonalnie podchodzą do sprawy. Podjęte przez Zarząd Główny działania, są pierwszym etapem stworzenia elektronicznego centralnego rejestru członków PZW. W tym celu konieczne jest przekształcenie „papierowych” kartotek na wersję elektroniczną. Takie działanie wymaga uzyskania „oświadczenia-zgody” na przetwarzanie danych osobowych.
Opracowywana ankieta nie jest niczym innym, jak tylko uaktualnieniem w sposób jednakowy dla wszystkich jednostek organizacyjnych, posiadanych kartotek członków PZW oraz zgodnie z wymogami ustawowymi umożliwi okręgom utworzenie baz danych.
W związku z tym, w dniu 26 listopada Prezydium ZG podjęło Uchwałę nr 98 w sprawie wprowadzenia elektronicznej bazy danych członków PZW oraz tworzenia bazy danych przez Okręgi PZW. Jako załącznik do uchwały dołączony został projekt ankiety dostarczonej przez firmę, która opracowuje system. Ze względu na to, że oświadczenie w niej zawarte wykraczało poza założone cele oraz budziło wiele zastrzeżeń pod względem zgodności z Ustawą o ochronie danych osobowych, został opracowany i przesłany wzór obowiązującej ankiety, którego ostateczna wersja zostanie zatwierdzona przez Zarząd Główny na posiedzeniu w dniu 18 grudnia br.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i wnioskom wędkarzy, centralny rejestr poprzez jego rozbudowę, ma w przyszłości umożliwiać na przykład wykupowanie znaków i prowadzenie rejestrów połowu przy pomocy aplikacji telefonicznych czy też przekształcenie dokumentów takich jak zezwolenia i legitymacja członkowska na formę „plastikowej karty” ze wszystkimi możliwościami jakie oferuje internet. Jednakże, aby te założenia można było zrealizować, potrzebny jest pierwszy krok, stworzenie narzędzia, którym jest baza danych. Na tym etapie obecnie jesteśmy.

Rozbawił mnie Pan Rzecznik tym tekstem"wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i wnioskom wędkarzy, CRW poprzez jego rozbudowę, umożliwi przekształcenie dokumentów....... min.plastikowe karty" - to chyba XXV w. :) :) :) :)
No i mamy koledzy zmienioną ankietę! Można!Można.
Szkoda tylko tych kilku/nastu/ tysięcy zmarnowanych kartek papieru!!!
W związku z nadchodzącymi świętami Bożonarodzeniowymi i Nowym Rokiem życzę Panu Rzecznikowi i całemu Zarządowi Głównemu PZW, oraz  kolegom po kiju wszystkiego najlepszego, zdrowia,szczęścia i pogody ducha.
Ps. Sobie i kolegom łowiącym wędkarzom życzyłbym w Nowym Roku aby ZG PZW "wychodząc na przeciw oczekiwaniom i wnioskom wędkujących" wprowadził opłatę za wędkowanie na cały kraj- tak jak to kiedyś bywało :'( :'( :-*


ciernik

 • Full Member
 • ***
 • Wiadomości: 35
Odp: wprowadzenie elektronicznego rejestru wędkarzy
« Odpowiedź #26 dnia: May 14, 2016, 23:58:15 PM »
Z ostatniej chwili:
"Prezes Dionizy Ziemiecki przedstawił informacje na temat uzyskania przez Polski Związek Wędkarski nominacji do tytułu Polskiej Nagrody Innowacyjności 2016, za realizację projektu ”Elektroniczny rejestr członków” w kategorii innowacyjne stowarzyszenie."

k_piotr

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 435
Odp: wprowadzenie elektronicznego rejestru wędkarzy
« Odpowiedź #27 dnia: May 16, 2016, 10:08:17 AM »
jakie do kur.. stowarzyszenie !!

Już ręce mi opadają, a PZW brnie w to bagno od kilku lat udając że problemu nie ma...


Panie Rzeczniku i jak tam z tym innowacyjnym "stowarzyszeniem ? Czy raczej innowacyjnym "związkiem sportowym" ? https://d1dmfej9n5lgmh.cloudfront.net/msport/article_attachments/attachments/85411/original/PZS_2016.pdf?1456301238       Oczywiście pozycja 68
« Ostatnia zmiana: May 16, 2016, 10:15:39 AM wysłana przez k_piotr »
boję się, ssr...m

 

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.