Nasze PZW > Składki i opłaty

Opłacenie składek w dwóch okręgach.

<< < (4/4)

golden:
Witam,

Wszystko zależy od priorytetów...
Jeśli chce się mieć możliwość wędkowania na wodach wchodzących w skład porozumień, logicznym wydaje się członkostwo w okręgu z porozumieniami a dokupienie składki "okręgowej" w okręgu nie podpisującym porozumień. Tak wychodzi lepiej finansowo.
Jeżeli chce się wspierać okręg nie podpisujący porozumień, należy liczyć się z odrębnymi opłatami na każdy okręg, na którym chce się łowić...

Nie wnikając, które to okręgi podpisują porozumień, a które nie, należy się również zastanowić ile tak naprawdę czasu spędzamy nad wodą danego okregu i ew. zabieramy ryby... a to już zostawiam do indywidualnych przemyśleń...

okonopstrag:

--- Cytat: arnie w August 05, 2020, 17:56:30 PM ---
Tak, ale tylko okręgową tj. na ochronę i zagospodarowanie wód

--- Koniec cytatu ---Tak.
w swoim kole opłacasz składkę członkowską, dzięki niej jesteś członkiem tego koła jak i całego PZW. Jest to jedna opłata na cały kraj. Możesz przynależeć do jednego koła tam będzie twoja karta członka

Co do składek okręgowych.
Tu nie ma ograniczeń, możesz opłacić na wszystkie okręgi.

z tym ze musisz wiedzieć jedno.

Okręgi PZW często podpisują porozumienia.

I wtedy będąc członkiem koła PZW X w okręgu X, masz ulgę zgodna z porozumieniem na opłacenie składki okręgowej w okręgu Y.


nie ma ograniczeń w opłacani składek czy tez do jakiego koła chcesz należeć.

np. składkę członkowska możesz opłacić w kole PZW w Krakowie, a składkę okręgową na wody PZW na mazurach.
I jeśli stosunkowo wcześnie powiesz to skarbnikowi koła, to On przez okręg powinien ściągnąć znaczki na np. PZW w Olsztynie i w kole umożliwić tobie ich opłatę.

golden:

--- Cytat: azdalw11 w February 20, 2021, 21:17:46 PM ---
Odnośnie kwestii różnicy opłat między okręgami, różnych skłonności do zawierania porozumiem okręgów (np brak porozumiem OM) i braku opłaty krajowej, tą sytuacje można w łatwy sposób wyjaśnić. około 15 lat temu ,dokładnych dat nie pamiętam, było podpisane porozumienie między okręgiem mazowieckim a okręgiem siedleckim, opłata z zagospodarowanie wód w okręgu siedleckim ( w końcu mniejszy okręg) była znacznie niższa niż w mazowieckim a to spowodowało odpływ członków z kół okregu mazowieckiego na rzecz siedleckiego (bo po co ma ktoś płacić więcej jak może mniej) dla tego OM nie podpisuje porozumień i podejrzewam że w dużym stopniu blokuje wprowadzenie opłaty krajowej (kasa idzie za wędkarzem).

--- Koniec cytatu ---


Niestety nie było tak różowo... przed zerwaniem porozumień OM miał porozumienie z OS w opcji darmowej, zaś członkowie OS wnosili dopłatę do wysokości opłaty okręgowej OM.

Potem OM nie podpisywał już żadnych porozumień oraz nie wywiązywał się z zapisów umowy współdzierżawy odcinka Bugu - przegrał nawet sprawę w sądzie o to z OS.
Do tej pory nie ma dobrej woli w OM co do podpisywania porozumień z innymi okręgami.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej