Polski Związek Wędkarski

Forum dyskusyjne koła 126 Odra => Ochrona wód => Wątek zaczęty przez: krzysztof_13 w February 08, 2013, 10:16:27 AM

Tytuł: ochrona wód
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w February 08, 2013, 10:16:27 AM
Co do ochrony Naszy zbiorników przez SSR Naszego Koła nikt sie nie wypowiada - czy działa straz dobrze czy nie lub jak byście to widzieli aby ryby wpuszczane były chronione i zawsze żeby było coś do złowienia . Czy straznicy wykonują swoje obowiazki prawidłowo nad wodami.
Tytuł: ochrona wód
Wiadomość wysłana przez: waldi86 w February 11, 2013, 15:58:42 PM
Bardzo dobry temat Prezesie .

Wiec tak,  moim i zdaniem wielu kolegów którzy nie wiem dlaczego sie tu nie wypowiadaja  ( nie wiem czy nie maja czasu czy maja do w  4 literach  ) kontrole nie sa wystarczajace , powinny byc czestrze .
Wezmy na przyklad zbiornik sazan gdzie kontrole są , ale bardzo zadkie - oczywiscie mówie o kontrolach , bo odwiedziny strazników sa bardzo czeste !! Ale to sa tylko odwiedziny na których nie pada pytanie o odkarzacz , mate , czy duzy podbierak . Jak juz to sprawdza karte pogodaja i odjezdzaja ! Nie mówie ze maja czepac sie wszystkiego ale tak podstawowe zeczy powinny byc sprawdzane !! Znajomy przejezdził cały sezon bez odkarzacza , przyznal sie na koniec sezonu - jakie było moje zdziwienie gdy zapytałem go o kontrole - wiecie co powiedzał - ze miał dwie ani jedna nie zapytała go o odkarzacz mate podbierak - czyli o zeczy wymagane na sazanie !!!
Tytuł: ochrona wód
Wiadomość wysłana przez: marcinsazan w February 11, 2013, 21:54:25 PM
Zgadzam się z Tobą  <a></a> waldi86  - rok 2012 ewidentnie pokazał nam, że kontrola na zbiorniku była naprawdę słaba. A to że strażnicy nie sprawdzają czy użytkownik łowiska posiada odkażacz to już zostawie bez komentarza. Komendant SSR powinien skrupulatnie rozliczać swoich podwładnych z czynności jakie przeprowadzają strażnicy patrolujący zbiornik sazan i będzie idealnie :)
Tytuł: Odp: ochrona wód
Wiadomość wysłana przez: Jędrzej w January 22, 2014, 12:47:54 PM
W ubiegłym roku byłem na Srebrnioku kontrolowany kilka razy , to więcej niż przez ostatnie 10 lat mojego łowienie w naszym okręgu . Tak trzymać Panowie !
Tytuł: Odp: ochrona wód
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w January 22, 2014, 18:17:32 PM
Naprawde cieszy fakt że ktoś może docenić to ,że SSR i inne formacje chodzą i kontrolują przestrzeganie ustawy o Rybactwie oraz RAPR. Od Nas wędkarzy zależy porzadek i informacja jak coś sie dzieje nie prawidłowego nad wodą . Zapewniam że w miare mozliwości odpowiednie służby zareagują na to.
Tytuł: Odp: ochrona wód
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w September 20, 2014, 07:48:15 AM
Kol. zaczyna się robić zle nad naszymi zbiornikami coraz więcej zgłoszeń o połowach na sieci , Jak tylko coś zauważycie to dajcie znać straży rybackiej lub na policję. Po zarybieniach naszych wód ten proceder się nasili.
Tytuł: Odp: ochrona wód
Wiadomość wysłana przez: tao1111 w September 21, 2014, 20:45:57 PM
Panowie wszystkie wasze przypuszczenia i wywody co do strażników SSR i częstotliwości bycia lub nie bycia nad zbiornikiem jak wszędzie jest uwarunkowana społecznością (robią za free). Jak jeden chce iść na kontrolę to drugi nie może bo żona się drze... - i rybki i kontrole i co jeszcze???
 Jestem zdania by SSR na kontrole dostawała daninę.... to i porządek na brzegach będzie i znikną folie po zanętach i opakowania po robalach...
A z innej strony, skoro widzicie łamanie ustawy (http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19850210091) to i wy nie informując władz uczestniczycie w procederze.
Tytuł: Odp: ochrona wód
Wiadomość wysłana przez: Jędrzej w September 23, 2014, 09:17:29 AM
Kol. zaczyna się robić zle nad naszymi zbiornikami coraz więcej zgłoszeń o połowach na sieci , Jak tylko coś zauważycie to dajcie znać straży rybackiej lub na policję. Po zarybieniach naszych wód ten proceder się nasili.Prezes , jesień idzie i to normalne , że kłusole atakują . A można wiedzieć gdzie by siatki zastawione ?
Tytuł: Odp: ochrona wód
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w September 24, 2014, 08:59:06 AM
Kol. trudno powiedziec gdzie moga uderzyc , zawsze tam gdzie sie zarybia , mało wedkarzy . a mamy tych zbiorników dużo.
Tytuł: Odp: ochrona wód
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w March 21, 2015, 05:18:13 AM
Kol. w piątek zgodnie z ogłoszeniem został posprzatany zbiornik Łęgoń , do pomocy nikt z członków Koła nie przybył i jak zwykle członkowie Zarządu musieli to zrobic sami , zebrano 20 worków śmieci po zimie a jak sami wiecie są tam rozstawione beczki a i tak wszystko leżało po krzakach. Była Okazaja gdyz Gmina za za darmo śmieci  wywoziła z okazji dnia sprzatania. Jednym słowe członkowie to maja gdzieś .
Tytuł: Odp: ochrona wód
Wiadomość wysłana przez: Jędrzej w October 04, 2015, 21:33:52 PM
Dzisiaj miałem kontrolę na Łęgoniu ,kontrolę przeprowadziła SSR z koła Odra 126 . Upomnieli nas za psa , kulturalnie sprawdzili dokumenty , rozejrzeli się po miejscówce i poszli dalej . Wielki plus i pozytyw dla tych Panów .
Tytuł: Odp: ochrona wód
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w October 06, 2015, 16:45:37 PM
o ile to była kontrola przeprowadzona poprawnie to się chwali tym bardziej ,że regulamin który tam jest powieszony jest zatwierdzony przez Okręg PZW Katowice. Jak było by coś nie prawidłowego dać znać tylko trzeba wiedzieć kto kontroluje bo SSR chodzi tam dużo z innych Kół.
Tytuł: Odp: ochrona wód
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w December 05, 2015, 09:52:38 AM
Kol. jak wiecie zbiornik Łęgoń został w grudniu zarybiony jaziem karpiem i to jest dobrze jest tylko jeden problem ,że jest Was brak nad tym zbiorniku a kormorany i czaple robią spustoszenie - tak wiec czym więcej tam siedzicie i łowicie ryby tym lepiej dlaczego ta ryba nie ma być dla wędkarzy którzy za to płacą nie po to się zarybia. Dziennie tam jeździmy ale jeden czy dwóch to za mało i prośba zostawcie w spokoju tam postawionych sztucznych wędkarzy tyle możemy zrobić.   
Tytuł: Odp: ochrona wód
Wiadomość wysłana przez: w December 18, 2016, 17:16:01 PM
Mam pytanie odnosnie lowiska Legon nad ktory lubilem lowic. W zeszlym roku odpuscilem ze wzgledu na przyczepy. Czy w. 2017 cos sie zmieni w zakresie ustawiania przyczep przez caly sezon.
Tytuł: Odp: ochrona wód
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w December 19, 2016, 17:13:33 PM
bedzie ograniczenie postoju przyczep
Tytuł: Odp: ochrona wód
Wiadomość wysłana przez: Swish w February 14, 2018, 10:56:19 AM
I co było ograniczenie przyczep kempingowych w 2017 roku? Odpowiem NIE stały cały rok w tym samym miejscu i jak Pan teraz to wytłumaczy??????????
Tytuł: Odp: ochrona wód
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w February 15, 2018, 23:14:42 PM
Było i jest a ty kol. pomyśl i się zastanów co piszesz i i co cie czeka za ileś tam lat .....
Tytuł: Odp: ochrona wód
Wiadomość wysłana przez: muchabezucha w February 16, 2018, 09:28:08 AM
Było i jest a ty kol. pomyśl i się zastanów co piszesz i i co cie czeka za ileś tam lat .....


Jak PZW i wy w kołach w naszym rejonie będziecie prowadzić taką gospodarkę jak prowadzicie to za ileś tam lat będą puste i zasyfiałe stawy. Spójrzcie na zbiorniki w Opolskim, Dębowa, Malina itp czemu tam można a tutaj nie można? Tylko straszycie prywaciarzami, dzięki prywaciarzom można chociaż ryby połowić w naszym regionie.
Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.