Forum dyskusyjne koła 126 Odra > Sprawy organizacyjne koła

Zarybianie

<< < (2/13) > >>

krzysztof_13:
 Co do zarybień z podziałem na zbiornik 1 i 2 jest racja i staramy się tak robić , ale nie to nas nurtuje po otrzymaniu raportu za rok 2012 dziwi fakt ,że tylko 196 wędkarzy łowiło przez 1195 dni i ogólnie złowili 1805,50 kg z czego 877,6 kg karpia- 640 szt, 24,5 kg lina, 200 kg leszcza, 109 kg amura , 1 kg jazia , nawet brzana 1,7 kg , szczupaka 127 kg - 72 szt , suma 12,6 kg - 3 szt, itd.  na zb. Łęgoń nasuwa się pytanie gdzie reszta , ktoś powie popłyneły Łęgoniem do Odry co jest drudne do udowodnienia.Należy bardziej pilnować rejestracji złowionych ryb.

signo:
Cóż dodać, poprostu więcej Ludzi niech koczuje w kempingach całymi miesiacami tak jak na Łęgoniu od maja do września. Chyba można to zmienić tak jak inne koła zrobiły tj. max 24h kamping na jednym stanowisku lub wprowadzić opłatę za dłuższe koczowanie bo jak to inaczej nazwać jak ktoś siedzi nad wodą kilka miesięcy.A człowiek raz na tydzień idzie na staw i musi leciec na drugi koniec stawu bo tam kaj sie da to wjezdzają kampingami.

krzysztof_13:
Jest dużo racji ale nic nie zrobimy na razie tym bradziej ,że w Polderze regulamin stworzony przez RZGW zabrania stawiania campingów więc wszyscy beda szukac miejsca gdzie mozna stanąć tyn campingiem , zeby tylko jeszcze uczciwie dokonywali połowu ryb  to by mozna było sie z tym zgodzić , w przyszłym roku kończy się umowa dzierżawy na zb. Łęgon zobaczymy jak to będzie. Jednym słowem wszyscy musimy pilnować porządku i zasad wędkowania wtedy bedzie ryba. W kole przy opłatach kazdy dostanie kalendarzyk i inne gadzet gdzie bedą numery tel. adres strony Koła dzwonić i jeszcze raz dzwonić a my postarmy się tego pilnować.

krzysztof_13:
Wazne po Walnym zebraniu ,że wszyscy obecni opowiedzieli się za ograniczeniem zarybiania karpiem , Zarząd ma zarybiać innymi gatunkami - lin , szczupak , leszcz , płoć itd.

phl10:
SAZANA też to dotyczy ?/??   Podobno na sazana wpuszczono jesiotra jesienią , można wiedzieć jak dużego  ?? Nie chodzi o ilość tylko o wagę poszczególnych osobników .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej