Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Strony: [1] 2 3 ... 10

1 -  Nasze PZW / Ogólne / Łowienie z łódki.

Zaczęty przez - Ostatnia wiadomość wysłana przez dnia: March 06, 2021, 22:18:36 PM

 >:(Łowienie z łódki w Brodach.
Takie pytanie. Czy da się łowić ryby w Brodach Iłżeckich z łódki? I odpowiedź: Oczywiście, że się da pod warunkiem, że zwoduje się łódkę z helikoptera. W zeszłym roku późnym latem pojechałem powędkować z łódki na zalewie w Brodach. Łódkę jak zwykle zwodowałem w miejscu do tego przeznaczonym i oznakowanym jako slip. Samochód zostawiłem obok slipu. Po jakimś czasie przyjechała do mnie do domu policja z informacją, że muszę zapłacić mandat za to, że będąc nad zalewem w Brodach nie zastosowałem się do znaku B32 (zakaz zatrzymywania się i postoju). Było to oczywistą nieprawdą bo stałem z daleka od pasa drogowego. Ale kto wygra z postaciami w mundurach policyjnych. W piśmie z policji znalazła się formułka, że jeżeli się nie zgadzam to mogę sprawę skierować do sądu Grodzkiego. Nie jestem celebrytą, politykiem czy znanym biznesmenem więc oczywiście z postaciami w mundurach nie mam szans – tak to oceniłem i mandat mimo, że niesłuszny zapłaciłem. Co ciekawe obok mojego samochodu stał samochód osoby mi znanej, jednak ta osoba żadnego mandatu nie otrzymała. Stał także inny samochód z przyczepką i prawdopodobnie też bez konsekwencji bo widziałem go tam stojący kilka razy później. Mam to udokumentowane. Zgadzam się z tym, że było to pobocze ale w jaki sposób zwodować łódkę, bez samochodu, ważącą około 200 kg? Mam ją z parkingu na przyczepce pchać własnoręcznie do wody a potem z niej wyciągnąć? Idiotyzm. Pomijając to wszystko to bardzo ciekawe i wybiórcze jest podejście policjantów patrolujących zbiornik – przyznam, że ta podłość policjantów nie dawała mi dłuższy czas spokoju. (dlatego o tym piszę)

2 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Odp: e zezwolenie a obowiązek złożenia rejestru połowów

Zaczęty przez fungal - Ostatnia wiadomość wysłana przez wojtas3333 dnia: February 24, 2021, 09:08:13 AM

E-składki to bardzo fajna rzecz.
 W przypadku ZO KIELCE niestety jest to totalna kpina.
 Wydruk e-zezwolenia nijak się ma do postanowień RAPR Kielce 2021. Mimo wielokrotnych monitów i wskazówek jak rozwiązać problem już 3 razy otrzymałem powielone zezwolenie z 2020 roku. Nikt nad tym nie panuje. Czy naprawdę konieczne jest publiczne medialne zruganie ZO Kielce ?

3 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Odp: Opłacenie składek w dwóch okręgach.

Zaczęty przez villth - Ostatnia wiadomość wysłana przez azdalw11 dnia: February 20, 2021, 21:17:46 PM

Dziękuję za odpowiedź, w sumie to takiej się spodziewałem lecz po cichu liczyłem że będzie trochę inna.

Odnośnie kwestii ilu wędkarzy wędkuje w więcej niż jednym okręgu to podejrzewam że jest ich mniej niż 10%, akurat ja należę do osób które potrafią łowić w danym sezonie łowie nawet w kilku okręgach, lecz taka jest prawda że większość łowie najczęściej na wodzie która jest najbliżej i to im wystarcza.

Odnośnie kwestii różnicy opłat między okręgami, różnych skłonności do zawierania porozumiem okręgów (np brak porozumiem OM) i braku opłaty krajowej, tą sytuacje można w łatwy sposób wyjaśnić. około 15 lat temu ,dokładnych dat nie pamiętam, było podpisane porozumienie między okręgiem mazowieckim a okręgiem siedleckim, opłata z zagospodarowanie wód w okręgu siedleckim ( w końcu mniejszy okręg) była znacznie niższa niż w mazowieckim a to spowodowało odpływ członków z kół okregu mazowieckiego na rzecz siedleckiego (bo po co ma ktoś płacić więcej jak może mniej) dla tego OM nie podpisuje porozumień i podejrzewam że w dużym stopniu blokuje wprowadzenie opłaty krajowej (kasa idzie za wędkarzem).

Wracając do mojej sytuacji opłacę składki w okręgu mazowieckim (tu łowie najczęściej) plus wykupie okręg siedlecki (będę może kilkanaście razy lecz wtedy taniej wychodzi płata roczna niż na poszczególne dni), Wkrę sobie w tym roku daruje lub jak coś mnie przyciśnie to ogarnę opłata jednodniową.
4 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Odp: Opłacenie składek w dwóch okręgach.

Zaczęty przez villth - Ostatnia wiadomość wysłana przez wb1119 dnia: February 18, 2021, 15:57:01 PM

Ale ilu tych członków łowi w dwóch okręgach?

5 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Odp: Opłacenie składek w dwóch okręgach.

Zaczęty przez villth - Ostatnia wiadomość wysłana przez rafal_kuczborski dnia: February 18, 2021, 12:55:43 PM

W drugą stronę jest analogicznie. Członek Okręgu ciechanowskiego zapłaci 10 zł za łowienie w Okręgu siedleckim, a członek Okręgu siedleckiego 120 zł :-)

6 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Odp: e zezwolenie a obowiązek złożenia rejestru połowów

Zaczęty przez fungal - Ostatnia wiadomość wysłana przez dark1s dnia: February 18, 2021, 10:48:56 AM

Po to aby opłacić składkę na spokojnie internetowo, a jadąc kiedyś w wolnej chwili koło Koła podrzucić na szybkiego rejestry. W dodatku nikt nie zmusza do opłacenia składek internetowo, można w Kole.

Także odpowiedź: ponieważ niektórzy chętnie skorzystają z opłat internetowych, więc można to zaliczyć do rozszerzenia możliwości.

7 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Odp: Opłacenie składek w dwóch okręgach.

Zaczęty przez villth - Ostatnia wiadomość wysłana przez wb1119 dnia: February 17, 2021, 18:23:58 PM

Tylko pozwolę sobie zwrócić uwagę na jeden problem. Np. członek Okręgu Ciechanowskiego chcąc łowić na swoich wodach musi zapłacić 140,-, natomiast członek Okręgu Siedleckiego za łowienie na tych samych wodach zapłaci tylko 10,-. Fajnie ma ciechanowiak, będzie kładł kasę, żeby zarybić dla wędkarza z innego okręgu. Czy to sprawiedliwe?

8 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Odp: Opłacenie składek w dwóch okręgach.

Zaczęty przez villth - Ostatnia wiadomość wysłana przez rafal_kuczborski dnia: February 17, 2021, 15:10:44 PM

Przecież najprościej to zadzwonić do okręgu Siedleckiego


Opłacenie TYLKO składki na zagospodarowanie i ochronę wód (tzw. okręgowej) w Okręgu siedleckim, nie upoważni do zakupu zezwoleń innych Okręgów, z którymi Siedlce mają porozumienie.
Natomiast jeżeli w Okręgu siedleckim zostanie wykupiona zarówno składka członkowska PZW jak i tzw. okręgowa, to wtedy można skorzystać z porozumień jakie Siedlce mają z innymi Okręgami po 10 zł.

9 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Odp: Opłacenie składek w dwóch okręgach.

Zaczęty przez villth - Ostatnia wiadomość wysłana przez Rzecznik Prasowy ZG PZW dnia: February 16, 2021, 09:37:42 AM

Witam,
Szanowny Kolego, zawarte w danym roku porozumienia dotyczą członków PZW, którzy wnieśli składkę członkowską ogólnozwiązkową + składkę na ochronę i zagospodarowanie wód w danym Okręgu.

10 -  Nasze PZW / Ogólne / Zmieniamy statut PZW

Zaczęty przez stol11 - Ostatnia wiadomość wysłana przez stol11 dnia: February 10, 2021, 09:33:23 AM


Strony: [1] 2 3 ... 10
Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.