Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Nasza Historia

Koło nasze powstało w 1962 r. Pierwszym prezesem był Zieliński Bernard. Wcześniej od 1959 r. było sekcją przy kole Gdynia-Miasto.

Prezesi Koła:

- Zieliński B.

- Rychtowski W.

- Zieliński B.

- Dickert M.

- Bąk A.

- Dickert Z.

- Wójcik M

- Szadach M. 

Pierwsze zawody wędkarskie naszego koła odbyły się na j. Orle w 1962 r. W roku 1969 koło nasze pod opiekę otrzymało dwa jeziora, Wygoda i Pałsznik. Nad jeziorem Wygoda powstała stanica wędkarska, cztery domki i dwie łodzie.

W 2002 r przy naszym kole powstał Klub Wędkarstwa Morskiego " Delfin". Klub ten liczy sobie około sześćdziesięciu wędkarzy z okręgu pomorskiego { wędkarstwo morskie }

Prezesi naszego koła byli we władzach Okręgu Gdańskiego

- Zieliński B. - członek zarządu

- Dickert Z. - w-ce d/s młodzieży

Koło nasze należy też do Rejonu Kół Gdyńskich. Przez okres ten koledzy nasi brali udział w różnych imprezach wędkarskich Okręgu jak i Mistrzostwach Polski.

Młodzież nasza też liczyła się w Okręgu. Działała u nas również Społeczna Straż Rybacka ale teraz z braku wód w okręgu, koło nie posiada straży rybackiej.

Od lutego 2015r. reaktywowano w naszym kole Społeczną Straż Rybacką ,która liczy sobie dziewięciu strażników, a od 1.04.2015r. Zarząd Okręgu Gdańskiego przyznał nam pod opiekę jezioro Marchowo.

Średnio rocznie nasze koło organizuje od 12 - 14 imprez sportowych.