Do Admina > Forum - techniczne uwagi, sugestie, ...

wprowadzenie elektronicznego rejestru wędkarzy

<< < (6/6)

ciernik:

--- Cytat: Rzecznik Prasowy ZG PZW w December 17, 2015, 11:05:26 AM ---
Myślę, że niektórzy Koledzy zbyt emocjonalnie podchodzą do sprawy. Podjęte przez Zarząd Główny działania, są pierwszym etapem stworzenia elektronicznego centralnego rejestru członków PZW. W tym celu konieczne jest przekształcenie „papierowych” kartotek na wersję elektroniczną. Takie działanie wymaga uzyskania „oświadczenia-zgody” na przetwarzanie danych osobowych.
Opracowywana ankieta nie jest niczym innym, jak tylko uaktualnieniem w sposób jednakowy dla wszystkich jednostek organizacyjnych, posiadanych kartotek członków PZW oraz zgodnie z wymogami ustawowymi umożliwi okręgom utworzenie baz danych.
W związku z tym, w dniu 26 listopada Prezydium ZG podjęło Uchwałę nr 98 w sprawie wprowadzenia elektronicznej bazy danych członków PZW oraz tworzenia bazy danych przez Okręgi PZW. Jako załącznik do uchwały dołączony został projekt ankiety dostarczonej przez firmę, która opracowuje system. Ze względu na to, że oświadczenie w niej zawarte wykraczało poza założone cele oraz budziło wiele zastrzeżeń pod względem zgodności z Ustawą o ochronie danych osobowych, został opracowany i przesłany wzór obowiązującej ankiety, którego ostateczna wersja zostanie zatwierdzona przez Zarząd Główny na posiedzeniu w dniu 18 grudnia br.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i wnioskom wędkarzy, centralny rejestr poprzez jego rozbudowę, ma w przyszłości umożliwiać na przykład wykupowanie znaków i prowadzenie rejestrów połowu przy pomocy aplikacji telefonicznych czy też przekształcenie dokumentów takich jak zezwolenia i legitymacja członkowska na formę „plastikowej karty” ze wszystkimi możliwościami jakie oferuje internet. Jednakże, aby te założenia można było zrealizować, potrzebny jest pierwszy krok, stworzenie narzędzia, którym jest baza danych. Na tym etapie obecnie jesteśmy.

--- Koniec cytatu ---

Rozbawił mnie Pan Rzecznik tym tekstem"wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i wnioskom wędkarzy, CRW poprzez jego rozbudowę, umożliwi przekształcenie dokumentów....... min.plastikowe karty" - to chyba XXV w. :) :) :) :)
No i mamy koledzy zmienioną ankietę! Można!Można.
Szkoda tylko tych kilku/nastu/ tysięcy zmarnowanych kartek papieru!!!
W związku z nadchodzącymi świętami Bożonarodzeniowymi i Nowym Rokiem życzę Panu Rzecznikowi i całemu Zarządowi Głównemu PZW, oraz  kolegom po kiju wszystkiego najlepszego, zdrowia,szczęścia i pogody ducha.
Ps. Sobie i kolegom łowiącym wędkarzom życzyłbym w Nowym Roku aby ZG PZW "wychodząc na przeciw oczekiwaniom i wnioskom wędkujących" wprowadził opłatę za wędkowanie na cały kraj- tak jak to kiedyś bywało :'( :'( :-*

ciernik:
Z ostatniej chwili:
"Prezes Dionizy Ziemiecki przedstawił informacje na temat uzyskania przez Polski Związek Wędkarski nominacji do tytułu Polskiej Nagrody Innowacyjności 2016, za realizację projektu ”Elektroniczny rejestr członków” w kategorii innowacyjne stowarzyszenie."

k_piotr:
jakie do kur.. stowarzyszenie !!

Już ręce mi opadają, a PZW brnie w to bagno od kilku lat udając że problemu nie ma...


Panie Rzeczniku i jak tam z tym innowacyjnym "stowarzyszeniem ? Czy raczej innowacyjnym "związkiem sportowym" ? https://d1dmfej9n5lgmh.cloudfront.net/msport/article_attachments/attachments/85411/original/PZS_2016.pdf?1456301238       Oczywiście pozycja 68

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej