Polski Związek Wędkarski

Forum dyskusyjne koła 126 Odra => Sprawy organizacyjne koła => Wątek zaczęty przez: nocny w October 01, 2011, 13:59:35 PM

Tytuł: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: nocny w October 01, 2011, 13:59:35 PM
Czy będą jakieś zarybienia na Waszych zbiornikach w październiku?
Lub czy ostatnio zarybialiście te zbiorniki.Długo mnie nie było i nie wiem obecnie...

Jakiekolwiek informacje - dziękuje
Tytuł: Zarybienie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w October 01, 2011, 23:39:13 PM
Tak zbiornik Łęgoń był zarybiony na wiosne z funduszy własnych karpiem obecnie czekamy na  zarybienie jesienne zb. Łęgoń karp , jaż , szczupak , lin , zb. Srebniok  szczupak , jaż , zb. licencyjny Sazan w gesti kierownictwa . 
Tytuł: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w February 08, 2013, 10:12:02 AM
Kol. proszę o wypowiedż na temat jakimi gatunkami zarybiać zbiornik Łęgoń co bardziej preferujecie lub czy tylko ma byc zarybiany karp , karp i tylko karp - oraz zb. Srebniok Jako Zarząd informujemy że jest możliwośc pozyskania leszcza , płoci , lina , szczupaka , jazia - temat jest bardzo szeroki mam nadzieję ,że wiekszoośc w tym temacie sie wypowie.  Czy na zbiorniku Łęgoń rokiem ubiegłego stawiamy toj - toja czy nie.   
Tytuł: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: grzegorzd1 w February 10, 2013, 13:27:34 PM
Zbiornik Łęgoń , zdecydowanie  jak dla mnie tylko karp .
Tytuł: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: signo w March 25, 2013, 17:18:36 PM
To może podzielić zb. Łęgoń na 2 części i jedną część zarybiać tylko karpiem, a w drugiej części zarybiać wszystkimi rodzajami ryb.
Tytuł: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w December 01, 2013, 11:50:33 AM
 Co do zarybień z podziałem na zbiornik 1 i 2 jest racja i staramy się tak robić , ale nie to nas nurtuje po otrzymaniu raportu za rok 2012 dziwi fakt ,że tylko 196 wędkarzy łowiło przez 1195 dni i ogólnie złowili 1805,50 kg z czego 877,6 kg karpia- 640 szt, 24,5 kg lina, 200 kg leszcza, 109 kg amura , 1 kg jazia , nawet brzana 1,7 kg , szczupaka 127 kg - 72 szt , suma 12,6 kg - 3 szt, itd.  na zb. Łęgoń nasuwa się pytanie gdzie reszta , ktoś powie popłyneły Łęgoniem do Odry co jest drudne do udowodnienia.Należy bardziej pilnować rejestracji złowionych ryb.
Tytuł: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: signo w December 02, 2013, 20:39:49 PM
Cóż dodać, poprostu więcej Ludzi niech koczuje w kempingach całymi miesiacami tak jak na Łęgoniu od maja do września. Chyba można to zmienić tak jak inne koła zrobiły tj. max 24h kamping na jednym stanowisku lub wprowadzić opłatę za dłuższe koczowanie bo jak to inaczej nazwać jak ktoś siedzi nad wodą kilka miesięcy.A człowiek raz na tydzień idzie na staw i musi leciec na drugi koniec stawu bo tam kaj sie da to wjezdzają kampingami.
Tytuł: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w December 03, 2013, 09:35:01 AM
Jest dużo racji ale nic nie zrobimy na razie tym bradziej ,że w Polderze regulamin stworzony przez RZGW zabrania stawiania campingów więc wszyscy beda szukac miejsca gdzie mozna stanąć tyn campingiem , zeby tylko jeszcze uczciwie dokonywali połowu ryb  to by mozna było sie z tym zgodzić , w przyszłym roku kończy się umowa dzierżawy na zb. Łęgon zobaczymy jak to będzie. Jednym słowem wszyscy musimy pilnować porządku i zasad wędkowania wtedy bedzie ryba. W kole przy opłatach kazdy dostanie kalendarzyk i inne gadzet gdzie bedą numery tel. adres strony Koła dzwonić i jeszcze raz dzwonić a my postarmy się tego pilnować.
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w December 17, 2013, 15:31:53 PM
Wazne po Walnym zebraniu ,że wszyscy obecni opowiedzieli się za ograniczeniem zarybiania karpiem , Zarząd ma zarybiać innymi gatunkami - lin , szczupak , leszcz , płoć itd.
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: phl10 w December 17, 2013, 15:58:49 PM
SAZANA też to dotyczy ?/??   Podobno na sazana wpuszczono jesiotra jesienią , można wiedzieć jak dużego  ?? Nie chodzi o ilość tylko o wagę poszczególnych osobników .
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w December 18, 2013, 08:36:07 AM
zb. sazan to inny temat bedziemy sie starć pozyskiwać dużą rybę czy sie uda to rok pokaże co do jesiotra do jest wpuszczone kilka szt od 4 - 10 kg.
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: phl10 w December 18, 2013, 20:20:36 PM
ahaa no to fajnie . A co z małym amurem ? Przydało by się wyczyścić trochę zbiornik bo zaczyna zarastać .
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w December 19, 2013, 09:18:42 AM
nie jest tak źle jak trzeba będzie to pomyślimy na razie  łowimy to co tam mamy a mamy ho,ho, ho
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: phl10 w December 19, 2013, 20:52:06 PM
No tak tu ma pan racje , ryby jest sporooo .
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w December 20, 2013, 19:28:26 PM
kazdy jak by się trochę przyjżał zestawieni rocznemu zarybień i odłowów które otrzymujemy przez istytut do by stwierdził ,że coś w tym kierunku by należało zrobić aby poprawic te wyniki. Łatwo sie mówi zarybiać ale ile 2 , 3 , 5 ton karpia a wykazy po zakończeniu roku pokazują 200 wedkarzy  1 tona karpia pytanie same się nasuwa gdzie reszta jaka wiadomo karp to ryba którą można całą wyłowic z zbiornika , nie jedni sie przkonali zbiornik 15 lat karpia mnóstwo a duzego jeszcze więcej a tu po spuszceniu wody się okazuje 5 szt karpia i to w przdziale wagowym 3 - 5 kg. i co na to powiedzieć .Inne ryby są ale nie oto nam chodziło gdy chcieliśmy pozyskać duzego karpia. na zb. Sazan.
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: phl10 w December 21, 2013, 20:18:36 PM
Nasuwa mi się tylko jedna odpowiedzieć , z tego co pan napisał wnioskuje ze ryba jest kradziona z łowiska , TAK ?
Na to poradzi się tylko jedno  - -więcej kontroli nocnych i w tygodniu kiedy na łowisku jest mniej ludzi a ci którzy są to hulaj duszo piekła nie ma .
Jak to mówią kota nie ma myszy harcują tak  ?

Mnie trochę nie pokoi jedna rzecz , parę lat temu łowiło sie mnóstwo kapi 8-12 kg a i większych w takim razie teraz powinno być pełno karpi ok 15 +  kg i tu właśnie jest pytanie gdzie one są ?

Ja absolutnie nie obwiniam zarządu itp. porostu coś trzeba zrobić w tym kierunku , tak jak np. w tym roku wystarczyło parę zabranych licencji  i do końca sezonu był spokój
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w December 22, 2013, 08:45:57 AM
Tylko i wyłącznie trzeba bez względu zatrzymywać zezwolenia przez SSR , tylko że 3 - 4 strazników nie upilnuje 24 godz. na dobę takiego areału wody - wszyscy uczciwi wedkarze powinni w tym pomóc tym bardziej ,że znają namiary na osoby które sie zajmują kontrolą a jezli jest 2 - 3 wedkarzy to także mozna tego jednego sprowadzić na ziemię / nie mówię recznie/ ale słownie.
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: phl10 w December 22, 2013, 09:39:00 AM
No nie upilnują racja .  CO do sprowadzenia na ziemie to tak , tylko gorzej jak tych co trzeba sprowadzić na ziemie jest 3-4 a  sprowadzający jest sam :D  MIałem  taka sytuacje w tym sezonie i niestety odpuściłem , kontrola oczywiście pojawiała się wieczorem , ale wtedy to już wszystko było OK

Tak jak pan pisał parę zabranych licencji z początkiem sezonu i morze to głupie zabrzmi ale ludzie się później boja coś przeskrobać .

Ja myślę ze problem łowiących na sazanie na licencji jest znacznie mniejszy od łowienia ludzi z TOWARZYSTWA KARP  gdzie regularnie widzi się jak nie ożywają mat , odpowiednich podbieraków , nie wspominając o odkażaczu a na zabieraniu WSZYSTKICH ryb kończąc . Mam nieodparte wrażenie ze to właśnie tam potrzebne są intensywne kontrole , z tego co słyszałem to bodajże w czerwcu złapano tam osobników którzy zabierali karpie KOI czy to prawda ?? Jeśli tak to daje to dożo do zrozumienia  !

Powiem tak , jeżeli ktokolwiek ma walnie przyczyniać się do pogorszenia rybostanu NASZEGO SAZANA to myślę ze są to właśnie  łowiący na tej wyspie -  może nie wszyscy bo niemożna wrzucać  wszystkich do jednego wora ,  ale myślę ze 90 % wędkarzy ! 
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: waldi220 w December 22, 2013, 10:50:50 AM
tak zgadzam się z tym ze od strony z towarzystwa Karp są przekręty  ale choć idą tam strażnicy już nikogo niema i się wypierają  {ale ja dzisiaj nie wędkowałem czy mnie tam nie było} Moja propozycja do wszystkich jest prosta prawie większość  wędkujących  ma dzisiaj dobry  sprzęt fotograficzny  urywajmy go  często  a zdjęcia czy filmik wysłać na stronkę koła i w ten sposób piętnować  i może się wtedy ktoś  zobaczy co wyprawiał i drugi raz się zastanowi
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: phl10 w December 22, 2013, 14:09:44 PM
NO nie upilnuje się  wszystkich ok  , ale ile słyszy się na łowisku ze koło posiada noktowizor itp. to co nie robi się z niego użytku czy to tylko gadanie ?

Zdjęcie dobry pomysł , bo naprawdę na wyspie wędkuje dożo mniej wędkarzy niż 3-4 lata temu , ale mam wrażenie ze waśnie parę lat temu aż takiego problemu z pseudo wędkarzami nie było .

Proszę powiedzieć wo-gole na jakiej zasadzie oni wędkują , ta ziemia jest ich , czy oni to wynajmują ? A może to my wynajmujemy od nich i w każdej chwili mogą przejąc sazana ?
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w December 23, 2013, 16:02:33 PM
przejąć nie mogą dzierżawi to Koło , część mają od osoby prywatnej z której akurat my korzystamy za wspólnym porozumieniem działamy na całym terenie w rozmowach z kierownictwem karpia wynika że  także starają się eliminować  pseudo wędkarzy gdyż także zależy im na porządku u nich regulamin jest bardziej zaostrzony jak na Sazanie. Tak  jak  Kol. zauważył jest ich tam coraz mniej co wędkują od strony Sazana . Obserwacja przez SSR jest , ale nie można się za bardzo rzucać w oczy każdemu co niektórzy się już przekonali.   
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: phl10 w December 23, 2013, 17:53:10 PM
Wiecie co panowie jest najgorsze i to mnie najbardziej denerwuje .

To że po mimo tego ze mamy elastyczny regulamin  (i chwała mu za to ) elastyczny czyli dbamy o bezpieczeństwo dużych jak i małych karpi - odkażacz mata podbierak  , a  z  drogiej strony można zabrać te 10 przepisowych ryb - TO I TAK SA TACY CO KRADNĄ RYBY !!  Jeżeli ktoś to czyta to zastanówcie się ludzie nie wystarczy wam zabrać te 5 czy już nawet  10  karpi od 30-50 cm ?? Po co wam więcej żeby nakarmić sąsiadów ? Złówcie tyle ile potrzebujecie i koniec . A nie bierzcie się za okazy które muszą rosnąc przez XXX lat żeby mieć te 10 i więcej kg .
 
Zastanowcie się jak wywalcie cała wodę to gdzie będziecie jeździć z rodzinami posiedzieć w spokoju i bez strachu ze was w nocy okradną itp ??

Szanujcie nasza ( osób które opłacają licencje ) kasę i ogromna prace która wkłada zarząd .

Następna sprawa nad która już nawet nie mam siły się zastanawiać bo dla mnie jest wysoce śmieszna mianowicie - dostaliśmy w tym roku od koła worki tak - ILE OSÓB Z NICH KORZYSTA !! Wrzucacie dalej  pojedyncze śmieci do kontenerów !  I tu propozycja do zarządu pomyślcie państwo nad tym żeby dokonać jednej jedynej wzmianki w regulaminie lub dopisać punkt - KTo ZOSTANIE PRZYŁAPANY NA WRZUCANIU ŚMIECI LUZEM ZOBOWIĄZANY BĘDZIE DO WYCZYSZCZENIA  CAŁEGO  KONTENERA !!!! Myślę ze  następnym razem zastanowi się nim wrzuci . Pamiętajmy ze kosze sprzątają ochotnicy społecznie i przy +35 stp. upału nie maja obozowisku wąchać tego smrodu !!
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: waldi220 w December 24, 2013, 10:26:12 AM
co racja to racja śmieci zbierają ochotnicy  ale jak to w życiu bywa jednemu wystarczy słowo a drugiemu i pałą do głowy nie wbijesz pozdrawiam

Radosnych, rodzinnych oraz pełnych miłości świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiego powodzenia w Nowym Roku 2014
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: phl10 w December 28, 2013, 20:54:47 PM
P. Prezesie mam pytanko  , wyczytałem w regulaminie pzw Slask ze obowiązuje zakaz wywożenia modelem zdalnie sterowanym  na wodach poniżej 10 h , sazan z tego co mi wiadomo ma chyba ok 10 h wiec można dalej wywozić tak  ?  A co z łegoniem i pozostałymi wodami którymi opiekuj się kolo 126  ??
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w December 29, 2013, 10:29:45 AM
Kol. Sazan to inne praw jest łowisko licencyjne i obowiązuje regulamin wewnetrzny co do Łegonia  to też w zezwoleniu dopuszcza się wywożenie tylko modelami i ma 16 ha
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: phl10 w December 29, 2013, 10:42:37 AM
aha czyli jednym słowem jeżeli na łowisku jest regulamin który dopuszcza wywożenie modelem to zapisz z regulaminu PZW traci na tym łowisku ważność ?
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w December 30, 2013, 23:27:22 PM
oczywiście należy zawsze czytać co obowiązuje na danym łowisku  w zezwoleniu
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: Jędrzej w March 14, 2014, 16:38:23 PM
Witam . Prezesie , czy już wiadomo kiedy i czym będziecie zarybiać nasze wody ?
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w March 15, 2014, 06:58:54 AM
Wiadomo ,że wiosenne zarybianie jest trochę niebezpieczne ale chcemy teraz wiosną wpuścicić trochę karpia na Łęgoń około 100 - 150 kg a reszta to zobaczymy jaka sytuacja na rynku z innymi gatunkami ryb , na Sazana czekamy na odpowiedż ma być wiekszy karp
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: Jędrzej w March 15, 2014, 07:45:33 AM
To prawda , na wiosne nie jest to do końca bezpieczne . A inne ryby oprócz karpia ?
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w March 15, 2014, 21:47:33 PM
Trzeba pamiętać ,że ryba w okresie zimowy jest prztrzymywana w zimochowach chyba ,że została w stawie i on jest spuszczany na wiosnę , zawsze jest ryzyko po zimie , z inną rybą na wiosnę jest różnie gdyż takiej ryby się na gospodarstwach nie trzyma do wiosny - czasami jest tzw. szczęście 
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w April 17, 2014, 12:04:36 PM
Kol. bedąc na Zb. Łęgoń stwierdziłem bardzo dużo smieci pozostawionych w krzakach , powieszone na drzewach dlatego należy liczyć się z tym ,że zarybienie w tym roku będzie ograniczone jak to się mówi coś za coś , musimy wynająć ludzi do posprzątania i zapłacic za wywóz smieci . Czy wiecej śmieci będzie pozostawionych tym pula na zarybienie będzie mniejsza - ci co to czytają nich rozpropagują ten temat wsród osób tam wędkujących to samo będzie dotyczyło zb. Srebniok . Musimy w końcu nauczyć sie pozostawiać stanowiska w czystości . Tak samo nich się nikt nie zdziwi jak SSR zatrzyma zezwolenie za zasmiecanie.   
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: Jędrzej w April 17, 2014, 13:52:53 PM
No właśnie  :-\ Do tej pory śmieci negatywnie wpływały na środowisko i komfort łowienia na naszych wodach , teraz jak widać jeszcze na nasze ryby . Ehhh...
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w April 18, 2014, 07:50:10 AM
Kol. jezeli macie jakieś inne rozwiązanie to czekamy na propozycje , jest to przykre gdy się walczy o pieniadze na zarybienie a tu sami sobie to psujemy ale napewno jest przyjemnie siedzieć na czystym stanowisku a nie na śmietniku. Podczas kontoli odpowiedż niektórych wędkarzy gdy się upomni że stanowisko jest zaśmiecone - ale ja płacę za to - tylko nie pomysli jakie na to pieniadze idą.
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: Jędrzej w April 18, 2014, 08:37:43 AM
A co tu można mieć za pomysł ? Trudno , róbcie swoje i tyle  :(
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w June 01, 2014, 15:41:20 PM
No i stało się płacimy za śmieci i to nie małe pieniadze . Zb. Łegoń zarybiony 10 kg węgorza , 10 000 szt. sanadcza - czekamy az podrosnie i łowimy.
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w April 12, 2015, 10:13:41 AM
w czwartek jak się nic nie zmieni zarybiamy zb. Łęgoń 1000 kg karpia i zbiornik będzie zamkniety do soboty godz. 6.00
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: w April 12, 2015, 23:52:58 PM
Masakra, toś mnie Pan Panie Prezes zasmucił z tym zarybieniem.... w poniedziałek miałem wraz z kolegą jechać na tygodniową zasiadkę nad 624, jak będzie zarybione to z spokojnej zasiadki nici. Dziś byłem nad Łęgoniu od 9:00 do 20:00 ryba nie brała.
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w April 13, 2015, 17:27:02 PM
Bardzo mi przykro ale w koncu trzeba coś zarybić tym bardziej ,że pieniadze zotały jeszcze z roku poprzedniego gdyz czekalismy na umowe dzierzawy. Tydzień bedzie oblęzenia ale potem się uspokoi
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: w April 13, 2015, 19:41:28 PM
Zgadza się, ale urlop zaplanowany na 20.04. No cóż, jedziemy na 90% na Rzeczyce, możemy ponieść klęskę, bo będziemy pierwszy raz łowić na tym zbiorniku. Lubimy Łęgoń bo zapewnia komfort łowienia, czystość, nie ma ruchliwej drogi obok, nie ma lokalu z którego podchmieleni goście wychodzą nad wodę szukać mocnych wrażeń z wędkarzami, jasne przepisy jeśli chodzi o parkowanie, namioty, gril, wyznaczone stanowiska, kosze itd. Zauważcie, że istnieje mało wód na których w 100% można spędzić zasiadkę karpiową nie narażając się na złamanie przepisów i inne nieprzyjemności. Myślę, że PZW powinno wydać regulamin, który określił by co to jest biwakowanie, co to jest namiot a co osłona przeciwdeszczowa. Czasami teorii jest tyle, że głowa boli. Na sieci Facebook pojawił się film z kontroli SSR z Bukowa 610Z, Czytałem uchwałę ZO Katowice w sprawie  regulaminu tego zbiornika, myślę , że wędkujący mieli rację zresztą sami wezwali policję. Chodziło oto, że używali pontonu, strażnik posługując się jakimś świstkiem papieru twierdził, że zanęcanie i wywózka pontonem jest zabroniona, regulamin w pkt. 11 mówi inaczej. Myślę, że powinien powstać regulamin z pousuwanymi absurdami, teraz doszła sprawa karasia i jego wymiaru ochronnego 20 cm. Zainteresowałem się tematem, dużego karasia można rozróżnić, małego już trudniej, szukając na sieci znalazłem zdjęcie małych karasi złocistych które je porównuje. Mały "nasz" karaś ma czarną plamkę u nasady ogona ,ale cyrki z tym mogą być.

http://www.narybki.net/forum/viewthread.php?thread_id=9004

(tutaj znalazłem rysunki niestety zdjęcia nie umiem odszukać)

Zapytam u źródła jakie są wytyczne którymi strażnik będzie mógł stwierdzić gatunek karasia?

Temat mnie interesuje bo zdarza łowić mi się na żywca (karasia).
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w April 14, 2015, 07:39:54 AM
Kol. tak jak jest pokazane na stronie którą załączasz górny to jest karaś pospolity a na dole karas srebrny i róznice wyraznie widać , więc jest trudno się pomylić / a jak nie to łowic powyzej 20 cm. / Rzeczyce duża woda tylko ten osad na dnie zwłaszcza przy dopływie  :-\ a tam teraz brały byłem i widziałem ładne duze karpie , dojazd jest nie najlepszy droga troche dziurawa , ale jak sie dojedzie miejscówki są dobre no i z sobą ponton lub łódż . Ostatnio tam sprzątali jak żeście widzieli tony śmieci i uważać na działającą tam grupę SSR - pilnują na bierzaco. Oczywiście po zakonczeniu dajcie znać jak było. Może sie tam spotkamy .
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w June 25, 2015, 06:55:32 AM
Kol. w pierwszym półroczu 2015 byłem odpowiedzialny za zarybianie zb. Łęgoń i Srebniok i zostało wpuszczone do zb. Łęgoń 1000 kg karpia , dzisiaj 500 kg karpia 10 kg węgorza , 10 000 szt. sandacza  , zamówione miałem na ten rok  leszcza , lina , szczupaka i sandacza jesiennego czy to mało sami rozczygnijcie    począwszy od 01 lipca za całe zarybianie odpowiedzialny jest kol. V-ce. ds gospodarczych w Kole Darek tak więc wszystkie zapytania w sprawie zarybienia kierować do niego a stało się tak gdyż stwierdzono ,że źle zarybiam i mało i podejmuję jedno osobowo decyzję / zapytajcie czy za każdym razem nie konsultowałem z członkami Zarządu i nie informowałem o możliwości zakupu takiej czy innej ryby / 
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: Jędrzej w October 01, 2015, 08:48:47 AM
Witam . Prezes , kiedy , gdzie i czym będziecie zarybiać  ? I czy w związku z tym będą zamknięte nasze wody ?
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: waldi220 w October 05, 2015, 21:57:52 PM
witam  kolegę Prezes nieosiągalny   zarybiamy  11. 10. 2015  zb. łęgoń 624  karpiem  1000 kg  i 100 kg  szczupaka  zbiorniki  1/2 będą zamknięte do17.10.2015 do godz 6/00
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: Jędrzej w October 06, 2015, 07:24:10 AM
A na Srebrniok starczy Wam środków ?
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w October 06, 2015, 16:48:20 PM
bez obawy damy rady , 21 dalsza część ryby po wszystkich świętych zakończymy - ostrzyć haczyki
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: Jędrzej w October 07, 2015, 08:40:39 AM
Dziękuję Panowie za odpowiedzi  :)
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w October 07, 2015, 16:01:32 PM
czytać kiedy i ile zostało wpuszczone
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: w October 14, 2016, 20:31:01 PM
Chce we wtorek na srode usiasc na Legoniu. Slyszalem pogloske ze ma byc zarybiony. Czy to prawda mam dwa dni wolnego i jak zawsze nie chce siadac na swierzo zarybionym zbiorniku. Prosze o odpowiedz osoby zorientowanej w temacie.
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w October 16, 2016, 12:56:40 PM
zbiornik będzie zarybiany po świecie zmarłych - listopad tak obiecał producent.
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: Jędrzej w October 16, 2016, 21:15:18 PM
zbiornik będzie zarybiany po świecie zmarłych - listopad tak obiecał producent.

Prezes, wypadałoby zamknąć wodę przynajmniej na kilka tygodni. Przecież to chore co dzieje się zaraz po zarybianiu, wszystkie stanowiska zajęte i wszyscy pakują te biedne karpiki do siatek. Jak zamkniemy zbiornik na miesiąc, to ryba będzie miała szansę się rozejść. A może w tym czasie przyjdzie zima i rybki przestana już żerować. Wtedy te bidne i głodne ludziska nie będą miały szansy wyżreć wszystkiego.
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w October 17, 2016, 08:39:24 AM
obecnie wszystkie zbiorniki są zarybiane w tym samym czasie może się to rozładuje tym bardziej ,że na Łęgoń , Srebniok będziemy puszczać karpia po około 300 - 400 kg reszta to płoć , leszcz , szczupak jak zamkniemy to potem w jednym dniu o pewnej godzinie wszyscy naraz się zjadą.
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: Jędrzej w October 20, 2016, 13:03:45 PM
obecnie wszystkie zbiorniki są zarybiane w tym samym czasie może się to rozładuje tym bardziej ,że na Łęgoń , Srebniok będziemy puszczać karpia po około 300 - 400 kg reszta to płoć , leszcz , szczupak jak zamkniemy to potem w jednym dniu o pewnej godzinie wszyscy naraz się zjadą.
Przecież w poprzednim poście pisałem o tym! W grudniu to już ryba mocno się rozejdzie i nie będzie  brała jak zaraz po zarybieniu. Według mnie to dobry pomysł, dzięki temu przeżyje o wiele więcej wpuszczonych ryb.
Jest też opcja, że można stanąć przy Łęgoniu z beczkowozem i rozdawać karpie, przynajmniej będzie gdzie siąść i będzie mniej śmieci nad wodą.
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w October 22, 2016, 05:41:32 AM
musicie pamiętać ,że zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami gdy się zarybi to można zamknąć na 7 dni ale w soboty i niedziel musi być otwarta woda tak wię gdy rybę przywieziemy w czwartek lub piątek to co to daje te zamknięcie.   
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w March 24, 2019, 17:33:51 PM
Kol. i Kol. w piątek zarybiono zbiornik Srebniok 778 kg karpia z Gosp. Wielikąt.
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w November 26, 2020, 17:32:13 PM
Kol. jak widać z informacji staramy się zarybiać zbiornik Srebniok za wszystko co mamy po utracie zbiornika Łęgon  , staramy sie pozyskać zbiornik w Polderze Racibórz w celu stworzenia zbiornika szczupakowego  i czekamy na propozycje stworzenia na tym łowisku regulaminu z prawdziwego zdarzenia który by zaspokoił wszystkich co do korzystania z tego łowiska
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krise w November 26, 2020, 19:44:12 PM
Jestem za ale dlaczego tylko szczupakowego. Szczupaka nie brakuje na łowiskach. Bardzo by się sprzydało łowisko Sandaczowe  piękna sportowa ryba. Regulamin do ustalenia.
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w November 27, 2020, 03:44:48 AM
wszystko jest do ustalenia zbiorników jest dużo w polderze Racibórz tak że może być szczupakowe i sandaczowe
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krise w November 27, 2020, 16:18:54 PM
Mówimy o łowisku ogólnodostepnym czy woda typu Sazan? Jakieś propozycje regulaminu?
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w November 30, 2020, 04:56:44 AM
powinno to być łowisko ogólne dostępne regulamin taki zawsze może być wpisany w zezwoleniu wszystko zależy od ilości wędkarzy zainteresowanych w tego typu łowiskiem
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krise w November 30, 2020, 16:40:48 PM
To ja mam punkty. Zakaz łowienia na żywca i martwą rybkę, może być wyjątek!!! Zakaz łowienia po zmroku,  wymiar ochronny  Szczupaka i Sandacza  od 70 cm okoń  30 cm.
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w December 01, 2020, 07:32:01 AM
tzn. połów tylko na sztuczną przynętę , w nocy ok. co do wymiaru trzeba wysłuchać więcej wypowiedzi  zwiększyć to się zgadzam tylko o ile jeszcze tylko  w jakich miesiącach łowimy
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krise w December 01, 2020, 20:41:02 PM
Oczywiście że zwiększyć po co komu szczupak lub sandacz  50 cm. Ja proponuję 70  wtedy można by było zabrać rybkę.
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krzysztof_13 w December 03, 2020, 15:30:32 PM
jak  widać tylko my piszemy i się wypowiadamy jakoś nikt nie chce zabrać głosu w tym temacie  potem będzie jazgot jak się cos stworzy
Tytuł: Odp: Zarybianie
Wiadomość wysłana przez: krise w December 03, 2020, 22:51:38 PM
Może teraz po sezonie mało ludzi odwiedza forum. Nie wiem czy nie lepiej wyświetlic  info na głównej stronie koła, lub w mediach społecznościowych i zaprosić do dyskusji.
Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.