Forum dyskusyjne koła 126 Odra > Sprawy organizacyjne koła

Zbiornik NK

(1/4) > >>

Jędrzej:
Myślę , że już czas aby poruszyć ważny temat w naszym kole . Mamy sposobność do założenia ogólnodostępnego łowiska NK . Chodzi o zbiornik Łęgoń . Woda składa się z dwóch oddzielnych zbiorników , więc taki pomysł jest bardzo prosto zrealizować . Jedna część zbiornika pozostanie na aktualnym statusie , druga będzie wodą NK .
Zbiorniki NK to czyta oszczędność . Zarybiamy przez pierwszy rok -dwa mocno , potem tylko uzupełniamy niewielkie straty , resztę funduszy przeznaczamy inne wody koła .

krzysztof_13:
bardzo dobry pomysł ale do czasu kiedy podpisujemy umowy dzierżawy na trzy lata to trudno komuś zarybiać a potem to stracić jak tylko będzie możliwość załatwienia umowy na 10 lat lub wykupić na własność to co innego.

Jędrzej:
Rozumiem , faktycznie kiepska sprawa . A taka jest szansa , ehhh :(

krzysztof_13:
Szanse są zawsze Okręg jest za tym tylko za ile będzie do wykupienia

dackin:
Witam, jak najbardziej pomysł z utworzeniem zbiornika na zasadzie Złów i Wypuść jest świetny. Łęgoń rzeczywiście idealnie nadaje się na takie przedsięwzięcie. Z obserwacji i rozmów z kolegami wiem że coraz większa ilość wędkarzy stosuję zasadę złów i wypuść. Wiem że jeszcze wiele wody upłynie zanim  jej przeciwnicy zrozumieją że jest to jedyna możliwość aby za jakiś czas nie okazało się że nie ma co jechać nad wody gdyż nie ma w nich ryb albo będziemy zmuszeni żeby złowić rybę jeździć na łowiska komercyjne. Gdyby został utworzony zbiornik typu NK nakłady finansowe na jego zarybienie na pewno będą mniejsze niż coroczne zarybianie. Ja jak najbardziej popieram inicjatywę utworzenia takiego zbiornika ale muszę się zgodzić tutaj z argumentami prezesa że aby taki zbiornik stworzyć trzeba mieć pewność że będzie się takim zbiornikiem zarządzać przez długie lata . Inicjatywa świetna i Jędrzeju w takich kwestiach zawsze masz moje poparcie i pomoc i myślę że wielu innych również.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej