Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Relacja z Pucharu Prezydenta Gdyni

Przy pięknej słonecznej pogodzie w niedziele 7 lipca na kan. Śledziowym w trzcinisku k/Gdańska Klub Wędkarstwa Sportowego Browning Team Gdynia zorganizował kolejną edycję Spławikowych Zawodów Wędkarskich o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni.

 

W tym roku wprowadzono zmiany w organizacji zawodów: po raz pierwszy zawody rozegrano w kategorii otwartej dla wszystkich wędkarzy zrzeszonych w strukturach Okręgu Gdańskiego PZW oraz zastosowano podział sektorów na podsektory z uwagi dużą ilość zawodników i fakt iż kan. Śledziowy jest bardzo nierównym łowiskiem. Każdy sektor został podzielony na dwa podsektory co bardziej ułatwiało rywalizację zawodnikom o lepsze lokaty.

 

Pomimo sprzyjającej aury współpraca ryb z zawodnikami układała się różnie, co pokazują uzyskane wyniki. Najbardziej łowny okazał się sektor „A”, w którym łączna waga złowionych ryb wyniosła 41,12 kg, w sektorze „B” złowiono łącznie 27,47 kg ryb, a w sektorze „C” 37,63 kg. Łącznie w zawodach złowiono 106,22 kg, co daje średnią 2,04 kg na jednego zawodnika. Można powiedzieć, że średnia waga wypadła na średnim poziomie, miedzy innymi dlatego, że kilku wędkarzy pomimo wysiłków zeszło niestety z łowiska „o kiju”.

 

Zwycięzcą zawodów został:

Cezary Góra z KWS Browning Team Gdyni uzyskując 7730 pkt

przed Mariuszem Wtulich z KWS Browning Team Gdynia z wynikiem 6400 pkt

oraz Ryszardem Lidzbarskim z Koła PZW Gdańsk Kokoszki z wynikiem 3200 pkt

Zwycięzców uhonorowano pucharami ufundowanymi przez Prezydenta Gdyni oraz obdarowano upominkami w postaci sprzętu wędkarskiego.

 

Puchar za największą złowioną w zawodach rybę – leszcza długości 43 cm i wadze 1,34 kg przypadł również dla Cezarego Góry z Klubu Browning Team Gdynia.

 

Zawody zostały rozegrane dzięki przychylności Prezydenta Gdyni pana Wojciecha Szczurka do sportu wędkarskiego oraz współpracy z Gdyńskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i wsparciu Zebco Europe GmbH Oddział w Polsce.

Uczestnicy imprezy mieli też okazję, podczas przygotowanej prezentacji, bliższego zapoznania się ze sprzętem wędkarskim firmy Zebco Europe, która w swojej ofercie posiada takie marki jak: Browning, Quantum, Rhino, Black Cat, Fin-Nor, Zebco.

 

Szczegółowe wyniki zawodów znajdują się w załącznikach poniżej, a zdjęcia można obejrzeć w klubowej galerii.

 

 

 

 

              

Poleć znajomemu

Załączniki