Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Strony: [1] 2 3 ... 10

1 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Zdanie zbiorczego zestawienia danych o połowach, a opłata on-line.

Zaczęty przez jotjot - Ostatnia wiadomość wysłana przez jotjot dnia: January 30, 2023, 11:20:22 AM

W jaki sposób dokonać zdania zbiorczego zestawienia o połowach w przypadku opłaty on-line. Podobno trzeba to zestawienia zdać przy dokonywaniu opłaty. Ale jak to zrobić on-line?????

2 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Odp: Diety i składki

Zaczęty przez henryk_p - Ostatnia wiadomość wysłana przez ppiotr dnia: January 24, 2023, 15:17:29 PM

Wiedza zwykłych wędkarzy na temat działania PZW, przepisów itp jest znikoma.
Najgorsza sprawa to wybory w PZW, przecież to jest robienie durni z ludzi. Myślę, że nie da się odbetonować PZW, a jeśli ktoś by próbował, to marnie skończy. 
    Czemu Okręgi i ZG nie publikują co miesiąc szczegółowych sprawozdań finansowych - tego się domagajmy, to powino być umiesczone w statucie PZW.

3 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Odp: Diety i składki

Zaczęty przez henryk_p - Ostatnia wiadomość wysłana przez zorza dnia: January 24, 2023, 12:57:07 PM

Nie wiem na ile jest to prawdą ale w internecie pojawia się coraz więcej filmów przedstawiających na co idą nasze składki.
- Należy wyszukać interesujący nas KRS danego okręgu https://ekrs.ms.gov.pl/web/wyszukiwarka-krs/strona-glowna/index.html
- Po numerze KRS można pobrać sprawozdanie z poprzednich lat https://ekrs.ms.gov.pl/rdf/pd/search_df
- w przeglądarce sprawozdań jest wszystko czarno na białym https://e-sprawozdania.mf.gov.pl/ap/#/step2-edit-upload

Według autorów filmów na zarybianie z naszych składek idzie średnio 3%.
Zainteresowani mogą sami sprawdzić korzystając z powyższych linków 

4 -  Nasze PZW / Przepisy PZW / @pump_upp - best crypto pumps on telegram !

Zaczęty przez wierzbicki1980 - Ostatnia wiadomość wysłana przez dawid_wrzeszcz dnia: January 14, 2023, 11:23:22 AM

https://t.me/pump_upp - best crypto pumps on telegram
Make 1000% and more within 1 day, join channel @pump_upp !

5 -  Nasze PZW / Przepisy PZW / Zakazy w wędkarstwie

Zaczęty przez slawekwlodarczyk - Ostatnia wiadomość wysłana przez slawekwlodarczyk dnia: January 10, 2023, 09:08:28 AM

Witam. Czytajac regulaminy okręgów wydajei sie ze ktos mocno uderzyl sie w glowe z tymi zakazami i ograniczeniami.

6 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Odp: Diety i składki

Zaczęty przez henryk_p - Ostatnia wiadomość wysłana przez kajko521 dnia: January 07, 2023, 14:12:10 PM

Zaczął sie nowy rok 2023, nadszedł czas opłacania składek na nowy sezon i brać wędkarska przeżyła szok.
Władze naszego Związku zafundowały nam szeregowym wędkarzom podwyżki składek w wysokości 30-50%. Przez internet przelewa się fala krytyki, wielu wędkarzy deklaruje zaprzestanie opłacania składek,
inni w niewybredny sposób przedstawiają  swój punkt widzenia na działalność związku.
Oliwy do ognia dolewają informacje o podwyżkach wynagrodzeń które zafundował sobie ZG PZW.
Trudno się dziwić rozżaleniu wędkarzy, ja osobiście mam zapłacić jako emeryt z 58 letnim stażem w PZW,  410 pln a nad wodę pojadę może 2-3 razy w miesiącu (Ryb z zasady nie zabieram).W tej sytuacji coraz bardziej zastanawiam się nad rezygnacją z wędkarstwa, lub korzystania z łowisk komercyjnych.
W tej sytuacji zaszokowany jestem treściami które się pojawiają na tym forum - czytając wpisy można odnieść wrażenie że wszystko jest w najlepszym porzędku, działalność PZW to przykład perfekcyjnego działania dla dobra członków a Zarząd Główny dniem i nocą haruje w pocie czoła żeby spełnić każde marzenie wędkarzy o rybnych wodach i rekordowych okazach w nich pływających.
Patrząc na szarą skrzeczącą  rzeczywistość która nas otacza, zastanawiam się kiedy dotrze to do decydentów w PZW, kiedy obudzą się z błogiego snu i staną twardo na nogach.
Zachęcam wszystkich kolegów do wyrażania swoich opinii, pokażmy decydentom, że ich postępowanie nie ma akceptacji nas - szeregowych wędkarzy.
Nie bądźmy baranami które można golić do gołej skóry.

7 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Baza danych wędkarz.pzw

Zaczęty przez sobienie - Ostatnia wiadomość wysłana przez sobienie dnia: December 21, 2022, 16:40:07 PM

Witam,
czy ten portal działa ? czy można wykupić składki roczne na okręg Lublin ?

8 -  Nasze PZW / Przepisy PZW / jaki sens ma istnienie rejestru połowów

Zaczęty przez kajko521 - Ostatnia wiadomość wysłana przez kajko521 dnia: December 06, 2022, 01:36:02 AM

Od kilku lat narzucono nam wędkarzom obowiązek prowadzenia księgowości w czasie gdy zajmujemy się
swoim hobby, co z natury rzeczy powinno być zajęciem przyjemnym i nie powodującym stresu.
Mam oczywiście na myśli wprowadzony na siłę obowiązek prowadzenia Rejestru połowu ryb.
Od samego początku byłem przeciwnikiem takiego rozwiązania, ale cóż może pojedynczy szary wędkarz.
Nasłuchałem się i naczytałem argumentów i uzasadnień jakie to ważne i niezbędne do prowadzenia prawidłowej gospodarki rybackiej , itp, itd.
W związku z tym, że bzdura ta obowiązuje już od kilku lat, oczekiwałbym od zarządów okręgów które to wprowadziły, oraz od zarządu Głównego PZW przedstawienia wszystkim członkom PZW  informacji które zostały w ten sposób pozyskane.
Oczekuję, że dane które zostały zebrane zostaną przedstawione w sposób sumaryczny, tzn podane będzie ile ryb zostało przez wędkarzy odłowionych, jak to rozkłada się na poszczególne gatunki, jaka jest presja wędkarska na poszczególne akweny.
Będzie to można porównać z deklarowanymi przez okręgi zarybieniami.
Zdaję sobie sprawę że moje propozycje to mrzonki, nikt nigdy takich zestawień nie przygotuje i nie udostępni,ponadto osobiście widziałem w siedzibie swojego Koła rejestry z kilku ostatnich lat których nikt w ZO nie chciał odebrać, bo jak się okazuje nie były nikomu do niczego potrzebne.Wypełnione rejestry z wcześniejszych lat zostały spalone.
W tym momencie pojawia się pytanie z jakich danych korzystają okręgi w sprawozdawczości składanej w Urzędach Marszałkowskich lub w Wodach Polskich rozliczając realizację operatów rybackich.
Sądzę też że Wody Polskie chętnie się tej sprawie przyjrzą.

9 -  Nasze PZW / Przepisy PZW / Odp: KTO MA OPŁACAĆ SKARBNIKA - KOŁO czy OKRĘG?

Zaczęty przez wędkomaniak - Ostatnia wiadomość wysłana przez wb1119 dnia: December 04, 2022, 19:02:12 PM

Diety za rozprowadzanie składek członkowskich są wypłacane ze środków koła, a za okręgowe ze środków okręgu. Ale ich wysokość wyliczaja koła i podlegają zatwierdzeniu przez okręg.

10 -  Nasze PZW / Przepisy PZW / Odp: KTO MA OPŁACAĆ SKARBNIKA - KOŁO czy OKRĘG?

Zaczęty przez wędkomaniak - Ostatnia wiadomość wysłana przez krzysiekbroczyno dnia: December 02, 2022, 15:04:29 PM

Ot taka niespodzianka.  Uchwała
XXXII Krajowego Zjazdu Delegatów
Polskiego Związku Wędkarskiego
z dnia 22 kwietnia  2022 r.
Mówi :
4. Wydatki na wypłatę diet dla skarbników kół podlegają bilansowaniu i realizacji w budżetach kół w działalności ogólnoorganizacyjnej.

Czyli coraz mniej środków dla kół a obowiązków i oczekiwań coraz więcej ... A miało być tak pięknie ...

Strony: [1] 2 3 ... 10
Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.