Polski Związek Wędkarski

Forum dyskusyjne koła 126 Odra => Ochrona wód => Wątek zaczęty przez: Jędrzej w March 01, 2014, 14:41:12 PM

Tytuł: Śmieci
Wiadomość wysłana przez: Jędrzej w March 01, 2014, 14:41:12 PM
Jako już pełnoprawny członek koła mam pytanie . Chodzi o pozostawione na Srebrnioku śmieci , pod słupem z numerem wody . Dzisiaj jak przyjechałem zabrałem stamtąd dwie reklamówki odpadków , sporo śmieci wiatr rozrzucił po parkingu i łące , też pozbierałem . Wracając z wędkowania znowu stały wory i znowu zefirek rozwiewał różności . Nie rozumiem dlaczego ludzie to tam zostawiają , robi się tam syf . Prezes , czy jest jakaś dyrektywa z Waszej strony aby tam te śmieci ludki zostawiali ? Wywozicie to czy jak ? Czy po prostu śmierdzące , leniwe dziady tam nam robią wysypisko ?
Tytuł: Odp: Śmieci
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w March 01, 2014, 19:37:03 PM
Kol. dziękuję za informację zaczniemy szczególnie się tam tej wodzie przyglądać , poinformuję komisariat poliscji w krzyzanowicach , chcielismy tam postawić kontener na smieci ale czy to się tam utrzyma , mamy także problem na Łęgoniu i nie sa to wędkarze tylko wiadomo kto to pozostawia a zwłaszcza te gumki i przy tym jeszcze coś muszą zjeść i sie czegoś napic a gdzie to wyrzucić - na parking najłatwiej , mamy zamiar kupić kamery i częciowo to monitorowąż może to coś da zobaczymy.
Tytuł: Odp: Śmieci
Wiadomość wysłana przez: Jędrzej w March 02, 2014, 09:10:45 AM
Nie wiem czy ten kontener to dobry pomysł ? Będzie jak na parkingu przy 627 , kosz się przepełni a mimo to ludzie będą dokładać , nie daj Bóg kosz ukradną ( co jest bardzo prawdopodobne ) a śmieci i tak będą tam zostawiane . Może tabliczkę tam przywiesić z zakazem pozostawiania odpadków .
 Nie wiem kiedy ludzie nauczą się zabierać swoje śmieci ? Ten Srebrniok to taka ładna woda , aż żal patrzeć jak koło niej walają się kupy śmieci .
Tytuł: Odp: Śmieci
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w March 02, 2014, 19:56:58 PM
Będąc tam dzisiaj widziałem te smieci , postramy się to uprzątnąć i spróbujemy ustawić tam kontener po uzgodnieniu z RZGW - z o b a c z y m y -
Tytuł: Odp: Śmieci
Wiadomość wysłana przez: Jędrzej w March 02, 2014, 20:34:52 PM
No to fajnie , ile będę mógł to też pozbieram przy najbliższej okazji .
Tytuł: Odp: Śmieci
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w March 03, 2014, 08:12:57 AM
dziękuję jak tylko co się bedzie tam działo to proszę napisać lub zadzwonić zawsze w miarę mozliwości przyjedziemy - mam nadzieję że wspólnymi siłami ukrucimy ten proceder śmieciowy i nie tylko. Przjeżdżając wczoraj przez Polder to widać po zimie ile wszedzie jest tych śmieci - tragedia a potem się dziwimy ,że RZGW wydaje regulaminy porządkowe i ogranicza dostęp do wody.
Tytuł: Odp: Śmieci
Wiadomość wysłana przez: Jędrzej w March 03, 2014, 11:21:29 AM
Nie wiem jak dotrzeć do tych ludzi ? Wyglada na to , że jedyna droga to pisać mandaty ?
Druga rzecz , jak będziecie na patrolu to powtarzajcie każdemu do znudzenia , że trzeba dbać o stanowisko i ogólnie o środowisko . Może Was będą słuchać ? Choć w sumie watpię czy taki jeden z drugim posłucha kogokolwiek  :-[
Tytuł: Odp: Śmieci
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w March 04, 2014, 09:25:56 AM
trudno będą wnioski jak bedzie Policja bedą mandaty jak jeden z dugim dostanie manadat lub zatrzyma sie zezwolenie to oczy otworzą a takie sprawy szybko sie rozchodzą wsród wędkarzy
Tytuł: Odp: Śmieci
Wiadomość wysłana przez: Jędrzej w March 06, 2014, 19:45:03 PM
Dzisiaj byłem na Łęgoniu , wiele lat już tam nie łowiłem . Jak przeszedłem się po brzegach to aż mi dech zaparło . Ile tam jest śmieci to szok , tylko w obrębie mojego stanowiska uzbierałem reklamówkę . A ja myślałem , że na Srebrnioku jest syf  :o  Prezes , może warto na wiosnę zrobić akcję sprzątania świata i zaprosić dzieciaki z pobliskiej szkoły ?
Tytuł: Odp: Śmieci
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w March 07, 2014, 07:36:31 AM
Dzisiaj mamy psoedzenie Zarządu Koła i ta sprawę ruszę tak wiec do Końca misiąca pstaramy się wszystko wysprzatać i od nas wszystkich bedzie zależało czy  utrzymamy porzadek . Mimo wszystko proszę o sygnały dotyczące Naszych zbiorników nie tylko smieci ale o wszystko .
Tytuł: Odp: Śmieci
Wiadomość wysłana przez: waldi220 w March 09, 2014, 18:56:29 PM
 :)szanowni koledzy  ostatnio dość rzadko tu zaglądam  ale zaczyna mnie to denerwować   non stop jakieś żale  koledzy praktycznie od stycznia  cały czas ktoś   nad wodami pracuje i było by miło żeby mając chęć  trochę popracować. Jest nas w kole  ponad 400 a przychodzi  czterech -ośmiu członków tych samych  i zapytują gdzie reszta ?  ino narzekać pozbierajcie nam śmieci -karajcie śmieciarzy- itd
 
 Czyżby wędkarze zapomnieli że można odpracować czyn  zmniejszając w ten sposób  opłaty za wędkowanie

Mam nadzieje ze wszyscy wędkarze  są zapoznani z regulaminem gdzie jest jasno napisane  jak należny postępować nad zbiornikami  Pozdrawiam  i do spotkania nad wodą
Tytuł: Odp: Śmieci
Wiadomość wysłana przez: Jędrzej w March 09, 2014, 20:16:07 PM
Kolego waldi220 , nie za bardzo rozumiem o czym Ty piszesz ? Jakie żale ?! Czytaj ze zrozumieniem !
Stwierdziłem fakt , ze jest syf na naszymi wodami i nie winie za to nikogo oprócz wędkarzy BRUDASÓW  . Co do zbierania śmieci , to co jestem nad woda zbieram obligatoryjnie kilka reklamówek odpadków , jestem pewien , że przez cały rok zbierze się tego wielka kupa którą na własny koszt wywożę i utylizuję . Co do karania śmieciarzy , zdania nie zmienię i dziwię się , że masz coś przeciwko temu ?
Tytuł: Odp: Śmieci
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w March 25, 2014, 08:23:21 AM
k popiram w całości już są pierwsze MK za śmieci i bedziemy ten temat drążyć do skutku
Tytuł: Odp: Śmieci
Wiadomość wysłana przez: Jędrzej w March 25, 2014, 08:29:59 AM
Brawo prezes , tak trzymać .
Tytuł: Odp: Śmieci
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w November 29, 2014, 19:31:53 PM
Kol. dzisiaj na Srebnioku i Łęgoniu zostały pozbierane śmieci 19 szt worków 240 litrowych i to tylko co zostało powyciągane z trawy na stanowiskach , możecie sobie to wyobrazić a są na tych zbiornikach beczki i cięzko dać do woreczka rklamowki i zaniść do tej beczki . Z wiosny nistety będziemy pisali wnioski o ukaranie jak na stanowiskach zastaniemy jakiekolwiek smieci. Trzeba powiedzieć dośc brudasom i śmieciarzom.
Tytuł: Odp: Śmieci
Wiadomość wysłana przez: Jędrzej w November 29, 2014, 20:01:04 PM
No i słusznie , bez karania się nie obejdzie ! Jak komuś jest ciężko po wędkowaniu zabrać swoje śmieci to niech płaci .
Tytuł: Odp: Śmieci
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w September 11, 2015, 06:09:26 AM
Kol. będąc wczoraj na zbiorniku Srebniok stwierdziłem ,że jest bardzo dużo śmieci pozostawianych na stanowiskach mimo ,że kontener na śmieci stoi na parkingu,  jak tak dalej będzie nich nikt się nie zdziwi , że zostanie ukarany a w najgorszym wypadku właściciel wprowadzi zakaz wędkowania i wejścia na ten zbiornik. Zacznijcie zwracać uwagę jednemu i drugiemu , nie bać się donieść na śmieciarzy musimy w końcu zrobić z tym porządek .
Tytuł: Odp: Śmieci
Wiadomość wysłana przez: Jędrzej w September 11, 2015, 15:17:36 PM
Co jestem tam na rybach to wywożę reklamówkę albo dwie śmieci . Najwięcej jest od strony Kalnego i 627 . Tumany tam całymi nocami siedzą i śmiecą na potęgę . Najlepsze , że dureń jeden z drugim , spakuje te śmieci do wora i rzuca na kupę albo wiesza na drzewie  ! Wystarczy chwila aby zwierzęta i wiatr zrobiły swoje , po krótkim czasie śmierdzi , odpadki latają wokoło jak motyle na wiosnę .
W sumie to nie wiem jak to podsumować , normalnie nie mam słów na takich pustogłowych .
Tytuł: Odp: Śmieci
Wiadomość wysłana przez: Jędrzej w September 14, 2015, 13:46:23 PM
Wczoraj byłem na Roszkowie Bobrowym , siedzieliśmy na wschodnim brzegu . To co tam zobaczyłem pokazało , że nie ma już nadziei . To chyba niemożliwe aby dotrzeć do większości śmiecących półgłówków . Gówno na gównie , co krok to nawalone na środku ścieżki , ale pal licho tam te miny .  Najgorsze te plastikowe butle , puszki po piwie , wory po zanętach , normalny śmietnik !
Tytuł: Odp: Śmieci
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w September 15, 2015, 18:04:41 PM
I tak się dzieje na większości zbiorników tylko trzeba tym śmieciarzom uzmysłowić to ,że  w końcu za to trzeba płacić a będzie to z budżetu na zagospodarowanie więc ryby na zarybienie będzie o tyle mniej wpuszczonej niech potem nie krzycz gdzie jest ryba - w śmieciach - i będzie  :o
Tytuł: Odp: Śmieci
Wiadomość wysłana przez: Jędrzej w September 15, 2015, 18:29:46 PM
I tak się dzieje na większości zbiorników tylko trzeba tym śmieciarzom uzmysłowić to ,że  w końcu za to trzeba płacić a będzie to z budżetu na zagospodarowanie więc ryby na zarybienie będzie o tyle mniej wpuszczonej niech potem nie krzycz gdzie jest ryba - w śmieciach - i będzie  :o


Krzysztof , aby ludzie zrozumieli , należałoby wystawić na brzegach ogłoszenia '' Wędkarzu ! Czym więcej śmiecisz tym mniej pieniędzy będzie na zarybienia ! ''  ;D ;D ;D
Tytuł: Odp: Śmieci
Wiadomość wysłana przez: robocek w September 16, 2015, 07:28:45 AM
Jestem za surowym karaniem grzywną śmiecących wędkarzy lecz tylko za ich śmieci .W imię czego został mi narzucony przez PZW obowiązek sprzątania śmieci po innych użytkownikach naszych wód.Kto mi zapewni bezpieczeństwo zdrowotne przy zbieraniu ze stanowiska obślinionych petów,zużytych prezerwatyw,pampersów czy podpasek.Na puszcze czy butelce po piwie też jest różnego rodzaju syf.ZG PZW i twórcy tego zapisu zapewnią mi leczenie gdy okaże się że udowodnię iż na skutek przestrzegania tegoż zapisu mój wynik WR okaże się dodatnim.Więc spiiiiiiiiiiiiiicie ,po nikim bez zapewnionych przez  PZW jednorazowych rękawiczek  ochronnych sprzątał nie będę.
Ewentualnie komentujący  mój post użytkownik tego forum @carivan również niech spiiiiiiiiiiiiiila.
Tytuł: Odp: Śmieci
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w September 16, 2015, 23:17:39 PM
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta i z tym się zgadzam / chociaż też po nich trzeba sprzatać
Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.