Forum dyskusyjne koła 126 Odra > Ochrona wód

Płoć znika z naszych wód

(1/1)

Jędrzej:
Bardzo mi przykro , że Uchwała nr 57/ 2014 Okręgu Katowice nie przywróciła płoci wymiaru ochronnego , zwłaszcza , że tej ryby w naszych wodach jest coraz mniej . Coraz więcej jest wzdręgi , można powiedzieć , że to już plaga a wymiar ochronny pozostał 15 cm . Kolejna sprawa to wymiar na karasia , nie rozumiem kompletnie dlaczego ? I teraz te zaniedbania ( nazwijmy rzeczy po imieniu ) będą skutkowały tym , iż wędkarze na żywca nadal będą zakładali płoć , której populacja zmniejsza się drastycznie .

Jędrzej:
.

arnie:
U mnie na Warcie też coraz trudniej o płoć. Wszędobylskie żyletki (krąpie) dominują w rybostanie. O płoć trudno. A jeszcze trudniej o ładną płotkę.

krzysztof_13:
Przyczyna także leży w dużej poulacji kormorana , wędkarze jak popatrzysz chociaż na rz. Pszczynka czy kanały Goczałkowice to wyławiają ile sie da tej ryby tak jak by mieli w domach prztwórnie ryb. sami jej nie chronimy. Wzdrega jest ale nie majej w takiej ilości jak płoć .

krzysztof_13:
Kol. w piątek zgodnie z ogłoszeniem został posprzatany zbiornik Łęgoń , do pomocy nikt z członków Koła nie przybył i jak zwykle członkowie Zarządu musieli to zrobic sami , zebrano 20 worków śmieci po zimie a jak sami wiecie są tam rozstawione beczki a i tak wszystko leżało po krzakach. Była Okazaja gdyz Gmina za za darmo śmieci  wywoziła z okazji dnia sprzatania. Jednym słowe członkowie to maja gdzieś .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej